0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
15 aylık bir kızım var bu zamana kadar elimden geldiği kadar herşeyi ile ilgilenmeye çalıştım yeri geldi yemek yemedim yeri geldi evi temizlemedim şimdi çok şükür dört dörtlük temizlik olmasa da evimi temizliyorum kızım engel olmuyor teyzem bana çok yakın annemgilin evine gitmem yarım saati buluyor kaynanamgille de küsüm onlarda yakın ama ben kimseye çocuğumu bırakmaya güvenemiyorum çok çok acil bir işim olursa teyzem yakın diye teyzeme birakiyorum oda mecbur olursam sürekli bana işte annene bırak sabahtan sen temizliğini yap akşam alırsın diyorlar gözümün önünde olmayınca içim rahat etmiyor mesala geçen hafta doktora gittim ordan da eşimle beraber gezmeye gittik kızımı da yanımda götürdüm sürekli evde kapalı kalmasın diye doktorun yanındayken eşim ilgilendi zaten annem mesaj attı çocuğu bana bırak diye bende gezdirecem dedim gönüllendi gittiğimiz yol 2 saat sürüyor birazda o yüzden bırakmak istemedim benim koyduğum kurallara uymuyorlar benim hayır dediğim birşeye evet diyorlar bu seferde kızım hiç sözümü dinlemiyor bu yüzden de bırakmak istemiyorum ondan sonra bir tek çocuk sende mi var oluyor yanlış mı düşünüyorum kızlar ben olabildiğince herşeyi kızımla yapmaya çalışıyorum zaten 

6 Cevaplar

+1 oy
(15,151 puan) tarafından
Ben her zaman şöyle düşünüyorum. Bı çocuğun anne babaya ihtiyacı olduğu kadar annanne dedeye de ihtiyacı var. Çocukların onlarla iliskis bambaşka oluyor. Onlar çocuğu simartiyolar. Çocukların buna da ihtiyacı var. Her zaman olmasa da birlikte haftada 1 iki haftada 1 bırakırdım ben bı kaç saatligine. Benim öyle bir imkanım yok. Ailem yakında değil. Ksyinvalidemler de bakmazlar. Kayınvalidem rahatsız. Ama mümkün olduğunca onları bize davet ederim bu yüzden. Allah korusun ama Bize bişey olsa çocuklarımıza bakacak olan onlar. 

Sana zoru olmuyosa kalsin yanında . Ama vakit geçirmeleri için arada birkaç saat birakabilirsin belki. Daha çok.kucuk zaten. Daha uzun süre kalamaz
(10 puan) tarafından
Yok bunlar uzun kalsınlar istiyor işte emzirmeyi artık bıraktır 2 3 gün yanımda kalsın unutur filan diyor her hafta sonu gidiyorum annemgile zaten saatlerce beraber vakit geçiriyorlar arada kalıyorum orda
(15,151 puan) tarafından
Ee tamam o zaman daha ne istiyorlar. Onların canı sıkılıyor da ondan kendilerine meşgale ariyolar heralde agsgdgdh. Boşver o kadar küçük çocuk 2 3 gün anneden ayrı kalmaz.
(10 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(604 puan) tarafından
Doğurcam bende az kaldı ama şimdiden aynı fikirdeyim.yani çocuk senin çocuğun aksine hayatını onunla paylaşıp devam ettirmen çok güzel bir şey.her fırsatta çocuğu birilerine atmak daha mantıksız.dediğin gibi kendi kurallarına uymuyosalarda bırakmamak en doğrusu.bi tek sende çocuk var evet herkesin çocuğu kendine özeldir, sen taşıdın sen doğurdun sen baktın bir şey olsa sen kahrolacaksın.
(10 puan) tarafından
İşte bunu anlatabilsem yani bence bir anneye söylenmemeli bir çocuk sende mi var kelimesi ben o kadar sancı çektim düşük tehlikesi erken doğum riski stresli bir hamilelik geçirdim kızımı da zor kucağıma aldım biraz da o yüzden üzerine çok titriyorum senin de mi ilk cocuk
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Kaynanam 2 bina uzagımda asla ama asla bırakmam dogumda bile sırf çocuklarımda yanımda olsunlar diye özelde yaptım otel gibi kullandık ben ne kadar zor durumda olsamda çocuklarım hep yanımda olmalı 
(10 puan) tarafından
Doğumda hem annem vardı hem kaynanam şehir hastanesinde doğum yaptım kaynanam emziği Bala batırıp çocuğun ağzına vermeye çalışmıştı suni sancı aldım ebe sakın açma dedi geldi sancının ayarını açmaya çalıştı kaynanama da bende o yüzden güvenemiyorum
0 oy
(9,202 puan) tarafından
Bak senin kurallarını çiğneyip çocuğun her istediğini yapıyorlarsa bişey diyemem ama bende senin gbiydim annem 5dk araba mesafesinde olmasına rağmen öyle keyfi hiç bırakmadm gondermedim simdi çok pişmanim.

Kızım bana aşırı derecede düşkun oldu şimdi de ben bazen bırakayım istiyorum gitmem diyor. Halbuki ne olurdu arada bi bırakp bende nefes alsaydm 1 2 saatliğine. Simdi oğlum var 3 aylık, buyusun onu bırakcam diyorum bakalm :D
(10 puan) tarafından
Bende ikinciye hamileyim fikrim değişir belki ama kurallar konusunda sıkıntı yani ne dersem tersini yapmaya çalışıyorlar
(9,202 puan) tarafından
O zaman skntı. B8zimkiler bişey olunca hemen bana sorar ya da ararlar. Arada bi cok nadir kıyamadığı olursa annemin o zaman istedifni alır veya uapar
(10 puan) tarafından
Benim fikrimin hiçbir zaman kızım üzerinden önemi olmadı her zaman kendi istediklerini yaptırmaya zorladı birazda bununla alakalı sanırım
0 oy
(4,194 puan) tarafından
Bırakmam bırakamam. Onalrın dönemi ile bizimki aynı değil. Niyetleri iyi ama derin düşünemiyorlar. Örnek: kuzenimin oğlu annemden kaynak kitap istemeye geldi. Tomris de yanında geziyor. Hadi öpücük at abiye, hadi el salla abiye falan diyor. Bu benim yetiştirme tarzıma göre çok yanlış. Evet niyeti kötü değil ama yanlış. O yüzden bırakmıyorum. 
(10 puan) tarafından
Ay benim gibi düşünüyorsun devir artık çok kötü evet annemiz babamız niyetleri de iyi ama birşey olsa bizim canımız yanacak
(4,194 puan) tarafından
Ayyynen öyle. Şimdi o çocuk tanımadığı insanlara öpücük atmanın güvenli olduğunu öğreniyor. Niyet o değil ama sonuç bu. :/
(10 puan) tarafından
Maalesef öyle bunu büyüklerimiz anlamıyor zaten anlatmak istesek yanlış anlaşılıyor
0 oy
(60 puan) tarafından
Gelecekteki ben sanırım 
(10 puan) tarafından
Sende mi benim gibi düşünüyorsun
(60 puan) tarafından
Ya şöyle benim bebeğim daha doğmadı ona rağmen  Kayınvalidemgil kendi kafasına göre planlar yaptılar süreki doğunca şunu yapar büyüyünce bunu yapar kaynım biri sürekli motor kullanıyor motor hasası işte üç dört yaşına gelince akülü motorlardan alırız alışır falan ben istemiyorum onların istediği seyleri mesela benim koyduğum kuralların falan hiç bir hükmü olmayacak onu dpur getir bırak buraya Bi tane daha doğur ona ben bakarım öbürüne de sen bakarsın falan ya bem habire habire biyere bırakacaksan niye doğurdum ki umreye gitme işimiz vardı onda da getir bana bırak ben bakarım o zaman bebek 8 aylık oluyo nasıl bırakıym mesela. Ben bebeğimi kıskanıyor muyum acaba diye düşünür olmuştum artık annesinin fikirleri kimsenin umurunda değil zaten millete kalsa ismini de kendi koycak siödi tamamen görüşmeyi kestik biz doğunca da göremeyecekler koptuk tamamen bende rahatladım kendi annem zaten Baska sehirde ben babasıyla benimle büyüsün benim yetiştirdiğim gibi olsun istiyorum çünkü edep görgü önce anneden babadan öğrenilir gşdek okursa biyere benle beraber gider gelir özleyen varsa da gelsin evimde görsün
(10 puan) tarafından
Ay bende böyle düşünüyorum her hafta sonu gidiyoruz çok nadir gitmedigimiz oluyor annemde her zaman kızımın üzerinde kendi kararlar vermeye çalışıyor rahatsız oluyorum ben abur cubur asla yedirmeyecektim kaç defa da dedim benden gizli vermediler sen yedinde birşey mi oldu sanki diye de üste çıktılar biraz daha büyüsün kurslara filan yazdırmayı düşünüyoruz yabancı dil ögrenmesini istiyoruz eşimle hani ilerde iyi olur diye ne gerek var diyorlar yüzmeye gitsin diyorum kızın oralarda ne işi var kız çocuğu birşey yapamaz kafasindalar huzursuzluk çıkmasın diye bazı şeylere müsade ettim şimdi ikinciye hamileyim bunda sessiz kalmayacağım ben doğurdum sancısını ben çektim ben uykusuz kaldım söz hakkı benim olmalı diye düşünüyorum aslında kıskançlık değil bu durum hem çocuklar da sıkıntı çekiyor şimdi kızıma söz geçiremiyorum mesala hayırı öğretmemissin diyorlar halbuki her istediğine sessiz kaldıkları için böyle oldu
(60 puan) tarafından
Aynen ya anne ben bunu yapmak istiyorum diyor hayır deyince e ama onlar izin veriyordu sen vermiyorsun izin diyolar bemsekuran kursuna gönderirim okuldan önce falan diyorum oda onlara ters anam gör bebekle ilgili hayalleri bile o kadar vasat ki gelir üstümüze işer heryeri dagıtır ay ne güzel diyolar yahu düşünsene parka gideriz oyunlar oynarız falan diye ne saçma şeyler yaa biz öyle karar verdik diyprum be dört tane büyüttüm diyolar herşeyi siz biliyorsunuz dört tane büyütmuşsn bırak da bunu da ben büyütüym
(10 puan) tarafından
İsterse 50 tane büyütsünler devir artık eskisi gibi değil ayrıca çok çocuk sayısı olunca herşeyi de bilmiş olmuyorsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
0 oy
10 cevap 131 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 110 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 174 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu

379,140 soru

11,349,237 cevap

34,814 kullanıcı

...