0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (813 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
2 Yaş oldu hala ayakta sallanıyor beni bilen tanıyan vardır oğlumun oldu olası uyku sorunu var büyüdü artık ayaklarimda derman kalmıyor geceleri tam bir kabus nasıl bıraktınız gece bakiyorum yastığı ayağıma koyuyor öyle uyuyor sabah 7ye kadar ayağımda uyuyor

5 Cevaplar

0 oy
(12,632 puan) tarafından
Canım nasılsın

Uyuduktan sonra yerine koymuyor muydun ondan mı alıştı orada uyumaya
(813 puan) tarafından
Ah şirinim ahh gitgide zorluyor yerine koyuyorum gece bı bakıyorum yastığını almış ayağıma koymuş çıkmış uyuyor öyle bir alıştı ki nasıl birakicak bilmiyorum
(12,632 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.....
-Reklam-
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Benim kızım kendi bıraktı canım bazen sallıyorum çabuk uyumasını istersem ama onun haricinde yanına uzanıyorum piş piş yapıyorum 
(813 puan) tarafından
Yanına asla yatirmaz temaz sevmiyor bizimki uykuya dalması kısa lakin geceleri uyaniyor yastığı ayağıma koyuyor öyle uyuyor iyice alıştı ayağıma
(1,213 puan) tarafından
Biraz direneceksin canım sütten kesme gibi düşün kolay olmayacak ama alıştırman lazım
(813 puan) tarafından
Süt olayıni hiç anlamadım ben ya bu çok çok zor
(1,213 puan) tarafından
O zaman seni de bu bekliyor canım ne yazık ki:) gündüz uykusunda da mı sallaniyor
0 oy
(8,288 puan) tarafından
12 aylıktı bıraktığında besigine yatırdım iletişimi kestim biraz ağladı kucağıma aldım sakinleri geri yatırdım ilk gunler zorladı uyuma saatleri şuan 21 aylık kendi kendine uyur.
(813 puan) tarafından
Hay maşallah ya bizimki nasıl bırakacak bilmiyorum çok zor
(8,288 puan) tarafından
Evet başlarda çok zor oluyor ama sen kararlı olmalısın of ağladı çık tam uyuma falan demeden devam etmelisin. Bir süre sonra çocuk sendeki kararlılığın bilince varıyor direnmeyi kesiyor.

Uyku saati gelmeden 40 dakika önce oyun oynamayı kesin oyuncakları toplayın. Şöyle dusunbir düğüne gittin en güzel yerinde eve gitmen gerek gitmek ister misin hayır. Çocukta öyle oyunun en güzel yerinde uyumak istemez. Bunun için ilk olarak ona uyku saatinin geldiğini hissettirmek gerek.
(813 puan) tarafından
Himm oyuncaklarininkaldirmamistim bunu deneyeyim ya uykuya kısa sürede dalıyor ama sallanarak gece uyanıyor bakıyor sallamıyorum ayağıma yastık koyup yatıyor
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Önce uyku saatlerini duzenlemelisin en geç 9da yatacaksa saat 3ten sonra kesinlikle uyumayacak ilk hafta en zorudur yatağına yatırıp uyumasını bekleyeceksin katıla katıla anlamadığı sürece müdahale etmeyeceksin katılarak ağladığında kucağına alıp sakinlestirip tekrar yerine koyacaksin ilk günler 3 4 saati bulur direnmesi gayet normal 3 4 gün sonra bu süre 2 saate düşecek sonra 1 saat ve en son artık yatağa yattığı gibi uyuyacak ama sabırlı ve istikrarlı olman lazim ben 11 aylık oğluma uyku egitimini yeni tamamladim ohh be dünya varmış dedim
(813 puan) tarafından
Benlik sorun yok ben ona mecburum ağlayacak ama çevredeki şal.klar hiç çocuk buyutmemis galiba eşimde bu defa tedirgin oluyor sallada uyusun demeye başlıyor
tarafından
Eşleri dinlersek çok işimiz var onlar sallasınlar o zaman herşeye karışırlar zaten bende 10 aylık kızıma denedim uyku eğitimi vermeyi eşim ağlıyo diye kıyamayıp yanına gidiyo yarıda kalıyo o kadar çaba offff
(8,926 puan) tarafından
Çevreyi dinleseydik çocuklarimiz dogamazdi bile hadi dogdu Allah korusun şuan yasamiyor olurlardi çevreye kulaklarını tikayacaksin yada hepsini hayatından def edeceksin... biranne odanın kapısını kilitle şuan ayı küçük olduğu için sen 1 haftada verirsin ve çok rahat edersin eşini dinleme sakin
tarafından
Taşınma işim var pisikolojisiyle oynamak istemiyorum çocuğun onu halledeyim inşallah becericem teşekkür ederim
(813 puan) tarafından
Aynen benimde taşınma isim var hayırlısı ile tasinsak düzen oturcam inşallah

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 267 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 115 göst.
15 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 361 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu