0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (2,068 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Güzel hanımlar şimdi sizden bi fikir istiyorum 

Eşim bana karşı çok sadık, çocuğuna karşı çok hatta aşırı ilgili bi baba. Ev işlerinde bana yardımcı olur. Cimrilik yapmaz, ailesiyle benim aramdaki dengeyi kurar. Dışarıda da çocuğumuzla beraber çok vakit geçirip gezeriz. Geceleri sarılarak uyuruz vs… 2.5 yaşında da bi oğlumuz var.

Ama sorun şu ki beni inanılmaz eleştiriyor ve ağır laflar kullanıyor. Apt.l, sal.k tarzında hakaretler ediyor. En basit şeylerden dolayı hemen eleştiriyor. Çocuk yere düşse ben suçlu oluyorum misal. Çocuk uyumasa ben kötü anne oluyorum. Çocuk ağlasa ben suçluyum. Ona göre çocuk hiç ağlamamalı… Kahvaltı biraz gecikse laf, elimden bir şey düşse laf… Bir şey unutsam laf. Hemen susmuyor da mevzuyu uzatıyor. Sürekli benim düşüncelerime zıt fikir belirtir ve kendini haklı görür. Oturup ağlasam bile özür dilemez. Çünkü daima haklı odur. Ailemin yanında, toplum içinde bile çat diye laf söyleyebiliyor. Bu yüzden kendimi çok çeker oldum. Çok şükür elimde mesleğim var ve ailem arkamda durur. Ben bu önümüzdeki süre boyunca sürekli onu uyarıp gerekirse boşanacağını dile getireceğim. Sizce bu sebepler boşanmak yeter mi? Evet bi çocuğumuz var ama evin içinde sürekli memnuniyetsiz bir baba- üzgün bi anne, tartışmalar olması ne kadar sağlıklı bi ortam bilmiyorum 

Çevresine karşı da aşırı eleştiren bi adam. Hep o haklı ve en akıllı o… Bu arada babası ve kardeşleri de böyle…

21 Cevaplar

0 oy
(232 puan) tarafından
Beni anlatmissin benim esim daha agir hakaretler ediyor sürekli elestirir olmadik ithamlarda bulunur.. ******** m..l  buraya yazamayacagim nelrr neler. Evet cocuklarla 8lgilenir ama sonra bunu burnumdan getirir sürekli eşim kizacak bagiracak diye hic biyerde rahat degilim ondan nefret ediyorum artik. Uzun zamandir iletisimi kestik yani mecbur kalmadikca ortak bisi yapmiyoruz zaten aksamlari gec geliyor yada arkadaslariyla disarda takiliuor bende rsha ediyorum evde 
(2,068 puan) tarafından
Zaten benim eşime de bence çocuk bakmak, ev işinde yardımcı olmak zor geliyor
(4,638 puan) tarafından
İşte siz ona karışmayın rahat rahat takılmak için sizi yıldırmış. Zorbalık yaparak kendi keyfine bakıyor
(232 puan) tarafından
Aynen öyle evden calisiyorum is oldukca dikiş nakiş havlu nevresim takimi pike yapiyorum artik parami göstermiyorum utanmadan soruyor birde biraznpara biriktireyim gücümü toplayim cehennemin dibine kadar yolum var diyip tekmeyi basacağim. Anlasmali bitirelim bunu bari becerelim bak cocuklarida jstedigin zaman gel al gör dedim ama iyice cirkinlesti artik bendrn günah gitti
(4,905 puan) tarafından
bir evliligi yiruten saygidir bence.  benim esin ne ev isi yapabilir ne cck bakmaktan yardimcinolmaktan anlar anca uykusu dinlenmesi vs vs. gezer eder falan tabi de daha bi ev kusu. ilk zamanlar kahveye gderdi cunku ana babasi yok bekar hayati tek basina yasamaya alisikti falan. sabah kalkip cikar gece eve girermis bekarken haliyle hayati dis dunyaydi. ama evlenince baglandi eve. ev isine yardim edeme tek basina yasadgi halde beceremiyor isini gucunu arkadaslari gelip yaparmis. en basitinden cay icecek kupa kalmasa bulasik makinasndan kirlilerden cikarip calkalayip elimde yikayip cay koymaz kendine su bardagina koyar mesela. ccga ayakkabisini corabini bile giydiremez eli yakismiyor zaten beceremiyor istese bile. ama asla saygida kusur etmez . 9 yillik evliyiz mesela hep bocerini atletine sarar da atar kirli sepetine oyle ulu orta atmaz kili donumu gormek zorunda degilsin diye oysa camasir yilanirken hepsi elden geciyor ayrilio renkli beyaz az renkli:)) nebilim zaten agir laf knusmaz sulugozluyum hemen aglagim asla kirmak istemez. ki ben kendi kendime kizacagim seylerde bile esim daha sakindir . ben kendi kendime kizarim boyle bir mallk nasi yaptim diye esim daha sakindir. aileme va iyi zaten . falan

bence ev isine yardimci olmasi falan mugum degil. evine bagli saygili sevgi sefka merhametli olusu. aileme saygida kusur etmeyisi hatta benim ailemi benden cok dusunur. kendi ana babasi yok cunku aile kavrami yeni yeni gelisor falan.
-Reklam-
0 oy
(151 puan) tarafından
İletişimle çözülecek bir şey gibi geldi bana. Çift terapisi de alabilirsiniz. Yine de düzelmezse boşanmak istedikten sonra her sebep boşanma sebebi olabilir. 
(2,068 puan) tarafından
Bunu düşünüyorum. Özellikle bu yıl boyunca sürekli onu uyaracağım, terapiyi de önereceğim. Ama daha da olmazsa bitirmek istiyorum
(151 puan) tarafından
Ben olsam şöyle derim. Çok güzel bir ilişkimiz var. Eş olarak baba olarak harika bir adamsın. Ama şu şu şu sözlerin, davranışların beni üzüyor. Eviminiz huzurunu bozmamak adına konuştuğumuz kelimelere dikkat edelim. Bugünden itibaren evde kötü söz kullanmamaya dikkat edelim.
(2,068 puan) tarafından
Dediğinizi yapacağım. Özellikle bu sene toparlamak için çok uğraşacağım ama olmadı boşanmak istiyorum. Sürekli eleştiri, sürekli hakaret dayanılmıyor. Annemde farketmiş ve bi sorun olursa söyle bana, ben arkandayım diyor…
0 oy
(1,904 puan) tarafından
En yakın zamanda aile büyüklerinin de olduğu bir yerde konuyu açıp bir ilişki terapistine gitmek istediğini eğer reddederse de böyle yaşanmayacağını dile getir. Madem boşanma gibi ağır ve zor bir kelimeyi kullanacaksın, en azından öncesinde ilişkiyi düzeltmek için bir teklifte bulun ve buna da herkesi şahit et.

Yarın bir gün boşanırsanız insanlar da seni daha iyi anlayacaktır. Neticede sen evliliği toparlamak için uğraştın.

Çünkü bir kadın kolay kolay yuvasını bozmaz.
(2,068 puan) tarafından
Eşimin yetiştiği kültürde bu davranışlar çok normal… Babası da kardeşleri de bu şekilde. Karılarını sürekli eleştirip aşağıda görüyorlar
(1,904 puan) tarafından
Hangi kültürde yetişmiş? Bence bunun coğrafi olarak etkisi büyük ama aile içi daha önemli.
Eşim doğuludur, babası tam olarak narsistin teki, abisi de öyle. Küçük abisi adam gibi adam, eşim de aynı şekilde. Babası ve büyük abisinden çok kötü şeyler gördüğü ve hiç iyi şeyler görmediği için küçük abisini örnek almış.
Annesini de çok el üstünde tutar, bu en sevdiğim özelliğidir. Babasının annesine davranışını beğenmediği için kendisi onu örnek almamış elhamdülillah. Haksızlığa haksızsın diyebilen biri olmasını da ben sağladım, yoksa çok susturulmuş biriydi.
(2,068 puan) tarafından
Eşim doğu ben batı. Ciddi bi kültür farkımızda var maalesef… Bide onların aile içinde kadınlar hep 2.sınıf… kadın hep hizmet eder hep çocuk bakar. Erkeğe hiç laf söylemez hatta erkek sürekli eleştirir. Erkek çapkınlık yapar kadın susar vs vs
(1,904 puan) tarafından
Ben de Antalya'lıyım, babam Kütahya. Biz de Doğu batı senteziyiz. Seni çok çok çok iyi anlıyorum.
Kültür farkı insanı birden uçurumdan düşüyormuş gibi hissettiriyor. Hızlı adapte olup karakterinden ödün vermezsen bir anda en sevilmeyen kişi olabiliyorsun. Olmadığın şey kalmıyor hatta sjsjsjsjsj
(518 puan) tarafından
Bende doğuluyum canım bizim ailede böyle bir şey yok cevremde de görmedim açıkçası
0 oy
(8,684 puan) tarafından
ilişki terapistine gidin bence. saydığın şeyler önemli evet ama hakaret her şeyi silip süpürür. 
(2,068 puan) tarafından
İlişki terapisini söyleyeceğim ama kabul edeceğini hiç zannetmiyorum. Çünkü en akıllı o… Terapi vs saçma geliyor
0 oy
(3,548 puan) tarafından
Canım benim istediği kadar sarılıp uyusun istediği kadar maddi olarak seni kısıtlamasın zaten maddi özgürlüğün varmış bunca lafı ettikten sonra istediği kadar sarılsın ne önemi var psikolojik şiddettir bu o evin içinde büyüyen çocuk da hisseder bunu sen al karşına konuş bu şekilde devam edersen boşanma kararı alacağım ailem de arkamda zaten mesleğimde var senin bana psikolojik şiddet uygulamanı daha fazla müsaade etmeyeceğim şeklinde hala devam ederse düşünürsün
(2,068 puan) tarafından
Bende bunu düşünüyorum tamam gece sarılıp uyuyor da gündüzler çok sıkıntı. Sürekli bi eleştiri sürekli bi laf. Annem bile farketmiş. Seni ezmesine izin verme ben arkandayım diyor.
0 oy
(183 puan) tarafından
Canım benim eşim çok iyi bir insan hamile kaldım suyum bile ayağıma gelir lavaboya gideceksem gider önden yıkar falan. Ama onunda sürekli kötü sözleri var. Başkalarının yanında melek, eve gelir yalnız kalırız direk hakaret.. Değiştiremiyorsun.. Çünkü babasından böyle görmüş. Bir kaç kez konusu açıldı babasına dedim ki bana böyle böyle diyor bu mu zoruna gitti erkektir söyler ben annesine neler söylüyordum yine de küsmezdi diyo. Baktım babasından etkileniyor, abim devreye girdi. babasının evime gelmesi, kocamla benim hakkımda konuşmasını yasakladı ohhh rahatladım.. 
(2,068 puan) tarafından
Bizde ailesine yakınız diye mi bu kadar sorunlarımız arttı bilmiyorum. Benimki maalesef başkalarının yanında da beni çok eleştiriyor :( zaten milleti de çok eleştiriyor. Diyorum ya en akıllı o.
0 oy
(3,350 puan) tarafından
Narsist es tanimi yapmis gibisin. 
(2,068 puan) tarafından
Narsistliği de çok okudum. Eşim çocuğu konuda öyle maalesef
0 oy
(641 puan) tarafından
Bence direk boşanmak istiyorum dersen sen abartıyorsun filan diyebilir.Daha önce uyardın mı veya bu tarz durumlardan tartışma çıktı mı?Biliyor mu yani böyle yaptığını?
0 oy
(4,638 puan) tarafından
Bu duygusal şiddet farkında mısınız? Lafları ile ruhunuzu dövüyor. İyi bir insan siz böyle üzmez. İyi bir baba çocuğunun annesini incitmez. Siz aslında her gün dayak yiyorsunuz farkında mısınız?

Böyle bir adam ile yaşamam. 

İnsan bedenen doyduğu gibi duygusal da doymalı beslenmeli. Ben ayrılırım. Çünkü ben evliliği bitirince boşluğa düşmem geçim sıkıntısı çekmem. 

Eşiniz ile bir aile terapistine gidin
(2,068 puan) tarafından
Aile terapistini önereceğim. Önce konulup sürekli uyaracağım daha da olmazsa terapiyi önereceğim ama kabul edeceğini hiç sanmam. En son çare boşanmak gibi duruyor. Gerçekten çok yıpranıyorum kendimden çok ödün veriyorum ve bunu hissediyorum. Ben bu değilim ve bi ömür bu şekilde katlanmak istemiyorum
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Anlattıklarına baktım da ben de eşime öyle davranıyorum. Kendime bir çekiduzen vereyim bari 
0 oy
(1,882 puan) tarafından
Benim eşim de aynısı ama sevgisizlikten yapmıyor bunu yetişme tarzı bu ailesi hep öyle yani değiştiremedim napsam. ama seviyorum sevgisinden de şüphem yok o yüzden ayrılmak çocuğumu baba sevgisinden mahrum bırakmak dünyaya getirdiğim  masum çocuğa bunu yapmaya hakkım yok çünkü bu adam hep böyleydi ve ben evlendim çocuk yaptım yapmasaydım belki boşanırdım ama bile bile yaptım ve şimdi ona bencillik edemem. bazıları boşansada onun babası çocukla iletişimi devam eder siz ayrılıyorsunuz o değil desede düşünsene okul zamanı karne günü en özel anları tek şahit oluyorsun bi süre sonra iletişim eksik yarim kalıyor çocuğun babasıyla ve sen hem anne hem baba olcam derken yorulup enerjin kalmicak çocuğa gönlünce ilgilenemiceksin
(2,068 puan) tarafından
Benim eşim böyle değildi ya :( bizdeki durum gün geçtikçe kötüye gidiyor
(1,882 puan) tarafından
Hayır tabiki bana da öyle değildi ama insan anlıyor trafikte bi alışverişte dışarıya verdiği tepkiler gün geliyor seninle de aynı oluyor
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun terapi bence once ...
(2,068 puan) tarafından
Keşke terapiyi kabul etse ama hiç sanmıyorum… Diyorum ya ona göre en akıllı o
(14,013 puan) tarafından
Ins eder guzelce konus kavga etmeden iyi bir es iyi bir baba oldufunu soyle huzurlu olmak.istedigini boyle hep huyuna konus
0 oy
(16,970 puan) tarafından
Bu durum seni çok.mutsuz ediyorsa boşanma sebebidir. Ama aman o bana söyleyince ben de ona söylerim.rahatlarim dersen bosanmazsin. Bence boşanmadan önce cift terapisine gitmeniz iyi olur. O şekilde bı çözüme ulaşır belki
0 oy
(986 puan) tarafından
Bence bu sebeplerle evliliğinizi bozmayın. Konuşup halledin ya da destek alın. Yuvayı dağıtmak o kadar kolay değil. Birbirinizi seviyorsanız mücadele edin. Evet saygı da sevgi kadar önemli evlilikte. Ama düzelmeyecek şeyler değil. 
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Bacım bizdede tam tersi emin ol hepsinin bir kusuru var. Benimkide beni eleştirmez hakaret etmez ama hep yorgundur hali yoktur mesela. Ev işlerindede ben demeden yardım etmez. Hepsinde var yani boşver aldatma dayak olmadıktan sonra seninle düzgün konuşması icin bir carla düzelir belki.  Konuşma tarzları yapıları bu şekil demekki aileside bôyle diyorsun o onu görmüş. 
0 oy
(355 puan) tarafından
Kimse dört dörtlük değil onun sana yaptığı saygısızlığı sende ona yap sürekli elestir bakalim
(2,068 puan) tarafından
Öyle yaparsam büyük kavga çıkar hayatta kabul etmez
(355 puan) tarafından
Kendilerine yapılmasını istemediği şeyleri böyle karşıda ki insanlara yapıyorlar çıldırıyorum ben eşimin hoş bulmadigim bir davranışı olursa konuştuğum halde devam ederse böyle yapıyorum ve çıldırıyor sende bana böyle hissettiriyorsun diyorum o zaman biraz dank ediyor
0 oy
(8,683 puan) tarafından
Armut dibine dusmus iste tobr hasa allahlar sanki en kusursuz kendileri hic sevmem boyle insan tiplerini benim esimde kismen boyle annesi hele babasi of of kimsryi begenmezler herseye kulp bulurlar ama en iyiyi en dogruyu onlar bilir benim esimde boyle ama bana karsi degil etraftaki herkese karsi boyleler esimi torpuluyorum eskisi gibi degil ama ailesi hala oyle mesela gamileydim esimin teyzesi demiski benim torunlarin kuculeri var bi daga dusunmuyolaf getirsem giydirirler mi demis sonra merve giydirir de sefayi bilmem demis bak o da biliyo yegeninin huyunu ben dedim getirsin sefa karisamaz dedim 1 sene giydi o kiyafetleri oglum ama kayinbabamin haberi yok soylesek giydirmeyin der kizar gecen de anneme is yerinden bi arkadasi torununu kucuklerini getirmis esime kuzenimin adini verdim o gondermis dedim yoksa o ds giydirmez eve bile sokmazdi bi dunya camasir getirdi oglumla yasit komsumun cocugu var onu da cagirdim sectik ikimizde giydiririyoruz mesela tabi bunfan kayinbabaminds haberi yok ama senin sorunun ciddi sana saygisizlik yapamaz bosan demiyorum bosanma ama bence bi haddini bildirmen gerekir 
0 oy
(6,422 puan) tarafından
Psikolojik şiddet sayılır bence bu durum dediğin gibi uyarini yap tepkini ortaya koy ona göre bı yol izle herşey para değil herşey almak vermek değil bunu eşime de diyorum benim karnımı senin baban da doyuruyo kendi babamda doyuruyodu sen gönlümü doyur diye 
0 oy
(459 puan) tarafından
Düzelir canim devam ettirmeye değer.bi aile terapisti ne gidin onu ikna etmeye çalış.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Aile terapistine gidebilirsin evliliğini kurtarmak için 
(2,068 puan) tarafından
Kabul edeceğini hiç sanmıyorum ama deneyeceğim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
19 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mother.00 (490 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 246 göst.
0 oy
21 cevap 239 göst.
29 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MARMELAT -_- (560 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 913 göst.
22 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Aysenur5561 (242 puan) tarafından soruldu

393,775 soru

11,775,780 cevap

35,794 kullanıcı

...