0 oy
1,102 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Yargı yapacak olanlar yapmasın lütfen

24 yaşındayım ve 2 çocuğum var 5 yıllık evliyim ve gram sevgi yok desem yeri ,eşkm farkında mı değil mi bilmiyorum ama çok kötüyüm...

Sabah çıkar işe gider öğlen gelir,sonra yine çıkar işe gider,akşam gelir ,30 dakka falan durur yine çıkar arkadaşları ile gidrəer 1-2 arası gelir ...

Bıktım artık kaç yıl oldu 1 defa bizim ilişkimiz için adım atmadı,kötü baba değil ama 0 ilgi hem çocuklara hem ailesine ... Bütün günde telefonla uğraşır durur...

Artlk bu sevgisizliyi,ilgisizliyi iliklerime kadar hiss ediyprum,o kadar kötüyüm ki ..

Annem babam yok gibu,gidecek yerim yok,çocuklarla gidemem,onlarsız gidememem,kalsam nefes alamıyorum,ne yapacam ben bilmiyorum,bıktım artık... 

Konuşmadan,sadece cinsellikle,sadece 1 sarılıp 1 öpmekle,1 nasılsın  sorusu bile olmayan,zor günün görmeyen,görse de yanlna olmayan birisi ile yaşlanmak istemiyorum

42 Cevaplar

0 oy
(56 puan) tarafından
Erken evlililik erken anne olma biseyler yaşayıp görememe evlilik içinde anne olmak içinde 30lu yaşları görmesi lazım tam o yaşlarda neler  istediğinin farkına variyorsun ve hayat sana bir şeyler öğretmiş oluyor çocuk çok kiymetli mutlu anne baba mutlu çocuklar 
-Reklam-
0 oy
(785 puan) tarafından
Kendisini karşına alıp konuştunmu hiç
(1 puan) tarafından
Dinlemedi o sorun yokmuş gibi davranır ya da aramızdaki uçurum umrunda değil bilemiyorum
(785 puan) tarafından
Benim eşimde öyle önce öfkelenir biraz düşününce bana hak verir
0 oy
(1,349 puan) tarafından
Çocukların olmadan mutsuz yaşayacağına çocukların yanında mutsuz yaşa canım, yani eşini yok say ama çocuklarının yanında dur her zaman, eşinle hiç muhatap olma , aynı evin içinde sen ve çocuklarına ayrı bir hayat kur, yazmak kolay olabiliyor bazen ama emin ol bu dediğim şeyi yapabilmek çocuklarını bırakmandan daha kolay olacaktır 
(1 puan) tarafından
Çok haklısın,teşekkür ederim
0 oy
(6,678 puan) tarafından
Başlığa göre cevap veriyorum. Böyle bir şeyi aklının ucundan bile geçirmen çok büyük haksızlık çocuklarına. İlgisiz bir baba ve bırakıp gitmeyi düşünen bir anne... Yani biliyorsun ki baba var ama evde yok böyle bir babaya mı bırakmayı düşündün. Bak bırakırsın demiyorum ama aklının ucundan geçiriyorsun sonuçta bu bile yeterli demek ki planların arasında bu da var. Bu düşünceyi sil at kafandan. Her planın içinde çocuklarında olsun.
(6,678 puan) tarafından
Hmm kabul ediyor o zaman boşanmayı. Yani konuşulmuş şans verilmiş sonuçta uzatmanın bir anlamı yok o zaman. Daha çok gençsin çalışırsın kimseye muhtaç olmazsın. Evlilik içerisinde alınan bir mal mülk varsa yarısı senin zaten onun dışında nafaka verir çocuklarına sen ailenin yanına gidebiliyorsan gidersin çocuklarına bakar annen sen çalışırsın olmaz mı? Yazması böyle kolay biliyorum ama genelde boşanma ve sonuç bu şekilde oluyor kadın aile yanına dönüyor
(1 puan) tarafından
Sorun burda işte canım,annem akıl hastanesinde şu an,baba yok ayırıldılad,eşim boşanma lafımı ciddiye almıyor çünki gidecek yerim olmadığını biliyor
(6,678 puan) tarafından
O zaman sende kendi hayatına bak canım çocukların biraz daha büyüsün biri okula gider biri kreşe sende çalış maden gidecek yerin yok boşanmayı düşünme perişan olursun sende çocuklarında
(1 puan) tarafından
Haklısın canım öylr yapıcam,kreşe de bırakmaya kıyamıyorum
(6,678 puan) tarafından
Eğlenir güzel vakit geçirir aklın kalmasın bir sene daha dayan derim sonrası hayatını yaşa gez eğlen arkadaşların olsun işte o zaman anlar evliliğin bu olmadığını
0 oy
(679 puan) tarafından
Eşinin suçunu çocuklarına çektirme sen gitsen onlara kim bakar sefil olurlar Allah hidayet versin bu erkeklere gerçekten evlendikten sonra bir çoğu kendini salıyor eve para getirmeyi yeterli görüp ilgi alaka göstermiyorlar 
0 oy
(15,813 puan) tarafından
Şunu düşün. Çocuklarının bu dünyada ekmeğe suya ihtiyacı olduğu kadar sana ihtiyaci var. Ve eğer onları bırakıp gidersen ömür boyu bunun yükünü omuzlarında taşıyacaklar. Hep diyecekler ki annem bile beni istememiş ben hiç biseye layık değilim. İçlerinde her zaman en büyük yara sen olacaksın. Peki sen bu yükü nasıl tasiyacaksin omuzlarinda 
(1 puan) tarafından
Haklısın canım,taşıyamam ,yapamam,başa tutdurduğummyorumda net fikrimi açıkladım
0 oy
tarafından
O zaman neden iki tane çocuk yaptın neden kendini korumadın kusura bakma ama annem babam da yok diyorsun bu adama mahkumsun ilişkini kurtarmak zorundasın evinde ibadet edeceksin bakara suresi açıp dinleyeceksin üç gün boyunca sesli bir şekilde bakara suresi aç dinle size nazarda değmiş olabilir çocuk olmasaydı derdim evet git ama çocuk var çocuğu nereye bırakacaksın yazık değil mi
0 oy
(670 puan) tarafından
Yaşın küçük bir umutla evlenmişsin ama hayal ettiğin bir evlilik olmamış. Şimdi de bırakıp yeni bir hayat kurmayı hayal ediyorsun o yeni hayatta da sevgi ilgi beklentisi içinde olacaksın 24 yaş çok genç bir yaş bu beklentiler için ama iki çocuklu bir anne için geç. Sanma ki yeni birini bulacaksın o da bir prens olacak seni ilgiye sevgiye boğacak. Esin de olgunlasamamis daha farklı hataları yoksa sabredip düzeltmeyi dene başka da çocuk yapma. Yok eğer düzelmiyorsa da bir iş güç bulana kadar bekle çocukları da al ayrıl. 
(1 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum csnım,ama hayır bir prens bulma derdinde değilim,çocuksuz olsaydım belki,ama 2 çocuğum varsa eşim olmasa başkası olmaz
(670 puan) tarafından
Canım ayrılınca sevgi ilgiyi kim gösterecek yapayalnız kalacaksın bir de geçim derdin olacak.  Sevgisizlik ve ilgisizlikten bosaniyorsan aslında bunu başka yerde bulma umuduyla bosaniyorsundur. Kendine bile tam ifade edemesen de bu böyle. Yoksa yalnız bir yaşam sürdüğünde daha da sevgisiz olacaksın bir de geçim derdin olacak.
(1 puan) tarafından
Ben öyle düşünmedim hiç adı var ama kendinyok bi eşdense hiç olmasın daha iyi,en azıjdan biliriz ki yok,ama gözümüzün önünde sanki biz olsak da olmasak da bir fark yokmuş gibi davranan biri
0 oy
(709 puan) tarafından
Çocuklarım için herseye katlanırım katlandimda yıllarca eminol
0 oy
(422 puan) tarafından
Erken evlenmişsin. Genç yaşta iki çocuk sahibi olmuşsun. Muhtemelen kendi yaşamın için çok bir şey yapamamışsın. Eşin de sadece fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamak için evi kullanınca iyice bunalmışsın. Sen çocukların biraz daha büyüyene kadar sabret. ( Eğer şiddet vs yok ise). Bu süre içinde de birikim yap. Çünkü para olmadan hiç bir şey yapamazsın. Çocukların biraz büyüdüğünde bir işe girmek için uğraş. Sonra su akar yolunu bulur.
(1 puan) tarafından
Öyle yapıcam ,teşekkür ederim
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Benim bir yakınım da çocuğunu bırakıp gitmeyi düşünmüştü. Gerçekten rezalet bir kocası var. Ama tabiki bırakmadı çocuğunu. Evlat bırakılmaz. Allah yardımcın olsun inşallah Allah sana bir kapı açar. Bu düşünceye gelmekte zor biliyorum. Kolay şeyler yaşamamışsındır eminim ama evlatlarının arkasında ol. 
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim,anladığın için
0 oy
(407 puan) tarafından
Bırakma onları annesi sakın aklından bile geçirme plan yaparken ilk önce oanlarin rahatıni düşünmelisin Rabbim yardımcin olsun 
0 oy
(169 puan) tarafından
Boşanma ve sakın çocuklarını bırakma. Madem kocanın hayatında size yer yok sizde onu yok sayın. Silkelen kendine gel canım siz 3 kişisiniz o tek kişi. Napiyosun önce güzel bi bakım sonra bol bol pozitif enerji hop 2 cocugunla doyasıya eğlence zaman geçirme. Eşin olacak adamda bir zaman sonra anlayacak tek başına ve yanlız olduğunu diyecek ben neden eksiğim. Daha 24 yaşındasin herkes neler atlatıyo inan bana sende yapabilirsin. Dayak aldatma yoksa boşanmayı sil aklından kendine ve çocuklarına ayrı bi dünya kur aynı evde. Mesela onunla aynı odada bulunmayın sürekli çocuklarla ilgilen oyunlar oyna aktiviteler yap meyve saati felan kendini onlara ada ve bunları yaparken bol kahkaha ve bol kucaklasma emin ol sizi gördükçe kendi hatasını anlayacak yaptığı yanlışın farkına varacak tabi bunları yaparken onu da ihmal etme yemeğini yap çamaşırını yıka ama onunla hiç bi şekilde muhattap olma yemeğin hazır de koy kendi yesin herşeyi kendi yapsın bunlar gibi inşallah işe yarar oda size katılır 
(1 puan) tarafından
Böyle aslında ama işe yaramıyor,yine de yorumun o kadar değerli ki,teşekkür ederim
(169 puan) tarafından
Denedin işe yaramiyosa o zaman ayni evde iki yabancı olacaksın. Gidecek yerin yok ve iki çocuğun var kimse anne gibi olmaz bunu sende çok iyi biliyosun o yüzden sabret canım çok çok dua et. Bu dünyada olmasa bile diğer tarafta illaki müfakatını görürsün rabbim herseyi gönlüne göre versin
0 oy
(508 puan) tarafından
Kimsenin hayatı dört dörtlük değil kim yavrusunu bırakmak ister benimde böyle boşluğa düştüğüm zamanlar oldu çünkü insan çaresiz kalıyor ama bırakıp gitmek daha kötü olur özlem hasretle yanıp tutuşursun  ama şunuda unutma kimse senin gibi bakamaz onlara eşin sana ilgisizse takma umursama sabret çocuklar büyüyünce onlarla ayrı bi hayat kur 
0 oy
(244 puan) tarafından
Yorumları okudum, mutsuz bir evlilik mutsuz çocuklar demek. Başlığa bakarak yazacak olursam çocuklarını bırak babasına, günün en iyisine bıraksanız da emin olun onlar ilerde diyecekler ki, keşke biz sersefil olsaydık da annemizin kokusu, gölgesi hep yanımızda olsaydı. O yüzden çocuklar konusunda böyle şeyler yazanlara aşırı nötrüm. Emin olun siz istediğiniz sürece o çocuklara da kendinize de çok güzel bir hayat kurabilirsiniz. Çok zor evet. Bir kadına özellikle herşey daha da zor. Bir kadın olarak, bir anne olarak yapabileceğiniz tek şey çocuklarınızı ve kendinizi bir arada tutmak. Bunun ilerisi, gerisi yok maalesef. Tutunun.
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Valla millet çocuğunu bırakan anne koca bulmaya gider diye saydırmış da saydırmış. Yaşadığını yaşamadan bilemeyiz seninle kaba dille konuşmak istemiyorum çünkü kötü niyetle gitmek istediğini de düşünmüyorum sadece nefes almak istiyorsun gibi amaaaaa 

Sana muhtaç olan iki tane bebeğin var onları bırakıp gidersen bi daha dönüşü olmaz gerekirse hayatından fedakarlık edip kalıcaksın ya da kendini güvenceye alıp iş bulup güzelce ayrılıcaksın çocuklaeına sen çalışırken babanne de bakar ya da bakıcıya verirsin onun için de çok para lazım. 

Eyer bunaldım diye gidersen o adam seni boşaaar suçlu olursun kimse sebebini de sormaz çünkü orosbu olursun başkalarıyla sürtmeye gitti denir çocuklarının yüzünü de *** görürsün. Zaten bırakıp gitmiş dayak yok sövme yok denir rahat battı denir. Aklını başına al. 
(1 puan) tarafından
O kadar haklısın ki,teşekkür ederim ,mutsuz olmak boşanmaya yetmiyor,ülkede de boşanma medeniyyeti yok
(1,245 puan) tarafından
Malesef böyle kuzucum millet yapılan psikolojik baskı ya da gözle görülmeyen herhangi bir şey olmadıktan sonra vah vaaaahhh yıkmış yuvasını ya da rahat batmış gibi söylemler oluyo hadi bunları siktirettim de olan çocuklarına olur yazık günah
0 oy
(343 puan) tarafından
Çok bunalmissin belli ama evlatdan vazgeçilmez bende dahil çok insan anne olmak ister ,ama sanada bise diyemem kimbilir neler yaşıyorsun canmm 
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Mesela neden adım atmasını hep erkeklerden bekliyorsunuz? İlk siz adım atın , süslenip süslenip karşısına çıkın , ilk muhabbeti siz açın , sevdiğinizi belirtin , ne bileyim güzel masa kur sürprizler yap.  bakın o zaman nasıl düzeliyor aranız 
(1 puan) tarafından
Çok adım atdım
0 oy
tarafından
Lutfen cocukları birakip gitmeyi düsünmeyin bile tamam siz haklisiiniz ilgi sevgi deger gotmek istiyorsunuz ama o cocuklar anneleri tarafından birakılip gitmeyi hicbir zaman hak etmedi babalarının hatasini neden cocuklardan anne sevgisini mahrum ederek cıkarasıniz ki esinizi alin karsiniza herseyi acık açık konuşun anlamiyorsa baska careler arastirirsinjz sevmiyorsaniz bosanirsiniz en kotu ihtimal bosanmanizda cocuklar hem annelerini hem babalarıni gorur fakat siz aklinizdakini uygularsaniz o cocuklar bilinclendikçe sizden nefret etmeye basliycaklar hayat anne sevgisi konusunda hep onlara eksik gelecek sucsuz olduklarıni bile bile terkedilmenin üzüntüsü onlara hayatlarının en kötü tramvası olacak yapmayın lutfen konuşun eger olmuyorsa bosanin nafakanizi alirsiniz evlatlarinizda kimde kalirsa düzenli olarak digerini gorur olur biter ama o cocuklara terkedilmeyi bu yasta ogretmeyin rabbim esinize sizi degerli kılsın sizi de bilinçlendirip gonül ferahlina kavustursun insallah
0 oy
(276 puan) tarafından
Bu sebep için çocuklarımı bırakıp gitmem sende gitme nasıl bırakcaksın yargılama demişsin ama düşünme bile . Ya çocuklarla yada hiç ! Millet ne dayaklar yiyor şiddet görüyor da cocugumiçin katlanıyor sen ilgisiz kaldın diye cocuk bırakmayı düşünüyorsun madem öyle sende o adamı görmezden gel kabullen bu durumu değişmiyorsa gidecek yerim yok diye diyorum yoksa zaten boşan.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 296 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde elis (2,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 254 göst.
3 Haziran 2024 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 735 göst.
11 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Annelik& (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 265 göst.
29 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Sumeyyeali (1,099 puan) tarafından soruldu

384,930 soru

11,513,204 cevap

35,174 kullanıcı

...