0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde (1,159 puan) tarafından
Kızlar moralim çok bozuldu dr.dan çıktım düzensiz adetim vardı sol tarafım menopoza girmis yumurtam yok sağda ortanın altindaymis çocuk fikri varsa hemen başlayın dedi ve benim oğlum 2 yaşında uyumayan zor bebek bir kardeşi olmasını isterdim ve belki çocuk doğumu menopozu ertelerdi bilmiyorum siz olsanız ne yapardınız kafam allak bullak

19 Cevaplar

0 oy
(10,424 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende kızım 2 yaşındayken hamile kaldım. 3 yaşına 3 ay varken doğurdum. Yenidoğan dönemi zor oluyor 3 aydan sonra aşırı rahatladım kızıma da bir olgunluk geldi Allah güç kuvvet veriyor çocuğuna yap bi kardeş yanlızlık zor 
(1,159 puan) tarafından
Valla mi ayy bana motive oldunuz ya
(10,424 puan) tarafından
Valla şuan biri 1 yaş diğeri 4 yaş zorlandığım oluyor ama kendilerini toparladılar bile
(1,159 puan) tarafından
Bende hesaplıyorum Dr. Hemen olmazsa diyor e yaş olur sanırsam aralari
(10,424 puan) tarafından
Evet canım çalışmalara başla 3 yaş idealdir :)
(1,159 puan) tarafından
Eşim taraftar değil ya
-Reklam-
+2 oy
(10,085 puan) tarafından
Eğer mental olarak hazır değilsen maddi gücünüz yetersizse lütfen sırf kardesi olsun diye hem kendinizi hem büyük çocuğunu hem yenidoganin kaderini etkileme kardeş mi önemli yoksa kaliteli donanımlı çocuk yetiştirmek mi bence bunu düşün ona göre karar ver
(1,159 puan) tarafından
Yok biz konuştuk canım 1 aya anahtar teslim daireyide gördük bitmis
(10,085 puan) tarafından
Hangi ilde seninki
(1,159 puan) tarafından
Hatay İskenderun
(10,085 puan) tarafından
Hayırlı olsun cnm
(1,159 puan) tarafından
Allah razı olsun sağol canım
0 oy
(505 puan) tarafından
Ben kendi açımdan soyliyecem benm oğlumda 2,5 yaşında gerçekten zor bir bebek ve halen öyle uyumayan filn. Tup bebek annesiyim ikinci çocuğu istiyorum ben inanki çokta istiyorum ama tek başımayım bende çocukla nasıl tedaviye gidebilirim onu bilemiyorum hiç. 
(1,159 puan) tarafından
Bilmiyorum bende kafam karıştı çok üzüldüm napicam bilmiyorum eşim istemiyor ama doğurmak menopozu erteler
0 oy
(4,150 puan) tarafından
Eger istiyorsan yap bir an önce canım büyüdükce akıllanır zaten 1 yil sonra krese verirsin kucugun buyur rutin kontrolde mi cikti 
(1,159 puan) tarafından
Yani tek kalsın istemiyorum da
(4,150 puan) tarafından
Eger gene olmaz diyorsan bir tup.bebek.merkezinde yumurtalarini dondur istedigin zaman tüp bebek denersiniz benimde riskim var annem 40 larında menopoz oldu  bende 31 yaşındayim genelde kizlar annelerine cekermis
(1,159 puan) tarafından
Hataydayim burada zor bulunur tüp bebek merkezi depremde heryer gitti
(4,150 puan) tarafından
Öncelikle cok gecmis olsun canım. Ben bilmiyordum yakın büyük illere baksan bir mfk(mehmet fatih karslı ) hocanin kendi ürünleri var amh duzeyini falan yukseltiyormus onu bir arastirsana canım
(1,159 puan) tarafından
Bakım canım çok sağol
0 oy
(5,917 puan) tarafından
Bence eşinle karar verin burda tek çocuk deyip vebaline giremez kimse canım ya ilerde pişman olursan
(1,159 puan) tarafından
Eşimde kararsız eve taşınma işi olsa oda istiyorsa
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Yanlış anlamsaan yaş kaç 
(1,159 puan) tarafından
Estağfurullah canım 32
(509 puan) tarafından
Ben yaşın daha fazla zannettim. Menepoz için gerçekten erken. 37 yaşındayım 20 aylık kızım var böyle bişi olsa ikinciyi istermiyim bilmiyorum. İkinci olsa çok agresif biri olurum  kızıma belki kötü davranırım diye inan istemiyorum. Doğurduğumu kaliteli yetiştireyim diyorum.
(1,159 puan) tarafından
Ama çok iyi karar vermek lazım
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Bana da erken menepoz tanısı konuldu 5 yıl önce . 2.5 yaşında oğlum var. Çok hareketli tüm gün canıma okuyor. Üstelik yalnız bakıyorum. Eşim işi geregi sadece haftasonlari eve geliyor. Akşamları bile yok.  Ama yalnız kalsın istemem. İnsanın başına ne geleceği belli olmaz. Bir kardeşi olsun çok istiyorum. Ama olmuyor malesef. Kısacası ben isterdim bir tane daha olsun  tabi bu benim fikrim. Sizin için Allah hayırlısını nasip etsin. 
(1,076 puan) tarafından
Canım hem sana hem behiyeye sordum benim yaşımda 40
(1,159 puan) tarafından
Benim ki 32 daha ya düzensiz adet oluyordum bazen 1 ayda 2 defa bazen ayda sadece lekenme şeklinde bazense aşırı yoğun bunun için gittim önce yumurtalarima baktı sol taraf bitmiş menopoza girmis dedi sağdada orta düzeyin altindaymis kan verdim kan sonucuna göre menopoz egerki çocuk istiyorsan hemen yoksa olmaz birdaha dedi
(1,076 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim geçmiş olsun sizede
(1,159 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolun
(1,346 puan) tarafından
27 yaşında evlendim Ben evlendikten sonra bir sorun var mı çocuk istiyorum diye normal kontrole gitmiştim. Kan verdik ultrasonla baktı. Hicbirsey yoktu herşey normaldi. 1 yıl sonra olmazsa gel tekrar bakalım dedi  6 ay sonra babamı kaybettim. 1 yıl olunca da gittim. Hormonlarım alt üst olmuş. Kan tahlili yaptiı doktor. Hsg çekti. Amh testi yaptı felan. Öyle anlaşıldı. Adetim de düzenliydi hep. Ama yumurtaların çok azalmış yaşına göre erken menepoz yakın derhal tüp bebek dedi doktor. Ya genetik olurmuş ya da aşırı stres ve üzüntüyle olurmus. Hiçbir belirtisi yoktu. Tesadufen öğrendim. Öyle.
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Yaşiniz kaç gencsiniz galiba menopoz için 

Benim k.v 35 te menepoz olmuş şuan 46 yaşında ve doktor zamanında ona tüp bebek önermiş kayinbabbam istememiş 

Şimdi çok pişman keşke bı sekilde ikna etseydim diyor 

Çünkü genç olmasına rağmen kemik ağrıları başladi 
(1,159 puan) tarafından
32 yaşındayım bilmiyorum n'olacak ya
0 oy
(8,667 puan) tarafından
Canım kaç yaşındasın ki menopoz ileri yaşlarda oluyi genelde kaynanam 55 yaşında hala adet oluyo. Neyse soruna gelince de ben olsaydım kesinlikle bir tane daha yapardm sonuçta hemen dogmiyacak 9 ay karnında kalacak o zmna kadar belki biraz oğlun düzenlir birde hemen olsun diyincede olmuyo belki kaç ay daha geçer.
(1,159 puan) tarafından
32 yaşındayım canım az şeyler yaşamadim sinir stres n'olacak bana bu şekilde dönüş sağladı
(8,667 puan) tarafından
Bence doğur bir tane daha yasin çok genç daha
(1,159 puan) tarafından
Oğlum uyumayan çocuk naparim bilmiyorum
0 oy
(328 puan) tarafından
Canm bende 28 yaşında evlendim 1 ay sonra isteyerek ilk ogluma hamile kaldım ilk oğlumla ikincisi arasında iki yaş 3 ay var.ilk oğlum aşırı yipratmisti beni ama dedim yaşım geciyo rezil olacaksam tek seferde rezil olayım dedim :-) ikinci de bile isteye oldu.Cok şükür ikinci oğlum daha uykucu idi bebekliginde.simdi  yine hamileyim naslsa büyüyorlar diyip şeytana uyduk :-) üçüncü pasam yolda 3 ayımız kaldı ve ikinci oğlumla aralarında 2.5 yaş olacak.yani demem o ki başlarda rezil oluyorsun zorlaniyorsun ama sonra onların elinden tutup yolda yururken bile için kıpır kıpır oluyo :-) bazen ikizler mi diye soran oluyo halbuki birbirine pek benzemiyorlar arada yaş farkı olmayınca öyle sanıyorlar.bide ilk oğlum bizi oyuncak ederdi kardeşi doğdu şimdi onunla oynar eder :-) arada yaş farkinin olmaması bu yönden de avantaj tabi yaş farkı olunca bu sefer oyun arkadaşlığı yapamıyorlar birbirlerine 
(1,159 puan) tarafından
Kafam çok karıştı İnanlı naoicam bilmiyorum
0 oy
(14,645 puan) tarafından
Her bebek aynı olmuyor canım. Benim ilki çok kolaydı ama ikinci zor. Belki seninkide tam tersi olur. Bence fırsatın varken değerlendir. Belki ilerde çok isteyeceksin. Yine ararinda 3 yaş olacak. 
(1,159 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sağolun inşallah olurda oda sorun
0 oy
(8,620 puan) tarafından
Kız sen kaç yaşındasın da 
(1,159 puan) tarafından
32 canım ya
(8,620 puan) tarafından
Ay çok gençsin :(
(1,159 puan) tarafından
Evet bende çok üzüldüm ya
(8,620 puan) tarafından
Bence sen çocuk için istihare ye yat
(1,159 puan) tarafından
Demi doğru söylüyorsun
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Hic canini skma canim bana da cocugun olmaz dediler ilki gec oldu ama hamile kaliyorum dogal yollarla arkadasima 24yasinda menopoz drdi adetten kesildi cok aglafi megersem 3.5aylik hamileumis ondan adet olmuyormus
(1,159 puan) tarafından
Benim ultrason ile yumurtalarını baktı Dr sol tamamen bitmiş dedi
(5,235 puan) tarafından
Benim sol yumurtaligim tamamen kapali 16yasindan beri
(1,159 puan) tarafından
Sağ da kaliteli yumurta çok yok dedi
0 oy
(509 puan) tarafından
Ruh ve beden sağlığın ikinciye hazırsa yap. Sırf kardeşi olsun diye çocuk yapmak mantıksız
(1,159 puan) tarafından
Sırf kardeşi için değil benim sağlığım içinde
0 oy
(4,593 puan) tarafından
Yumurta dondurma işlemi yapabilirsiniz. Yumurtanız bekler istediğin zaman anne olabilirsin tabii tüp bebek ile. 50 yaşına gelsen bile olur. 
(1,159 puan) tarafından
Onu hiç konuşmasında Dr şuan bile çocuğun olması zor gibi 6 ay deneyin dedi olmazsa gel dedi
(4,593 puan) tarafından
Dr a sor. Yumurtan toplanacak sonra saklanacak istediğin zaman bebek sahibi olabilirsin. Hani böyle bir alternatif var
(1,159 puan) tarafından
Evet baktimda yok buralarda Hatay'da yaşıyorum depremde kalmamış buralarda
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Tek yumurtalığım alındı. Ameliyattan sonra doktor erken menopoz dedi. 37-38 civarı. Yeni bir hamilelik ten sonra sezeryanla doğum yaptım ve 1-2 yıl ileri atıldı menopozun doğum sayesinde dedi bana. Gel gelelim çocuk içine. Bende apar topar hamile kaldım rahatsız olduğum için. İlk çocuk ( şimdi farkediyorum da) diğerlerinin yanında melekmş. ikiz sahibi oldum ve onlarla birlikte resmen üçüz büyütüyorum. Üstelik aralarında 4.5 yaş var. Demem o ki iyi düşün. 
(1,159 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ama bu şans biterse sağda hiç olmayacak
(1,559 puan) tarafından
Bacım maddi durumum varsa yada annen/kaynanam yardumcı olur dersen yap. Tutarsın bakıcı yada haftada bir temizlik için birini, bütün gününü yavrularına ayırırsın. İlkta yaptığın sallama olayona hiç girmezsin. Yada baktın olmuyor sallanır beşikler var ondan alırsın. İlerde pişman olmaktansa. Beni dktorum ikna etti. Yılların profesörü. Gel beni dinle dedi sürekli . Çokmu zorlandım Acayippp. Ama şimdi artık rahim alınırsa alınsın, menopoza girersem gireyim rahatınfayım. Çünkü çocuk olayını bitirdim inşAllah bir kaza olmazsa
(1,159 puan) tarafından
Kimseye güvenip dogurmam valla kendime kalır hep
(1,559 puan) tarafından
Çocuk olayını kapattıysan kafanda tmm. Ama sonradan keşke dememek için diyorum. Çok çok dediğim gibi birini tutarsın. Evi temizler. Olmadı bi yemek atar üstüne. Bir süre sonra diğerikreşe gider. Büyüdükçe bazı şeyler kolaylaşıyor bazıları zorlaşıyor.
0 oy
(31 puan) tarafından

Benim kızımda 2 ay sonra 3 yaşında olucak inşallah ☺️ kızım 5 yaşında olduğunda bir tane daha düşünüyoruz çünkü yalnız büyümesin bir kardeşi olmalı bence Sizinde oğlunuzun yanına bir kardeşi olsun derim<3

(1,159 puan) tarafından
Bende düşünüyorum ama çok zor bir çocuk nasıl olur bilmiyorum geceleri hala çok fazla uyanır ayakta sallanır
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Ben olsam çocuğuma bir kardeş yapardım yani ileride ne olacağımız belli değil Allah korusun çocuklar birbirlerine sırtını dayarlar 

Bende 33 yaşındayım ikinciye hamileyim şuan çok şükür bu doğana kadar kızım 4 yaşına gelir sende yap doğana kadar oğlun 3 yaşına gelir birbirlerine arkadaş olurlar 
(1,159 puan) tarafından
Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah benim oğlan çok huysuz geceleri hala sayisiz kere uyanır ayakta sallanır nasıl olur bilmiyorum
(2,919 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun Rabbım kolaylığını verir elbet yeterki sen sabırlı ol
(1,159 puan) tarafından
Durumum çok karışık çok Rabbim doğru ve hayırlı olanı bana nasip etsin en diyim
(2,919 puan) tarafından
Az çok biliyorum Rabbım gönlüne göre versin inşallah
(1,159 puan) tarafından
Amin herkesin inşallah
0 oy
(3,222 puan) tarafından
2nci çocuğunu istiyorsan kesinlikle başla denemeye, belki hemen olmayacak 1 2 sene sürecek oğlun 2 yaşında zaten ilk ay hamile kalsan bile neredeyse aralarında 3 yaş olur. Ben isteyerek hamile kaldım kızım 2 yaşındaydı şimdi küçüğüm 1 aylık alacak yarın memnunum ha zor oluyor mu oluyor yorumluyorsun ama eşin destek oluyorsa üstesinden gelirsin
(1,159 puan) tarafından
Allah kolaylık versin ya eşim şuan düşünmüyorum diyor 2. Çocuğu ama benimde yumurtam bitiyor napicam bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 124 göst.
0 oy
9 cevap 300 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 390 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,270 puan) tarafından soruldu