0 oy
426 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (599 puan) tarafından
Spinal anestezi ile doğum yaptım ama normal doğum sancısını merak etmiyor değilim. Her ikisini tecrübe eden var mı hanımlar.

31 Cevaplar

+6 oy
(2,401 puan) tarafından

Normal doğum yapmadim ama bana göre sezeryan normale göre daha Zor ve sancılı 

(1,536 puan) tarafından
Ben normal doğurdum amelyat oldum sezeryan kesisi gibi ama sezeryandan zor ama doktorun dediğine göre sezeryan gibi dikişi kesisi tek farklı içini kazıdım oydum dedi ama gerçekten cok zor karnında koca dikiş izi oturup kalkmak hele o sonda . Ben normalde 1 saate kendime geldim çocuğumu da emzirdim altını da aldım. Şimdi nasip olur da bı kere daha anne olursam sezeryan olcam ve şimdiden kaygi düştü nasıl yaparım diye
(425 puan) tarafından
İkiside zor ya:(
(1,536 puan) tarafından
Valla gerçekten biraz da şans ve bünye işi galiba kimisine normal ağır gelir kimisine sezeryan
(425 puan) tarafından
Benim için sezaryen sonrası fecaatdi ilk gün kalkamadım 2. Günde zorla kalktm
(1,536 puan) tarafından
Benimde ameliyat sonra öyleydi 15 20 gün kendime gelemedim
-Reklam-
+2 oy
(467 puan) tarafından
Normal doğum yaptım üç tane. Doğum anı çok zor ölüm diriliyor insan ama doğumdan sonra daha rahat.

Sezeryanda doğum anı rahat sonrası zor 
(130 puan) tarafından
Ay Allah onları bildiği gibi yapsın :'(
(467 puan) tarafından
Amin amin. Şikayetçi olmadın mı canım
(219 puan) tarafından
Malesef olmadim :(
(219 puan) tarafından
Burda paran olmazsa baya fazla.  Polisler bile yuzune bakmiyor :(
(467 puan) tarafından
Aaa çok üzüldüm kim sebep olduysa Rabb'im hakkını alsın
+1 oy
(568 puan) tarafından
Ben hem normal hem sezeryan oldum bana göre sezeryan daha zor
+1 oy
(2,678 puan) tarafından
Sezaryen doğum yaptım çok zor olmadı daha doğrusu bebeğim erken doğdu ona bişey olacak korkusuyla acıyor mu ağrıyor mu hiç anlamadım ama yakın arkadaşım normal doğum yaptı ve hemen 2.cocugu düşünebiliyor ama ben korkuyorum normal her zaman zorda geçse daha iyi diye düşünüyorum 
+1 oy
(7,483 puan) tarafından
2 normal doğum yaptım çabuk toparlandım sezeryandan korkuyorum bende. 
(4,084 puan) tarafından
Aha bu ben ☺☺ +++
tarafından
Bende :)
(7,483 puan) tarafından
Ameliyatta olmadım hiç Allah mecbur bırakmasın baya korkuyorum ☺️ benim gibi olanlar varmış demekki
(4,084 puan) tarafından
Ameliyat oldum ama nedense sezeryan beni ayrı bir korkutuyordu son haftalar gece gündüz stresten dua ettim Allahim mecbur etmesin diye çok şükür normal oldu ☺ var var yalnız değilsin
+1 oy
(28,511 puan) tarafından

Her doğumun kendine özgü zorluğu var ikiside kolay değil

0 oy
(198 puan) tarafından
Ablam normal ben sezeryan doğum yaptım. Ablam 2saat sanci çektim. Başımı ağrıdan duvara vurmak istiyordum diyor. Ama doğumdan həmən sonrada ayaklandim dedi. Bende sezeryan oldum. Ve 1aya anca toparladim.  Bana göre sezeryan daha zor. 
(215 puan) tarafından
Bende normal doğum yaptım hem başımı duvarlara vurmak istedim hemde bir ay anca kendime gelebildim üstüne üstlük normal doğumda zorlandığı için bebeğin omzu kırıldı şuanki aklım olsa sezaryen olurdum orana dikiş atmalarındansa karnına atmaları daha iyi bence.
0 oy
(400 puan) tarafından
Ben normal yaptım normali tercih ederim yine.. 

3. Gebelik şu an nasip olursa yine normal istiyorum inşallah 
0 oy
(236 puan) tarafından
Canım ben 3normal 1sezeryan yaptım sezeryan mecburiydi ama şuan hamileym keşke bunu normal doğum olsaydı diyorm
(11,390 puan) tarafından
Kac yasindasin bebeler kac yasinda
(236 puan) tarafından
Ben 29yasndym.en büyüğü 11.)9.) 5.)2.) Yasindalar 19haftlk hamileym
(11,390 puan) tarafından
Ayy Allahim iyi buyukler yine biraz buyuk :)
(599 puan) tarafından
Yanlış anlamada niye bağlatmadın tüplerini. Benim bi kızım var düşünüyorum inan.
(236 puan) tarafından
Oğlum olur belki diye baglatmadim ama bu dogumumda inşallah baglatacam tüplerimi.ilk 3tane kizim oldu.4cu oğlan oldu spral taktırdım sprale rağmen hamile kalmşm.bu 5ci 19 haftlk bilmiyorum hala cinsiyetini sağlıklı olsun diyorum çünkü çok ilaçlar kullandım bilmeyerek öğrendiğimde 8haftalikdi artık
0 oy
(269 puan) tarafından
Çevremdekiler sağolsun sezaryen yapmak istiyorum normalden çok korkuyorum 
0 oy
(973 puan) tarafından
Ben sadece sezeryan oldum bana normal doğum zor geliyor yaşamadığım için 
0 oy
(16,001 puan) tarafından
Herkesin bünyesi ve acı eşiği farklıdır. Sezaryen olanlar zorlanıyor çoğu kişi kolay atlatıyor. Normalde olanlar da aynı yani tamamen kişiye bağlı. 
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Normal doğum yapmadım ama sunı sancı aldım dibine kadarda hissettim bır önceki günde alttan fitil vermişlerdi sancı yapmıştı oda ama sonuç sezaryen 
0 oy
tarafından
Benim ilki sezeryan di şimdi gene sezeryan olacam mecburi öldüm öldüm dirildim inşallah bu seferkinde inşallah çok çekmem 
0 oy
(178 puan) tarafından
Normal doğuma aldılar bebek cikmadi haznede kaldı o kadar sancı acı çektim ki baktılar çıkmıyor sezeryana aldı sezeryan daha kolay geldi bana o acıların yanında 
0 oy
(2,910 puan) tarafından
3 sezeryan doğum yaptım. Normal doğum hiç yapmadım. İmkanım olsaydı normal doğum yapmak isterdim. Sezeryan çok zor. Özellikle son hamileliğimde sezeryan ameliyatlarım yüzünden sorunlar yaşadım devamlı hastanede yattım ve erken doğum yaptım. Çok çok zor 
(219 puan) tarafından
Bebeklerin arasinda kac ay var.  Ne kadar sure sonra hamile kaldınız acaba
(2,910 puan) tarafından
Son 2 çocuğumun arasında 3 yaş var
0 oy
(2,461 puan) tarafından
4 normal doğum yaptım suni sancı hepsi. Evet sancısı zor ama masadan kalkıp kendim yürüdüm hep 3nde dikişim vardı 4.de dikişim olmadı dahada rahattım eve geldim diğer çocuklarıma yemek yaptım..Sezeryan için ne desem boş bilmediğim şey hakkında 
0 oy
(105 puan) tarafından
Normal dogum yapacaktım bebek aşağı inmedi suni sancı çektim çok zordu 5 ssatin sonunda sezaryen alın diye yalvardım resmen.Bana göre o sancı ölüm gibi. Sezaryen sonrasi 2. Gün kalkıp evimi süpürdüm iyiki sezaryen olmusum diyorum kişiye göre değişiyor 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Yahu normal doğum yapmayan her kadın diyor ki ameliyattan sonrası zor. Normal doğum sonrası kolay... Nereden çıkarıyorlar bunu ya? Kiminin sezeryan süreci normal doğumdan daha rahat geçer. Kiminin normal doğumu ameliyatli gibi olur. Kişiden kişiye değişir bu durum.Ben üç defa normal doğum yaptım mesela. Alttan bir sürü dikişim oldu. Mahvoldum, enfeksiyon kaptı dikislerim açıldı. Bir ay oturamadim popomun üstüne. Şimdi de afedersiniz ilişki anında aciyor. Hem doğum sancısı, hem gelen giden elini sokuyor, hem aşağısı deforme oluyor, tuvaletini yapamıyorsun birkaç hafta. Üstelik eşin çağıracak diye köşe kapmaca oynuyorsun. Neresi kolay?? 
(219 puan) tarafından
Aynen benimde diş dikiş attiktan sonra farkettiler içinide yirtmis bebek.  Narkoz vererek dikdiklerini sokup içini sonra yine dışını diktiler.  Valla günlerce oturamadim.  Agridan agladim valla.  2 gün idrarimi hiç bir şekilde hissetmedim.  Kendisi siril siril akti.
(1,092 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Dikiş ha altta olmuş ha üstte. İkisi de operasyon. İkisi de yarılıyor sonuçta. Yani aşağıda olunca adı sözümona "normal" olunca dkişten işlemden acıdan sayılmıyor mu? Benim hala on yıl önceki doğumun dikiş izleri duruyor
(219 puan) tarafından
Aynen bende sonra sezeryan oldum 2.ci bebegimde.  Ztn ilk bebegimi kaybetmistim oksijensiz kaldigi için
0 oy
(62 puan) tarafından
Norml dogm yapmadm ama   ilk cocugmda 4 santimle hastneye gitm sancılar 5 dkada birdi berbati resmn otramiyodm ama sezryn oldm 24 hftalktm

İlgili bir soru bulunamadı

398,220 soru

11,908,685 cevap

36,039 kullanıcı

...