0 oy
1,896 göst.
Aile kategorisinde (253 puan) tarafından

Kizlar 17 haftaligiz suan henüz cinsiyet ogrenmedik kayinpederimde erkek olursa benim adimi kiz olursa kayinvalidenin ismini koy diye israr ediyo onu kirmak istemiyorum ama o isimleride koymak istemiyorum offfff bu arada kayinpederimin ismi Remzi kayinvalidemin Döndü 2019 beb3gin3 gidermi bu isimler yaaa :'(

40 Cevaplar

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Biz henüz paylaşmadık hamileliği ama dün eşime söyledim isim konusu kesinlikle bize ait diye. Hatta bir isim ben isimde o tabi suanncinsiyet belli değil. 3 ayımız bittiğinde paylaşacağız sohbet muhabbet olursa isimleri hazır doğum ya da doğuma paylaşırız diye konuştuk :) umarım o zamana kadar pot kırmayız çünkü net anlamda aklımızda isim yok :) ancak onların heveslerim de döşemelerini istemedim. Eşime öyle ailelerden birinin ismini koyacaksak ölen kızkardeşimin ismini koyarım ben dedim ama yeni biri dünyaya geliyor herşeyiyle ona özgü isim istiyorum dedim bakalım:) Yani o kadar karninda tasi bir omur sen sorumlu ol bak aranizdaki baginda sicak olmasi acisindan anne baba isim koymali ki bebegi benimserken severken surekli kendinden birsey gorursen bakimi vs daha kolay olur daha da cok severek yaparsiniz herseyi.
(253 puan) tarafından
Dimi ama ya bidw cnm bunlarinki fikir vermekten cok zorunluluk gibi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mecbur deqlsn cnm koymaya koymuom de qeç ya walla sustukça herşeyi yaptırmaya çalışıyorlr
(253 puan) tarafından
Aynen cnm koymam ztn :))))
0 oy
tarafından
Eşinle konuş cnm 
(253 puan) tarafından
Evet ztn bu isten kimseyi kirmadan siyrilmanin en kolay yolu bu
0 oy
(40 puan) tarafından

*Ya hic anlatma ablacim bizde de var onlardan şimdiden başlamişlar bile tahamull edemiyorum artik

Bide sizden uzak bende tansiyon var bazen dusuyor bazen kalkiyor 

Sinirden patlamak uzereyim ya tam belli digil ama sanirim erkek benim bebiş diyollaki şemistan koyucaz bu ne yaaa:'(:(

(253 puan) tarafından
Yaa yazik bu bebeklere bu nasil isimler koyma vallaa cnm kim ne diyosa desin ben oyle yapicam
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Seninkiler ana baba degilmi? Sakn koymayin gerekirse kirrr... esininde olmaz delmesi gerek biraksnlar artik bu isleri yaaaa nasil kizyrumm
(253 puan) tarafından
Cidden cahillik ya fikir verebilirsin bak kizim bu isim guzel diye ama bizim ismimiz olucak nedir koymam ztn ;)
0 oy
(410 puan) tarafından
Benim kaynanamda istedi başta ama biz açık kapı bırakmadik dediği anda bizim ilk heyecanimiz biz birlikte bir isim koyacaz dedik bir daha isim konusunu bile açmadı 
(253 puan) tarafından
En guzelini yapmissin cnm
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Çok istiyosanız kendiniz bi tane daha çocuk yapın demişti eşim :D sizde öyle diyin . 
(253 puan) tarafından
:))))) ohhh ne guzel demiş
(1,048 puan) tarafından
Eşim sağolsunya çok hazır cevap ben i hiç aeada bırakmadı. Hep cevaplarını verdi
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Ben dedim kimse kusura  bakmasin biz kendi istediğimizi koycaz kim ne dusunurse düşünsun dedim babaanesi oğlumun adını koy dio yani kayinpeder in bende koymucam  ne babamın ne babasının kimsenin dedim esimde  Allah razı olsun sen ne istersen onu koy diyor. Kendi babamlar  yiğit koyun  diyor Sivaslı olduğumuz için =D ama ben Arel  koycam esimde bende öyle karar verdik Kalbimiz  ısındı isme çünkü 
(253 puan) tarafından
Hmm cok guzelmis canim saglikla al kucagina
(1,146 puan) tarafından
Valla istediğin koy bence kimseyi karıştırma hem acıyı ben cekcem hem onların  keyfine göre koycam hiç  kusura bakmasinlar sende dinleme ne istiyorsan onu koy şimdiden boylelerse  dogurunca neler bekliyor kim bilir bizi
0 oy
(649 puan) tarafından
Kırın efendim kırın. Uygun bir dille farkli isim istediğinizi izah edin olmazsa varsin kirilsinlar yani sizinde bir hayaliniz olabilir neden saygi duymuyorlar ben yaptim Ethembey istediler  esimin babasinin babasinin adiymış mış mış... koymadim Çağan Asil istedik biz  ve koyduk kimsenin isteği bizim hayallerimizden daha önemli degil. Ha biraz daha nacizane bir isim olsa belki geri cevirmezsin ama cocuguma Ethem bey diye cagirmak istemedm
(253 puan) tarafından
Haklisin cnm eee benimkide ic açıcı degil tabi :)))))
0 oy
(415 puan) tarafından
Koyma snra ıcnde kalır hngı ismi ıstıyorsan onu koy
(253 puan) tarafından
Aynen canim ya
0 oy
(28 puan) tarafından
Hicte koymak zorunda degilsin valla. Ben kizimin ismini kendim koydum kimsede bisey diyemedi.
(253 puan) tarafından
En guzeli yapmissin canim ;))
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bende asla koymam diyordum ama işte bazen bi anda mecbur kalıyorsun bir şey diyemiyorsun biz sevgiliyken oğlumuz olursa adı dolunay olsun dedik hatta eşim buldu ismi başlarda hep dolunay diye sevdik sonra 4 ay önce kayınpederimi kaybettik eşim de babamın adını koyucam dedi İlhan dolunay bana çok uzun geldi sonra kuzey de karar kıldım doğumuna son 20 günüm kaldı hâlâ kuzey ismine alışamadım zaten İlhan ismini kullanamam ben hala bebek diyorum napcam bilmiyorum 
(253 puan) tarafından
Hmm bu isim konusunda anneye biraz daha anlayis gosterilse keske
(12,856 puan) tarafından
Kayınvaldem bütün her şeyi sen çekiyorsun ne istersen koy kızım dedi ama işte eşime diyemedim çok genç yaşta babasız kaldı bir de evin tek oğlu bebeğinde sülalenin ilk torunu olucak o yüzden kırmak istemedim eşimi ama işte bende ısınamadım hâlâ isme
0 oy
(725 puan) tarafından

:)Bizim de öyle olacağa benziyor ama başta eşim le anlaştık kim ne derse desin kız olursa adını ben koyacağım erkek olursa sen biz anne babasıyız isim bizim hakkimiz dedik ve anlaştık kimene sonuçta bizim çocuğumuz

(253 puan) tarafından
Aynen canim oyle ztn ama müdahale ediyolar
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Kendileri dogursun koysunlar nefret ediyorum böyle insanlardsn
(253 puan) tarafından
Bende :)))))))
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Mecbur değilsin canım banda kaynanamın ismini dediler ben gittim kimliğine kendi istediğim ismi yazdırdım kimsenin de sesi çıkmadı 
(253 puan) tarafından
En guzeli yapmissin canim anneye bu konuda biraz anlayis gosterilmeli
0 oy
(175 puan) tarafından
Erkek olsaydı kayınbabamın ismini ısrarla  istiyordu kaynanam ama yırtık olacaksın bu konularda bence ben çocuğuma ömrüm boyunca o isimle seslenicem neden kendi istediğim isim olmasın ki. Bundan kurtulmanın bi yolu da kendi anne babanı öne sür onların hatrı kalır en iyisi kimsenin ismini koymaması de :) ya da yaşlı kişilerin adı konulmaz vs 
(253 puan) tarafından
Aynen canim esimden yana problem yok halledicem yani oyle yada boyle ;)
0 oy
(118 puan) tarafından
Bende nefret ediyorum bu konudan 33 haftalığım kızım olacak herkes kaynanamın ismini söylüyor Gülseren geliyo diye falan, kaynanamdanda nefret ederimmm, işin kötü tarafı eşimde koyarım bir isim için kimseyi kırmam diyoo ikinci isime de izin vermiyo. o kadar karnında taşı git onların ismini koyy düşüncesizlerr..insan bir sorar hayalinde bir isim var mı diyee isim konusu açılınca deli oluyorumm bende eşime ismiyle asla hitap etmiycem hep kızım diye seslenecemm dedim ama çok sinir oluyorum yaaa cokta kin tutan biriyim kaynanama ısınamıyorumm sevmiyorum bir deee adını koyacamm Allah'ım ya yine sinirlendimm şimdi 
(253 puan) tarafından
Suan cok iyi anliyorum seni canim ya biraz anneye soz hakki verilmeli bu konuda
(118 puan) tarafından
Düşünceli bir insan olmalı ama düşünceszin anlayışsizin tekiler
0 oy
(1,509 puan) tarafından

Kimse bana baski yapamaz cunki baski yapacak kimse yok :P:D;)

(253 puan) tarafından
Ohhhhhh missss vallaaaa :))))))))
0 oy
(759 puan) tarafından
Ilk bebekse al karsina konus biz isim begendik diecveya iki isim koy kaynananla aran iyiyse ona soyle anne bu isimlere heves ettik die zor bi durum Allah yardimcin olsun
(253 puan) tarafından
Aynen canim yaa ama isimler cok eski isimler bide o var
0 oy
(340 puan) tarafından
Dersinkj cocuk benim annesi benim fikrinizi soylednz ama istedgmi koycam diye. Ne sacma ya ben ona frsat vermedm hcbsy demedler ble kendi istedgmz ismi koycaz
(253 puan) tarafından
En guzelini yapmışsın canim kiymam zaten bende ;)

İlgili bir soru bulunamadı

380,248 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı

...