0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Kızlar biz 3 buçuk sene önce eltimgil ev aldi onlara yardım ettik. İkinci kredilerinide biz ödedik. O zaman evler 220 bindi İstanbul'da neyse bu sene bitti. Ve bu sırada bizde borcumuz vardı.cok sıkışmıştık  ekmek alacak paramız yoktu ama evi aksatmadik . Bı şekilde idare ettik onlardan da para aldık ara ara. Ve bu arada onların parası vardı. Sonra bu para 20 bin oldu birike birike. Ama eltim bana çok laf soktu yok paramız değer kaybetti diye. Altın borçları da var. Ondan dolayı da peşine düştü. Şimdi eltimgil diyoki sizin paranız çöp oldu 3 buçuk senedir evin %18 ini odemismissiniz bizde evimiz 1 buçuk milyon oldu size yüzde 18 ödeyelim diyolar. Bizde dedikki madem öyle sizin paranız da bizde bir senedir değer kaybetti ödeyelim 20 bini değer kaybetmesini hesaplayalım evin parasından düşelim dedik. Değer kaybettiği parayi. Eltim bugün diyoki öyle yapmayın o para bı işimize yaramaz öncesinde ödeyin de altın alalım. Bilmiyorum kızlar bu açık açık faize girer. Biz onlardan zordaydik da para aldık. Onların parasını biz bi yere yatirmadikki değerini ödeyelim. Bizjm paramız onlarda evlerine yatirdilar değer kazandı. Bizim ihtiyacımız vardi. Çok zoruma gidiyor. 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,094 puan) tarafından
Hiç kimseyle aranızın bozulmasını istemiyorsanız ne onlarla beraber iş ne alışveriş nede para muhabbetine girmiceksiniz hep zararda olursunuz yaptığınız iyilik onların kafasında kötülük olarak kalır eltinde çok akıllıymış uyanık 
(27 puan) tarafından
O kadar haklısıniz ki eşime anlatamıyorum yapma diyorum. Ama kardeşiyle çok baglilar dinlemiyor. Kardeside bakmaz zaten karısının ağzına. Bugün oldu bu olay şok oldum ilk önce dediki biz istemiyoruz size bi anda vermedik parayı parça parça verdik kabul etmiyoruz fazlasını dedi sonrada dediki madem vereceksiniz evin parasından önce verin . Şaka gibi şok oldum. Bende dedim ki. Bu zaten faize girer dedim size öyle ödersek. Ya 5 kuruşun peşine düşüyor para değer kaybetti diye. Oysaki yani müslüman müslümanın derdinj gidermeli ya bilmiyorum. Eltimin zihniyetine kalsa kimse kimseye beş kuruş para vermez
(2,094 puan) tarafından
Kızma ama eltin sizi enayi olarak görüyor var bizdede öyle saçma sapan akrabalar kırılman için söylemiyorum yanlış anlama lütfen beni ama bu size büyük ders olmuş eşinlede konuş eşini bir tek sen ikna edebilirsin kayınpederin kayınvaliden ne diyor bu duruma bazı konuları onlarada sormak gerekiyor faiz haram evet haklısın ama bence sen eşini ikna etmeye çalış güsellikle söyle ama kavgayla değil anlamıyorsada hatrı sayılır kim varsa derdini ona söyle o kişi konuşssun bide o zamanın parasıyla bu zamanın parasıda bir değil eltin anlamıyor herhalde
(27 puan) tarafından
Kayinvademgil evlerine yardım etmedi. Biz ödedik. Zaten öyle iyi aile değiller. Eşim herşeyin farkında bana hak veriyor ama o diyor ki benim kardeşim öyle şeyler düşünmez ki haklida düşünmez. Mesela tamam eltimde bize evinin değerine göre para verecek ama ikisi aynı şey değil ki o yatırım. Bu darlık. Darlık çektik biz. Ve bu paranın peşine düştü resmen.  Ben olsam ya ağzıma bile almam değil kaynım el olsa almam ya ne var sanki adam dardaymjs yardımcı olduk der geçerim
-Reklam-
0 oy
(27 puan) tarafından
Kızlar üste çıksın diye yazıyorum lütfen uzun ama okuyup akıl verirmisinjz 
0 oy
(27 puan) tarafından
Sabahtan beri içim içimi yiyor 
0 oy
(27 puan) tarafından
Çok ihtiyacim var fikirlerinize şimdiden teşekkürler 
0 oy
(27 puan) tarafından
Yok mu kimse kızlar yaa 
0 oy
(27 puan) tarafından
Kiz kendi kendime sohbet ediyorum:)
0 oy
(50 puan) tarafından
Ne eltin ne de sen hiç girmeyin bu para mevzusuna bence. İkinizin de eşi var ve bunlar kardeş. Para da onların kazandığı para. Bırakın 2 kardeş kendi aralarında konuşup anlaşsınlar. Hiç kafa yormayın bence. Eltinizin dediği değil, kaynınızın dediği önemli. Kaynınız kardeşine değer veren, koruyup kollayan biriyse hiç kendinizi sıkmayın. Ama yok kardeşinin hakkını yiyen biriyse, onu da eşiniz düşünsün. 
(27 puan) tarafından
Eşimde hep öyle der siz konuşmayın karışmayın der ama eltim beni baskı altına alıyor. Yok şöyle yok böyle diye
(50 puan) tarafından
Eltinin oyununa gelme. :) canını da hiç sıkma. Valla değmez. Ben olsam onunla arama mesafe açardım. Kimsenin canımı sıkmasına izin vermezdim.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 285 göst.
0 oy
1 cevap 94 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Ay19 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 640 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Melek.dgc (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 366 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu