0 oy
562 göst.
Aile kategorisinde (293 puan) tarafından
Kızlar merhaba... Çocuğuma bakan bakıcı abla ile anlaşırken çalışmadığım günün parasını almam Bakmadığım zamanları kesersin demişti... 1 buçuk yıldır çalışıyoruz ama ben hiçbir izin resmi tatil Bayram vs.hiç kesmedim. Yeri geldi 10 gün gelmedi onu dahi kesmedim tam verdim maaşını.  ....aralıklarla çok sık izin kullandı yine kesmedim. Hatta çevremdekiler bana kesmelisin çok sık izin kullanıyor.sen böyle yaptıkça dahada cılkını çıkarıyor diyenler oldu.. son birkaç haftadır benle aşırı derecede takışıyo. Telefon tablet yasak dememe rağmen dinlemiyor. Uyarılarımı dikkate almıyo. Uyardığımdada alınıyor ve sen bana tersleniosun kaç yaşında kadınım ne var 5 dk açıp izlemesi ne sorun olacak ki çocukta diyor. Çocuğum 1 buçuk yaşında....İstemiyoruz biz diyorum . Bizim kuralımız anne baba olarak da en doğal isteğimiz abla. İzletme gösterme alışır 1 dk dahi göstermiyoruz beni yanlış anlayacağın bi durum Yok diyorum. Aşırı alıngan ve zorla uyguluyor söylediğimi. Bu ara inatla ıslak mendilleri kullanıp yerlere atıyor. Hadi çocuk atıyorsa bile onu yerden alıp çöpe atması gerekmez mi . Ya çocuk ağzına sokarsa??.asla dokunmuyor evin heryeri ıslak mendil. Kullanıp kullanıp atılmış yerlere .bende sırf bozulacak diye bunlar ne yerlerde demiyorum sormuyorum. Sırf yine canımı sıkmasın diye sabrediyorum sunuyorum...Çocuğa  ve kendi yediği yemeğin  tabağını lavoba içine koyverio. (Önceden böyle yapmazdı) Bana inat yapıyor. Şimdi geliyorm asıl soruya. Bu hafta 3 gün izin kullandı. Haftayada ben 5 gün izin kullanacağım . 8 günün maaşını sizce kesmeli miyim. Siz  size böyle yapan bir lnsana maaşını tam verir misiniz. Eşim ver geç hiç uğraşma şununla diyor ama bizimle uğraşan o ne laf dinliyor ne denileni tutuyor. İnatla yaptıklarına bakın. Sizce ne yapayım. Yaptığım iyilikleri zerre haketmiyor ...çok sinirim bozuk 

31 Cevaplar

+1 oy
(666 puan) tarafından
Bence bakıcınızı değiştirin. Biliyorum kolay değildir bi bakıcı bulmak ama böyle itişen biri çocuğunuza nasıl bakıyordur acaba ?
(10,671 puan) tarafından
Bencede değiştirin. Sizin gibi herşeye göz yumanı bulmuş para kesmeyeni de bulmuş değiştirmeyeceğinizi sanıyor bunun içinde g?tü kalkmış bence iyi bi dersi çoktan haketmiş
-Reklam-
+1 oy
(611 puan) tarafından
Ya size gıcık olup tersleniyorsa çocugada tersleniyordur diye düşünüyorum. Kızmayacagı şeye kızmaya başlamıştır mesela.

Bakıcıyı degiştirin bnce. 
+1 oy
(13,246 puan) tarafından
Kesinlikle değiştirin maaşı kesince ben bırakıcam diyecektir zaten 
+1 oy
(3,648 puan) tarafından
Çocuğunuz kaç yaşında? Ne kadar ücret veriyorsunuz? Böyle yapana kadar kreşe vermek daha iyi sanki.

Başta hoşgörmüşsünüz aman bişey olmaz demişsiniz saldıkça salmış o da. 
(782 puan) tarafından
Bende merak ettim ne kadar ücret verdiğini
(1,124 puan) tarafından
Kadın yazmış 1 buçuk yaşında diye 1 buçuk yaş kreşe gidemez ya bakıcı sart
+1 oy
(2,447 puan) tarafından
Çocuğun ebesinden tutun, bakıcısına kadar onunla muhatap olan herkesin kalbi çocuğa sirayet edecek. Evet bakıcı bulmak çok zor ama işveren sizsiniz, duygularını işine karıştıran insanları hiç sevmem ve etik de bulmam açıkça. Bu, bana göre iyiliği suistimal etmektir. O parayı hak etmiyor ki neden verirsiniz?

Çocuğa bakmak, ben evde yokken gözün onda olsun demek değildir. Ben evde olmadığım zamanlar yokluğumu hissettirme demektir.

Sizin yapmadığınızı yapıyor, vermediğinizi veriyorsa, çok değil 1 2 sene sonra asla söz dinlemeyen bir çocuğunuz olacak çünkü anne baba otoritesini sarsan bir duruma dur demiyorsunuz. 

Büyük konuşmak gibi olmasın, nazikçe çıkışını verirdim. Gerekçe olarak da tam bunları yazardım. Açıkça da söylerdim, maksat para değil çocuğumun eğitimi ve sen bunu benim istediğim şekilde vermiyorsun diye.

Size düşen bu ayki maaşını kesintili vermek ve oldu ki sorarsa da çıkışını vermeyi düşünüyorum kendine başka iş bakmaya başlayabilirsin demek.

Hanginiz evin hanımı olmuş belli değil.
(1,693 puan) tarafından
Ben benzer durumu yaşadım ama ben mesafeliydim eşim aman çocuğuma iyi baksın diye diye kadını tepemize cikartmisti. Ben çocuğuma telefon izletmiyorum diye bir de bana bir senin mi çocuğun akıllı bizimkiler gerizekalı mi demişti. Bazı insanlara gerçekten yüz vermemek lazım sonra bir de seni kötü konumuna düşürüyor
0 oy
(14,482 puan) tarafından

Bakıcı değiştirmeyi deneseniz?

(293 puan) tarafından
Bulamıyorum ki kuzum yok
0 oy
(6,576 puan) tarafından
Kız bacım ne parası ne izni başka bakıcı bak çocuğa bu ne böyle paranla rezil oluyosun resmen. Kaç yaşında çocuk 
(293 puan) tarafından
Bacım 1 buçuk. Bebek daha ya .aptalca huyları ile uğraşıyorum
(6,576 puan) tarafından
Kücükmüş daha ay kreşe ver diyecektim. Bence başka bir bakıcı bul canım
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Anane babaanne moduna geçmiş 
0 oy
(892 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında 3 olduysa kreşe verebilirsin
(293 puan) tarafından
Kuzum 1 buçuk yaşında daha.
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Okurken ben bile sinir oldum iyi bile sabretmişsin ya bakıcı değiştir yada al karşına hepsini tek tek söyle uyarsa ne ala uymazsa kapı dışarda yazık ya insan Allah'tan korkar kul hakkınıda bilmiyor
0 oy
(3,485 puan) tarafından
Eline mi yapışır ıslak mendilleri kaldırırsa bence kesmelisin 3 gün 5 gün az değilki hadi 1   2 olur tamamda öbür türlü olmaz
0 oy
(405 puan) tarafından
Fazla yüz vermişsin oda astarını istiyor. Başka birini aramaya başla bence kendini vazgeçilmez sanıyo bence 
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Valla kusura bakma da senden iyi yüz bulmuş sanki ev sahibi o bakıcı sensin. Bi tarafini kaldirmissin resmen 

Hakkı neyse onu vereceksin kimse parayı sokaktan bulmuyor
0 oy
(1,998 puan) tarafından
Bence işine son maaşına zam istiyor 
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Kesinlikle araştırmalara başla ve başkasını bul böyle olmaz o günlerin parasını da mutlaka kes yüz göz olmaya gerek yok 
0 oy
(207 puan) tarafından
Tabiki kesmelisin . Sonuçta maaşlı insan resmi kurum olmasa bile patrona saygı duymak zorunda.
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Benim ilk bakıcı da çocuğu yere bırakıp koltukta yatıp kürtce sevgilisiyle konuşuyordu. (1. 5 saat kadar ) Sonra bir baktım çocuğu odada bırakıp balkona cikmalar falan. Başkasını bulup göndermistim onu. Ben de hiç kesmedim kaç kere gelmedi hem de neler yaptı amaaan bakıcı olayı dert
0 oy
(1,022 puan) tarafından

Bu yakında sana kaynanalık yaparsa şaşırma.

Ay aklıma size sinirlenip inadına çocuğa alttan allttan kızması gözlerini büyütmesi falan geldi. Günahını almak istemem ama yapar yapar yani. 

Kesinlikle değiştirin bence. Normalde ne kadar veriyorsunuz bakıcıya. Çevrenizde araştırın bazen Facebook ta falan belgelii bakıcılar çıkıyor. 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Sen bile bile bu kadarını yapıyorsa bilmeden ne yapar diye düşünüyorum açıkçası alternatif birilerini düşünmek en iyisi bence 
0 oy
(49,829 puan) tarafından
baska bakici bulma imkanin yok mu yada guvenilir kreş falan yok mu sen çalıştığın icin bakici bakiyor onun izin kullanmasi cok saçma izin kullaninca kim bakiyor
(49,829 puan) tarafından
bide boyle savrum sacak biri kimbilir nasil ilgileniyordur kamera falan var mi evde parayi da kesmelisin tabiki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 511 göst.
14 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 795 göst.
12 Temmuz 2024 Aile kategorisinde BUSRA& (2,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 582 göst.
27 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 644 göst.