0 oy
1,615 göst.
Aile kategorisinde (1,215 puan) tarafından
Yarın kürtaj olacagm. 14 haftalık hamileym. Meme kanseriymm. Bebekle tedavi olunuyor çok gordm okudum. Ama eşim ve ailesi bebeğin sakat olur diye ilaçlardan dolayı aldır diyolar. 4 5 gundr iyi değilm. 2 yaşında Bi kızım var. Benzer tedavi yapan  bir sürü doktor var. Kimsede demiyor ki hangi doktor iyise bulalm. Annemgl diyor özele götürelim eşim yok diyor. Çok yiprandm yoruldm. Aldırmaya karar verdm. Bi an önce iyileşip kizimla vakit geçirmek istiyorum.. Bi oğlum olacaktı.. çok güzeller hayaller kurmuştum. Ama olmadı. RABBIM tekrar nasip eder mi bilmiyorum. Ama inanın artk çocukta hevesim kalmadı..

46 Cevaplar

0 oy
(342 puan) tarafından
Yani beni düşüncem çok iyi araştırmak lazım çok iyi doktorlara gitmek lazım.eger hepsi de uygun görürlerse son çare aldırmak  olabilirdi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bebek anne karnında annenin hastaliklarini da tedavi ediyor diye bilimsel bir yazı okumuştum.Keske çevreniz de daha duyarlı insanlar olsaydı size birşey diyemiyorum inşallah Allah hakkınızda hayırlısını versin.
-Reklam-
0 oy
(3,643 puan) tarafından
14 harftalik bebeğe kürtaj yapıyorlar mi cnm benim bildiğim 14 harftalik iken başka yöntemle tedavi uyguluyorlar  başka doktora gözük   kanser olup sağlıklı bebek doğuran çok kişi var bundan biride arkadaşım  
(3,643 puan) tarafından
Evet cnm tedavi ona göre  uygulandı   35 harftalik iken doğum yaptı bide gözetim altındaydı  hep  çok şükür bebeğine birşey olmadi oda çok doktora gitti  takibi diyarbakır  araştıma  hastanesine gitti
(3,643 puan) tarafından
Birhilal  arkadaşıma sordum nasil tedavi  uyguladılar filan oda dedi hafif tedavi uyguluyorlar bebeğe zarar vermeden   ve  onada çok  kişi aldır demiş taki bir kaç doktorla konuşana kadar bebeği ile hayata tutulmuş çünkü birşeyle uğraşınca kanser olduğunuda  unutmuş  bide diyor hamile iken öyle ağır ilaçlar asla verilmiyor  Sade ve kanseri ilerlemesi olmazsin diye kanser hücresini temizliyorlarmış
(1,215 puan) tarafından
O kaç aylıkken teşhis almış acaba
(149 puan) tarafından
Birhilal meme kanserinin kendi içinde tipleri var, patoloji raporunda belli olur. Her meme kanserine farklı tedavi uygulanır. Sen gençsin bir de, gençler de meme kanseri daha hızlı ilerleyebiliyor. Senin mümkün olduğunca tedaviyi tam ve hemen alman lazım. Başka kanser hastalarıyla kendini kıyaslama. Doktorunun söylediklerini dinle.
(3,643 puan) tarafından
17 harftalik iken cnm
0 oy
tarafından
Doktorun alanında iyiyse eğer en iyisini o bilir, normal bi grip yada hastalık değil canım vicdan azabı çekme sakın kendini üzme, bu hastalıkların en büyük ilacı moral bi evladın daha varmış atlatırsın inşallah bu günleri de Rabbım şifa versin 
(1,215 puan) tarafından
Ben bütün doktorlara sormak istiyorum biri desin seni tedavi edecegz olacagm bebeğimle. Ama yok gittigm doktor lar aldirmangerek diyolar
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Size çok geçmiş olsun
(1,215 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,132 puan) tarafından
Canım öncelikle Allah'tan sana şifa diliyorum. Ama sen isteyerek yapmıyorsun ki bunu. Tedavi olmak için doktorun önerisiyle yapıyorsun. Kimse istemez böyle biseyi emin ol ama yinede öncelik şuan için sensin. Ufak bı çocuğun daha varmış. Hamilelikten dolayı uygulayacakları tedaviyi belki vücudun kaldıramayacak daha halsiz bitkin düşeceksin. Diğer çocuğuna da yazık olur. Önce kendini düşüneceksin. Bı tane daha evladın var çünkü. İçin yinede rahat olsun istemeden yapıyorsun cunku
(1,215 puan) tarafından
Hemde hiç istemiyorum canım Allah kalbimi biliyor ya
0 oy
(333 puan) tarafından
O kadar üzüldüm ki ağlattın beni fondo da  hani benim gençliğim anne çalıyor;(sana bütün benliğimle canı gönülden dua ediyorum Rabbim şafi ismiyle şifa versin kuzum.çoçuğunun yüzü suyu hürmetine sağlığına kavuştursin seni.üzülme sana şefaatçi olacak seni cennet kapisında bekleyecek bir meleğin olacak onu düşün.ama kendini bırakma olurmu onu bunu şunu eşini düşünme takma.sen kendi gücünü kullan azimli ol bak bir yavrun varmiş onun için ilk önce kendini coook coook önemse dirayetli ol duayı eksik etme dilinden.kendıni çok sev...
(1,215 puan) tarafından
Şu özele de Bi gideym oyle karar vercem
0 oy
(8,617 puan) tarafından
Meme kanserinde kullanılan ilaçlar maalesef çok ağır. Kimse cocugundan vazgeçmek istemez. Geride kalan bir yavrusu daha var bu kişinin dilerim hastalıgı atlatıp iyi günlerine dönersin. Kimse mucıze beklemesin ama istihareye yatma fikri de makul aldırmadan önce arastır kimseye demeden yat belki rüyan bir yol gösterir sana. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim geçmiş olsun 
(1,215 puan) tarafından
Yatacagm inşallah canım. İlaçlar ağır ama bunu yapan insan da çok. Tedavi olup bebegi sağlam doğan bir sürü insan var
(8,617 puan) tarafından
Neden aldırmayı istiyosun o zaman canım iyi bir doktorla birlikte belki tedavını surdurebılırsın. Bellıkı bu senın için bir imtihan.
(1,215 puan) tarafından
Çok post actm istemiyorum diye. Okudun mu hiç:( ben asla istemiyorum ki buna zorlaniyorm
0 oy
(16 puan) tarafından
İşte tam da şu an yaşadığın şey senin imtihanın bundan geçmek ya da geçmemek tam da senin elinde zor karar Allah yardımcın kararına saygı duymak zorundayız ama ben aldırmazdım rabbim de seni böyle sınıyor en zor sınav evlatla sınanmak bence iyi düşün 
(1,215 puan) tarafından
İnan bende asla aldirmak istemiyorum. Yarin özele gitcem
(16 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun güzel kardeşim Allah evladını kucağına almayı sana da şifa nasip etsin
0 oy
(6,385 puan) tarafından
Keşke başka bir doktora daha görünsen:( senin için çok zor anlıyorum Rabb'im şifa versin sana inşallah. Sana iyi yapıyorsun aldırmakla diyemem. inşallah doğru karardır, inşallah bir canın vebaline giriyor değilsinizdir. Allah yardımcın olsun ❤️ 
(1,215 puan) tarafından
Yarın gidecegm özele inşallah..
(6,385 puan) tarafından
Rabb'im hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah bulunduğun zor durumdan seni feraha çıkartsın dualarımdasın canım:(
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Kimseye bakma canım önce bir fetva hattını ara durumu anlat dini yönden öğren bakalım Rabbim şafi ismiyle şifa versin büyüklerin duası üzerine olsun canım benim 
(1,215 puan) tarafından
Sordm annenin hayatını tehlikeye atmadığı sürece alınmaz dedi. Sakat olsa bile dedi
(1,306 puan) tarafından
İşte imtihan burda başlıyor Allah yâr ve yardımcın olsun
0 oy
(158 puan) tarafından
Burda sana kötü yorum yapanlara kulak asma senin ne yaşadığını allah biliyor kimse durup dururkencocuk aldırmaz ki sen hastasin kemoterapi ilaçları zaten vücudu sıfırlar yani sağlıklı gebeliğin olmaz sen morelini yüksek tut bu hastalığın tek ilacı morel Rabbım. Şifa versin inşallah sana sağlığına kavuşursun tez zamanda 
(1,215 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(370 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım ama aldırma derim canım. Allah büyüktür bakarsın sifa oğlunla gelir sana. Allah tan başka kimse bilmez engelli olup olmayacağını 
0 oy
(7,685 puan) tarafından
En iyi doktora giderdim iyce araştırmadan aldırmazdım ben
0 oy
(3,172 puan) tarafından
Şimdi bunları okurken çok üzüldüm Rabbim sana şifa versin inşallah ama ne olur aldırma o bebeği bak cinsiyetini bile ogrenmissin yapma etme hamileyken tedavi olanlarda var Rabbim büyük belki sana şifayı o bebek verecek lütfen aldırma ne olursa olsun o senin bebeğin :(
0 oy
(340 puan) tarafından
Bi 7 buçuk ay ilaç kullanmasan  ;( bayır eşin neden özele götürmüyor anlamıyorum ya 
(1,215 puan) tarafından
Yarın gitcem canım. Doktor sıçrama ihtimali yüksek Bi tümör dedi. Organlarima sicramasndan korkuyorlar. Zaten bebekle tedavi olsam da sıçrama olmasn diy4 önlem amaçlı verecekler ilaci. Oyle yüksek dozda degil
(340 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun...iyice bir arastir. Sezeryanla olmadı 33 34 yaparsın doğum nebileyim  cana da kiyilmiyor  sağlıkta önemli...
0 oy
(49,008 puan) tarafından
esim götürmüyor diye bisey ki var kendin git ailenle baska doktora 
(1,215 puan) tarafından
Annem babam götürecek yarin
(49,008 puan) tarafından
iyi cok şükür doğru kararı vermişsin. gerekirse esine mesefe koy sagligin daha önemli yorumlari okurken kizdim sana kusura bakma esinin ve ailesinin eline birakma kendini sagligini bebeğini.
hakkinda hayirlisi olsun Rabbim sifa versin inşallah
(1,215 puan) tarafından
Neden kizdn canım  :( teşekkür ederim inşallah..
(49,008 puan) tarafından
esine ve kaynana birakiyosun karari  ailenle giit hayirli haberler al insallah
0 oy
(54 puan) tarafından
Sana aldır diyen çevre halkı doktor ne diyor ne dedi sana 
(1,215 puan) tarafından
Doktor kesin aldır demiyor. Bana bırakıyor. O olası ihtimalleri saydi. Sakat olabilir diye esimde onu duydu ya tamm oyle aldır diyor
(54 puan) tarafından
Kesin olur demiyo yani cevapslri okudum da senle aynı yollardan gecnler var ve bebekleri sağlıklı insallh senin de olacak zaten yarın gidyrmussun doktora ama bence de bı kactane doktra git yinede...senin ilaç tedavin bebek dogana kadar ertlnse ne olur senin için cokmu kötü olur..yada daha hafif ve bebeğe zarar vermicek şekilde uygulam a yapilsa
0 oy
(37 puan) tarafından
Eşiniz ve ailesi için mi yoksa doktor mu dedi bu önemli. Doktor dediyse bişey diyemem ama eşiniz istiyor diye bunu nasıl yaparsınız. Bir akrabamız vardı bebeğini aldırdıktan sonra diğer çocuğunu da trafik kazası ile kaybetti. Eşinizle konuşun bu konuyu iyice ölçüp tartın. Birkaç doktora görünün. Bizim sözümüz değil doktorların kararı önemli. 
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Bugün özele gidecegm kizlar. Eşim hangi doktor derse bebekle tedavi ederz diye o b3bek yinede alınacak diyor  :(
(1,017 puan) tarafından
Yapma kıyma o cana ya veren Allah sebebsiz vermemiştir bu sınavın senin belki sifa olacak sana yapmayın ya inanın dünden beri aklımdan cikmiyor nasıl kıyılır aklım almıyor
(3,154 puan) tarafından
Eşin niye bu kadar ısrar ediyor ? O babaysa sende annesin seni istemediğin bi şeye zorlayamaz
(1,017 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ya aklım almıyor bu cinayet değil de ne
(49,008 puan) tarafından
o zaman bebeğinle değil esinle ayiracaksin yollari.
cok zor süreç sana destek olup moral vereceği yerde yerle bir ediyor esini umursamamayi öğren lütfen kendini düşün önce
0 oy
(142 puan) tarafından
İyice düşünüp öyle karar verdin mi canım cok çok zor bir durum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 152 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 747 göst.
0 oy
13 cevap 280 göst.
5 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu