0 oy
641 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba kızlar yakın zamanda gebelik testimden emin olamadığım icin hesap acıp size sormak istemiştim ve doğruymus 6 haftalık hamileyim. Çok şükür. Ama beni düsündüren hormonlardan mı bilmiyorum kafama taktiğim bi durum var. Üc yıllık evliyim esimin ailesi beni istemedi esimin evlenmesini istemedi daha doğrusu. Klasik asker polis ailesi problemi "parasını"  paylasmak istemediler. Evlendiğim günden beri ceplerine girmeyen giremeyen her kurus icin bana türlü tavırlar yaptılar esimin görmediği olmadığı yerlerde. Konuya gelecek olursam beni istemeyen benim doğurmamı cocuk yapmamı da istemedi. Ne zaman görümcemin(bekar) kayınvalidemin yanında birisi bana cocuk yok mu daha diye sorsa ben de düşünüyoruz artık nasip olursa dediğim anda ikisinin benzi atar suratları düşer panik olurlardı cocuk yapacak bunlar diye. Cünkü cocuğumuz olmadığı icin elimize kalan üc bes kurusu yine onlar yiyebiliyodu. Cocuk olunca tamamen biteceğini düsünüp cocuk sahibi olmamızı istemiyolardı tabii bu tavırlar yine sadece benim yanımda esime asla belli edilmeyen tavırlardı. Esim 20 gün önce hamileliğimi haber verdi abartı bir sekilde sevinc gösterisi yaptılar telefonda. Bağırmalar cığlıklar ama ben ciğerlerini bildiğim icin bunun sadece esime yapılan şov olduğunu anladım ve sevindiklerine inanmadım. O gün arayıp beni de tebrik ettiler ama arayıs o arayıs. 20 gündür iyi misin nasıl geciyo doktora gittin mi bi seye ihtiyacın var mı diye beni kimmmse aramadı. ( esim görevde ben annemde kalıyorum) oğlumuz burda değil ama biz varız bi seye ihtiyacın var mı doktora kim götürüyo vs diyen asla olmadı. Bunun nesi sevinmek ve mutlu olmak sizce? Yarın bi gün bebeğim sağlıkla doğarsa insallah hepsi ahkam kesecek bizim torunumuz diye. Bu ikiyüzlülükten nefret ediyorum. Eşimi her erkek gibi inandırmak coook zor. Cok sevindiler havaya uctular deyip duruyo ama mesele sevinmek değil ilgilenmek. Ben ilk trimestrda nazımı kendi anne babama yapıyorum beni onlar doktora götürüyo. Bu hanımefendilerden kayınbabamdan kayınlarımdan çıt yok. Aynı şehirdeyiz ama gelmeye bile tenezzülleri yok. Sizce bundan sonra nasıl bi yol izlemeliyim? Onlara karsı

21 Cevaplar

0 oy
(341 puan) tarafından
Cnm ben 2 çocukla gidiyorum hep hastaneye kontrole ki doktor hep de diyor her an düşebilir diye yalnız gitmek bana gayet normal geliyor eşim gelse tamam ama başkalarına ihtiyaç duymuyorum, çocuğa gelirsek sen moralini niye bozuyorsun bebeğin hisseder bu anların tadını çıkar bebeğine hazırlık yap ne güzel ailen ile vakit geçir, sinemaya, tiyatroya git sanane kim ne düşünüyor bebeğin sen ve eşin gerisi önemli değil stresle baş et
-Reklam-

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 296 göst.
0 oy
25 cevap 892 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sermir (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 878 göst.
0 oy
7 cevap 636 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (353 puan) tarafından soruldu