+1 oy
1,220 göst.
Aile kategorisinde (1,916 puan) tarafından
Kizlar nerden baslasam bilmiyorm ama deli olmak uzereyim.9 ve 7 yasinda 2 kizim var.haliyle cocuk olduklari icn acik giyiniyorlr.acikliktan kastim baslari acik yani.crop falan giyerler ama oyle asiri bi aciklik yok kzilarimdq.normql bi kiz cocugun giydgi sort etek elbise tarzinda.su siralar etrafmda herkez cok bilmislk pesinde yada ben mi abrtiyorum.gecen komsum kizim olsa asla boyle giydirmezdm tesetture sokardm.4.sinjftan sonra basini baglardm dedi.kizlarina hicmi uzulmezler cehennemde yancaklar dedi.tabj ben durmadm hemn yapstrdm cevabi.sende ogullarina sahip cik ilk tesettur ayetide erkeklere indi dedim.yani kizlarimin giyimine cok takiyorlar ama sorsan cok guzel giyiniyorlr mis gibi derler ama bu acikliga kafayi takmislar ben mi abartiyorm arkdslar.cocuk cocuklugnu yasamali bence ben oyle dusunuyorm ki zaten islamin bilgisine gore evet yetstrmeyw calisiyorm.kurqn kursunada baslicaklar hatta buyuk kizim buyudgnde kapancagini bile soyluyor.ama acaba ben ni abartiyorm yoksa insanlarimizmi cok abartiyor.yani bu yasta kafasinin acik olmasj neden herkeze batiyor.anlayamiyorm.daha anlatmak istedgm seyler var ama burayada dokemiyorm.sizce bu yastaki covuklr tesetture girmelimj ben bundan yana degilim asla.zaten zamani geldiginde istedgi gibi davranir bunuda asiliyorm ama herkezin cok bilmis tavurlari beni benden aliyor resmen

36 Cevaplar

+1 oy
(1,715 puan) tarafından
Kadın sana başını mı ört dedi yoksa bu tarz crop falan giydirme mi dedi önemli olan bu bence 
(1,916 puan) tarafından
Basi ortulmeli dedi canm.yaslari buyudu arrik kapanmalarj gerekiyor benm kizim olsa kapatrdm dedi.5.sinifa giden oglu var sinif arkadsi kapanmis nekadr guzel kizim olsa bende bu yasta kapatrdm dedi.
(1,715 puan) tarafından
Baş örtme konusunda karışamaz müdahale edemez orda net olabilirsin ama crop gibi şeyler giydiriyorsan oda seni buna karşı uyarmak istediyse bunda bir kötülük aramam ben
(1,916 puan) tarafından
Hayir canm croptan kastim oyle gobegi acik seklinde degil vucudunu sergilemiyorz zatwn okadr aciklikta giyinmiyorlar.uyarmakta degildi kasti resmen kinayarak ve ezecek tavirda konustu yani kizlarimin acik gezmesinj bak tekrar belirtiyorm acikliktan kasti basininda acik olmasi oyle giyinik ciplaklik yok kendi olsa gezdirmezmjs tesettre sokarmjs.
(1,715 puan) tarafından
Kendi öyle yapar o zaman duyma geç.
-Reklam-
+1 oy
(765 puan) tarafından
Etraf sapık zihniyetli insanlarla dolu. Küçücük çocuktan zevk alan adi şerefsizlerle. Benimde kızım var etli butlu böyle bende vücudu belli olmasın diye. Sıfır kollu şortla çıkarmam dışarıya . Şort giyecekse üzerine etekte giydirdim dizlerine kadar uzun da olabilir. Kızım 5 yaşına girecek çıplaklığa çirkinlik diyor. Umarım böyle de gider. Kimse kimsenin yetiştirme tarzına karışamaaz ama crop falanda yakışı kalmaz. Büyükler bile giyerken hoş durmuyor. Ağaç yaşken eğilir. Şimdiden herşeye hoş görüp boş verirsek ilerisini önünü alamayız 
tarafından
Haklısınız valla küçücük çocuklara bakıp kendini tatmin eden p.i.slikler var bende açık giydirmiyorum  çok kötü zamandayiz evlatlarımızi korumak lazım elimizden geldiğince kıyafet işine dikkat etmek lazım
(729 puan) tarafından
Size katiliyorum.Benmde 3 .5 yaşında kızım var .gösterişli dikkat çeken bir çocuk bende dapdar tayt dişlerinden kısa şort giydirmiyorum.gecen hun alışverişe gittim şortlar kısacık ve bol çocuk oturunca iç camasiri gözüküyor.dizlerine kadar elbise alıp altına tayt aldım.
(765 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsınız. Gelecek nesil bizlerin çocukları. Güzel ahlaklı edepli nesiller yetiştirmeliyiz. Nasıl başlarsak öyle gider. Baktığın zaman çocuk kıyafetlerinde bile kapalı bulamıyorsun artık hepsi minicik kaldı ki büyükler için. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun hidayet versin cümlemize. Evlatlarımızı korusun. Kötü yollara saptırıp düşürmesin
(729 puan) tarafından
Amin inşallah.ecmain
tarafından
Amin amin biz anneler olarak evlatlarımıza ne gösterirsek onlarda onu öğrenir ağaç yaş iken eğilir küçükken öğretmek lazım doğruyu yanlışı helali haramı edebi ahlaki
+1 oy
(1,660 puan) tarafından
Benim komşu torunlarına tişört şort giyiyor vs derken kızı da denizde mayo bikini pozlar veriyordu takılma boşver 
+1 oy
(4,936 puan) tarafından
Canim cocuk bence cocuk gibi giydirilmeli. Cocuk yasta istedigini giymeyen cocuklar ilerde daha da acik ve ciplak oluyolar. İclerinde kaliyo cunku. Acikligi gectim gunumuzde ortalikta ciplak dolasan cok kisi var. Ben cocuguma kisa sort giydiririm ama popo yanaklarini gosterecek derecede giydirmem. Birisi aciklik birisi ciklakliktir. Ya da ust giyim grubunda kisa/askili giysin ama gogusleri gozukmesin gibi. 

Ben universitedeyken cok acik arkadaslar vardi baya baya acik. Ama evlerine giderken garajda kapanirlardi. İcinde kalmis,kucuk yastan cok baskilanmis kizlardi.

Akrabalarimda da var 5-6 yaslarinda ki kizlara elbise giydirip elbisenin altina diz alti tayt giydiriyolar. Cocuk suan hep kisa sortlar falan giymek istiyo buyudu. 
+1 oy
tarafından
Küçücük çocukları aile baskısıyla zorla kapatıyorlar sonra ilerde gizli yada evlenince kabak çiçeği gibi açılıyorlar o yaşta çocuk ailesi yüzünden kapansa ilerde yasayamadiklarini bastırılmış duygularını çok daha kötü Bi biçimde yaşayacak sen fırsat verme oylelerine ilerde zamani gelince annesi olarak doğruyu yanlışı öğretince kapanıp kapanmamak onun kararı olacak ama aile baskısıyla değil aile baskısıyla biseyler yapılan kızlarımızin hazin sonları Müge anlı esra erolda çarşaf çarşaf ortada 
+1 oy
(9,543 puan) tarafından
sen kimseyi takma. kızlarını senden daha çok kimse düşünemez 9 ve 7 yaşındaki çocuğa tesettür olmaz. şimdi bunlar türedi tesettürü erkenden öğretmek lazım diye. hayır çocuk, çocuktur. çocuk giydirmek gerekir 
+1 oy
(1,714 puan) tarafından
Orta okulu imam hatip de okudum 3 yıl. 90 'li yılların sonu. Din kültürü hocamız erkekti. O kadar iyi bir insandı ki. Hiç korkutarak dini anlatmazdı. Aksine hep hoşgörü, merhamet üzerine anlatırdı. Bir hikaye anlatmıştı bir gün hayat kadını susuzluktan ölmek üzere olan yavru köpeğe kuyudan ayakkabısıyla şu çıkarıp vermiş ve günahlarından arınmış diye. Bize anlatılan din mı yanlış yoksa şimdi ki söylediklerimi. Herkes kimin cennete cehenneme gideceğine karar verir olmuş artık ne güzel. Kimse ahlaktan, kul hakkından bahsedmez olmuş herkes kıyafete yorum yapıyor. Tövbe haşa Allah ve peygamberle yarışır olmuşlar. Küçücük çocuklar üzerinden istismar yapıyorlar. Oğulları kızlarla düşüp kalkınca erkek oluyor ama kızlar başı açık diye cehennemlik. 
+1 oy
tarafından

O yaşta tesettür mü olurmuş ya çıldırıyorum resmen :angry:

Bıraksınlar çocuklar çocukluklarını yaşasınlar doya doya. Kapanınca herşey dört dörtlük mü oluyor? Zorla yaptırınca dinden soğutuyorlar çocukları. Kendi kararlarını kendilerini verecek yaşa geldikleri zaman olması gereken neyse o olur zaten. Neyin zorlaması bu ya delircem :angry:
+1 oy
(778 puan) tarafından
Ergenliğe girene kadar kız çocuğunun başını örtmek zorunda değilsin. Hatta öyle ki, kız çocuğu için de erkek çocuğu için geçerli olan tesettür durumu geçerlidir dinen. Yani göbek deliğiyle diz kapağının altına kadar olan bölümün kapalı olması yeterlidir günlük hayatta. Ama günümüz bi yığın sapık ve pislikle dolu ne yazık ki. O yüzden naçizane fikrim kız olsun erkek olsun vücudunu teşhir etmeyecek bol ve kapalı kıyafetler giydirmekten yana. 
+1 oy
(1,049 puan) tarafından
Şort crop bu tarz kıyafetler bence fazla açık. 3 yaşındaki bebek içinde 9 yaşındaki çocuk içinde. Çocukluğunu yaşamak demek özgürce vücudunu sergilemek demek değil ki. Lafım müslüman ailelere böyle hassasiyeti olmayanlar üzerine alınmasn 
(1,916 puan) tarafından
Canm  sort diyince aklina ne geliyor crop yazdm evwt ama oyle gobegi acik gezmiyor ve sort giymesinde bu sorun olcagni dusunmuyorm.soet diyorm hani baksir tarznda kisa sort demiyorm.ve izinde veriyorm buna ama insanlarin dikkatini cekecek tarzda aciklik ve darlik yok.kiz cocugndqn bahsediyorz.
(1,049 puan) tarafından
Crop diyosun göbeği açık değil diyosun. Ya sen crop ne bilmiyosun ya da ben. Bacım valla istersen çıplak gezdir benim hiç umrumda olmaz bi soru sormuşsun ama maksat fikir almaktan ziyade haklısın yorumları alıp vicdanını rahatlatmak galiba.
+1 oy
(1,079 puan) tarafından
Benimde 7yasinda kızım var crop asla giydirmem ben rahatsız olurum sorsan crop ne diye kızım asla bilmez çünkü ne alsdim ne gördü ilerdedw giyecegini sanmam kısa etek giydiririm ama çorapsız değil altına çorap giydiririm , bu benim  fikrim bende bu yaştaki kız çocuklarının açık giyinmesine karşıyım şimdi senin elinde ama büyüdüğünde kendinizde yirtsan giyecek çünkü küçüklükten beri giydiği şeyler açık giyinmek komşuna gelirsek başıni ört dememistir eminim açık giyindirme demiştir 
(1,916 puan) tarafından
Canm sen komsumn ne dedigini nernerdbiliyorsn.acik acik benm kizim olsa bu yasta kapatrdm dedi ki bunuda belirttim.ki oyle acik acikta giyinmiyorlar elbise giyer altina soet giyer yanj giyik ciplaklk degil anlatabildmmj bo cocugn maks giyinebilcegi aciklikta cropta yazdm ama gobegi acik degl zaten buyuk aliyorm ve gobek falan ortada olmuyor.yani bu yqzdklarimda sadece neden buraya takildnz onu anlayamadm ve lutfen bilmedgnz konularda kimseyi savunmayn komsm acik acik ben olsam kapatrdm dedi.5.dinjfa giden oglu var ve sinif arkadsi kapanmis nekadr guzel benmde kizim olsa bende oyle yapardm dedi.lutfen sorumu guzelce okuyup cevap verirsenjz cok sevinirim.
0 oy
(3,555 puan) tarafından
İster çocuk olsun ister yetişkin kimse kimsenin açıklığına da laf edemez kapalılığının da laf edemez benim bir oğlum var kızım yok ama kızım olsaydı da o yaşlarda kapanmasına izin vermezdim senin de söylediğin gibi çocuk çocukluğunu yaşamalı ileride kendisi ister böyle bir tercihte bulunursa ne güzel bulunmazsa yine de zorlamam evladım i ben kendim açığım yukarıda Allah var görüyor kapanmak gibi bir düşüncem de yok elalem söylüyor diye kendim istemeden başıma tülbent bağlasam da Allah nezdinde bir önemi yok zaten o yüzden Kimin ne söylediğine kulak asma kendini de çocuklarına kapanmak için zorlama ileride onlar böyle bir tercih yaparlarsa kararını kendileri versinler sonuçta Özgür bir ülkede yaşıyoruz konu komşu akraba kimsenin kimseye karışması da doğru değil sonuçta burası da Arabistan'da değil Irak'ta değil İran'da değil bazıları da bunun farkında değil maalesef
(1,916 puan) tarafından
Cok guzel yazmissnz valla ben sorunda ne belirttm bazi arkadslae orda yazdgm croba takilms sadecw bunu yaziyorlar.amac zaten bu yastaki cocugn tesetture girmesinin erken olabilecegi ama insanlar baskalrini nerden taslasqk diye duaunuyorlar.
0 oy
(303 puan) tarafından
Küçücük çocukları kapatmayı bende doğru bulmuyorum ama şort du krop du bana çok yanlış geliyor nedense bugün parka gittik ben kızıma elbise giydirdim dizde ve kısa kollu idi altına badi ve külotlu çorap giydirdim bilmiyorum ama bana çok test geliyor kızın biri vardı şort etek giymiş birazda kilosu vardı hep altı açılıyor du oturup kalkarken ben rahatsız oldum ayrıca ortam çok kötü bir anne olarak salamiyorum kızımı daha geçen hafta 2 yaşındaki çocuğa tecavüz Edip öldürdüler o yüzden elimden geldiğince korumaya çalışıyor um ne fazla açık nede fazla kapalı bence tadınca
0 oy
(209 puan) tarafından
Anne baba olarak evlatlarımıza rehber olmali doğruyu yanlışı ogretmeliyiz secim ve uygulama onlari ilgilendirir. Evlatlarımız olsa da onlar da kendi sinavlarini yasamak uzere dunyaya gelmis bireyler
0 oy
(2,552 puan) tarafından
Arada görüyorum küçük yaştaki çocukların tesettürlü olduğunu bakmaya kıyamıyorum ya uzuluyorim zorla kapatıldı herhalde diye.cocukluklarini bı yaşasınlar aklı başlarına erdiğinde zaten kendileri için en doğrusunu yaparlar.baski Kuran ailelerin çocukları hep mutsuz zaten :(
0 oy
(635 puan) tarafından
Geçen hafta parkta iki kız çocuğu gördük 5 yaşlarında falan . Başları kapalıydı. Eteğin altında tayt vardı.  Üzerinde uzun kollu . Hava o kadar sıcaktı ki oğlum şortla tişörtle terlerken o kızlar pul pul ter döküp oynamaya çalışıyorlardı.  İkide Bi uzerlerini cekistiriyordu . Çok üzüldüm . 

Yanlış anlaşılmasın bende tesetturluyum ama öğlen sıcağında bari o çocukları çıkarma dışarı. Gunes tam tepede pul pul terliyodu çocuklar. Zamanı gelince zaten kapanirlar çocuklukta bari usturuplu giydirip yasatsalardi . Çevremde çok var zorla kapattı beni ailem diyip dert yanan ..

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 192 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elmali turtam (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pasakizz (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pasakizz (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.