0 oy
433 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar şimdi biz kaynanama köye gidecez ve ben şu son üç ayda kendime iki bilezik aldim ama topladıklarimla görümcem boşandı diyede herkes bir miktar para verip ona ev aldılar elli bin yüz bin gibi paralar benim eşim de peyderpey veriyo şimdi görseler diyecekler oglumuzun parası var ama bize veriyo karısına altın alıyor sizde giderken takiyim mi yoksa çanta da mı dursun

26 Cevaplar

0 oy
(1,610 puan) tarafından
Takma madem oyle diyecekler cantanda dursun kimseyede bisey söyleme 
(150 puan) tarafından
İşte kaybolmasından çekiniyorum
(1,659 puan) tarafından
Kız evinde dursun sakla çantada puf olur bak karışmam bsy de diyemen
-Reklam-
0 oy
(309 puan) tarafından
Yani cantaya koysan çalınma yada kaybolma gibi bir durum olabilir eline tak ustunede bir çorap geçir tammadir valahh artık bende korkudan takamiyorum gozlerdenn
(150 puan) tarafından
Aynen yani ne zaman aldım taktım bana yar olmadi
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Ben hiç takma taraftarı değilim böyle bir konu olmasa bile. Kendimden biliyorum. Biz kaçarak evlendiğimiz için ne düğün ne takı hiçbişeyim olmadı eşim gramı düşük eline para geçtikçe üç tane bilezik aldı bana bide yeni evlendiğimiz zaman aldığımız yüzüklerim vardı. Hevesimi almak için bi iki sefer taktım çantada duacağına kolumda dursun diye . Kaynanam gidip gelip lafını yaptı resmen 3 kuruşluk dişimizden tırnağımızdan artırdığımız bileziklere göz dikti bana verin evimin üstüne bi kat daha atıcam diye başımın etini yedi. Kaynımın arabası bozuldu eşime demiş ki karının bilezikleri bana ver de yaptırayım. Yani burnumdan getirdiler zaten daha sonra satmak zorunda kaldık. Bi daha altınım olursa kimseye çaktırmam kimsenin çenesiyle de uğraşamam artık
(150 puan) tarafından
Aynı ben valla bende aynı şeyleri yaşadım çekiniyorum emanette birakamam
0 oy
(1,566 puan) tarafından
Çantada bulunsun ama kaybetme ihtimali biri alabilir eşimin teyzsei takmazdi hep boynuna takar geniş üst giyerdi göğsüne doğru sudyen altına koyardı belli de olmazdı sende olmadı öyle yap
(150 puan) tarafından
Çok mantıklı ama şimdi gebeyim sıkıntı geliyo bana
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Sakın cantana koyma köy ortamında bı çalınsa kimin günahını alacaksın canım 
(150 puan) tarafından
Evde de bırakamam öyle kaldık ortada
(1,778 puan) tarafından
O zaman takacaksin kaybolmasından iyidir valla
(150 puan) tarafından
Suanlik çantaya koydum artık gidişata göre canim
0 oy
(5,154 puan) tarafından
Çalınma ihtimali var biri alsa kimi suçlicaksın kapalıysan kolunda görünmez zaten benim elbiselerimin kol ucu lastikli kimse görmüyor 
(150 puan) tarafından
Ay ay valla öyle ama gözleri kalircak bu seferde
0 oy
(12,379 puan) tarafından
Koluna takıp sarabilirsin ben korkarım çantada gezdirmeye şahsen 
0 oy
(201 puan) tarafından
Ben olsam takmam madem böyle bir sıkıntı olmuş evde biryere koy kat kat sar sakla yoksa 100 yılda geçse lafı yapılır seninde hevesin kaçar
0 oy
(4,374 puan) tarafından
Kapalı misin acik misin kapaliysa kolu bol birsey giy icinde kalsin taki konusunda kimseyede birsey deme istiyorlar sonra 
(150 puan) tarafından
Açık canım ya
0 oy
(499 puan) tarafından
Ahahaha aynı ben  :) bende kayinvalidemler giderken kendi biriktirdiklerimi yanimda götürdüm valizin iç kısmı fermuarlı o gözüne koymuştum. Onlarda öyle çanta kurcalama adeti yok yani kaybolma ihtimali de yoktu iyi oldu takınca aa  bunlarda para var diyolar
(150 puan) tarafından
Bizde de yok ama işte bilmiyorum canım her şey olabilir
0 oy
(557 puan) tarafından
Bence takma canım gösteriş gibi olur hem herkes görümcen için yardım topralrkan senin altınlarını takman nispet yapmaya girer. Boşyere kendinle ilgili konuşturursun neye yaricak 
(150 puan) tarafından
Aynen bende takmadım zaten zoruma giden kızın hiç altinina dokunulmadi biz borcumuz varken ödemek zorunda kaldık
(557 puan) tarafından
E yuh oda biraz ayıp olmuş yani herkes yapıyorsa onunda altınlarını vermesi lazımdı hani kendisine alınıyoya ev saçma olmuş
(150 puan) tarafından
İşte söz konusu kendi kızları olunca aman ona lazım olur e biz el kiziyiz onların gozunde
0 oy
(579 puan) tarafından
Altınım yok derdim yok :D
(150 puan) tarafından
Ay ay ben seviyorum ya
0 oy
(916 puan) tarafından
Ne kokuna tak ne de çantada taşı bence giderken bankaya emanet olarak bırak geldiğinde alırsın götürmekte tehlikeli 
(150 puan) tarafından
İşte banka uzak canım valla insanlar kilo kilo alıyorlar da biz iki taneye sahip olunca kıyamet kopuyo
(916 puan) tarafından
Öyle olur valla bir şey sahibi olmanızı istemezler
(150 puan) tarafından
Maalesef ki öyle canım
0 oy
(661 puan) tarafından
Hiç takma basın agirmasin 
(150 puan) tarafından
Aynen takmadım çanta da. artık Allah kerim
0 oy
(361 puan) tarafından
Düğünümde takılan 10 bilezik gün yüzü görmedi resmen bir kere düğünümde taktım başka da hiç takmadım hiç sevmem de alınırken de demiştim istemiyorum diye dinletemedim evde durmadan bi yere saklama durumumuz var bazen çıldırtıyor eşime git sat bankada para olarak bari dursun diyorum. Biz görmedik ailemde hiç bilezik takan olmadı annem hep altın derttir dışa gösterilmez der bende öyle düşünüyorum bugün gören yarın en zengin sensin sanıp derdine düşüyor tavsiyem ya evde güvenilir bi yere saklayın uzun süre köyde kalmayacaksanız yada takın gidin soran olursa sahte falan diyin ben seviyorum görüntüsünü diyin
(150 puan) tarafından
Öyle yapicam canım yoksa gözleriyle yerler
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Takma gözlerine takilir isterler kıskanırlar. Laf ederler bence 

Ben olsam takmam. Bnmde var ama iyi biyere sakladım milletin gözü kalmasın diye takmıyorum 
(150 puan) tarafından
Bende öyleyim canım
0 oy
(287 puan) tarafından
Tak sahte dersin 
(150 puan) tarafından
Afedersin öyle fenalar neysee
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Niyeyse içimden bir ses çantaya koyarsan başına bir iş gelecek dedi, kendi annene ver bence güveniyorsan öyle git 
(150 puan) tarafından
Canım annem yanımda değil :(
0 oy
(1,263 puan) tarafından
Tabiki de takma canım. Bizim hiçbir şeyimiz yok borç içindeyiz hala inandiramiyorum paramız yok diye altın taktığımi görseler ne derler 
(150 puan) tarafından
Ay bizde öyleyiz vallahi
0 oy
(3,972 puan) tarafından
kaybolur tak gitsin  cnm ben hiç takmam kasada  duruyor ancak akraba düğünlerinde takarim
(150 puan) tarafından
İşte şu gözleri olmasa insan seve seve takar

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 43 göst.
+1 oy
42 cevap 379 göst.
0 oy
6 cevap 295 göst.

395,522 soru

11,831,809 cevap

35,903 kullanıcı