0 oy
634 göst.
Diğer kategorisinde (11,019 puan) tarafından
Kaç kere yazdım sildim bilmiyorum.

Ama içimde tutucukca kafamda kuruluyorum.

Babamla annem 9 sene oldu bosanali.Babamla aynı şehirde oturuyorduk biz .Babam 6 ay oldu vefat etti.

Haliyle bütün evrak bilmem ne işine ben koşuyorum.Helal olsun asla gocunmuyorum.Ben buradayım ve tabi ki yapacağım.Babamin 10 bin kadar devletten alacağı vardı.onun için ikidir çocuklarımı bırakıp kosturuyorum.Olum bildirme harcı varmış.Vergi dairesi benim hesabımdan 1250tl çekim yaptı haberim olmadan.Arastirdim ölüm bildirme harcını çekmiş.Kardesim dedi ki abla yarısını vereyim.Ben helali hoş olsun istemiyorum dedim.Gecen gün işlemlerin devamı için tekrardan uğraştım.6 vesaid gidip geldim.Ustumde hiç para yoktu.Annem ısrar ediyordu zaman geçti üstünden para devlete kalacak yap diyordu.Oyle birşey olur diye korkumdan borç aldım eski eşimden.Devlet 5000 kardeşime 5000 bin benim üstüme paylastiracak o parayı.Ona güvendim.Yattigi gibi öderim borcumu dedim.Annemde biliyor ondan aldığımı.Borc aldım derken hem yol param yoktu hem de ödenecek başka vergi vardı.aldim borç ödedim hallattim.Bir de amcam beni arıyor.Babamin hakkı olan evin vergisini odemisler .tapu bir olduğu için bir ödendi.bana 950tl para gondercen dedi.Bende kendimce dedim ki onu da öderim bu yatan paradan.Hatta anneme de anlattım böyle böyle diye.

Şimdi annem o parayı bana vereceksin benim hakkım diyor.Altin yapacağım diyor.Borclar bu yoklukta üstüme kaldı.Vermesem iki aya kardeşimin cemiyeti var kavga olacak.Hem kardeşim hem ben kötü olacağız.Mecburum vereyim. Şimdi o borcu da gecinecegim paradan vereceğim ve elime 100tl para kalmayacak bir ay için.Ne yapacağımı şaşırdım.

21 Cevaplar

0 oy
(1,890 puan) tarafından
Sizi hatırladım babanız vefat etti ve 6 ay olmuş zaman ne çabuk geçiyor....Özge kardeşiniz erkekse o ilgilenseydi keşke siz bukadar yükün altına girmezdiniz..anneniniz hakkı yok o kalan 1 lirada olsa ayrılmış ama şu ortak eve takıldım ben vergisi ödenen onun pesini birakmayin kim yaşıyor o evde? onda senin kardeşinin hakkı var asıl 
-Reklam-

İlgili bir soru bulunamadı

396,277 soru

11,854,237 cevap

35,948 kullanıcı

...