0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (73 puan) tarafından

Kizlar biraz uzun olcak kusurabakmayin ama ben cozum bulamadmm size danismak istedim..

Biz bugun 24+3 olduk kizimla ama benim sorunum kilo cok almadim gobegimde cok cikmadi bu yuzden gebe psikolojisine hic giremedm. Agrim sizim hic olmuyo cok sukur kizim tekme atmasa orda oldugunu unutuyorum gibi. Esimle bu durum aramizda sorun olmaya basladi hiperaktif biriyim is yapmayi cok seviyorum surekli hareket halindeyim bu sefer esimde bisi olcak diye korkuyo kiziyo soyleniyo.. bebegimi cok kabullendim zaten istiyoduk da ama o gebe psikolojisine hic giremedm :( esim daha cok yatayim az is yapayim bana hizmet etsin falan istiyo ama o is yapinca ben uzaninca kendimi huzursuz hissediyorum. Psikologa mi gitsem yoksa baska bi yontem mi denesem bilemedm. Sizin fikirleriniz neler bu konuda lutfen yardm edin :(

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Eşin hakli bence canim elbetteki hasta psikolojisine girmemiz de gerekmiyor ama normale gore yani karnimizda bi bebek tasimadigimiz zamanlara göre şuan tabii ki daha dikkatli olmamiz gerekiyor bu kesin:) islerini dinlene dinlene yaparsin daha uzun süre oturarak ya da dinlenerek yapacagin aktivitelere odaklanirsin biraz gun icinde ne bileyim kitap okumak video/film izlemek falan:)) kocan da sorunca ne yaptigini bunlari söylersin. Ayrica kocan da cok dusunceliymis seni ve bebeginizi dusunuyor bu yüzden stres olmana hiç mi hiç gerek yok bence. Rahat hamileliginin ve de evliliginin tadini çikar, şanslisin çünkü öyle bi eşin oldugu için, yat, uzan, dinlen, ye, iç, takıl, kendini şımart ev işlerini de sakin sakin parca parca yap:) 

Ama 30 haftalara dogru biraz bel agrisi falan olabilir vucudun halsiz dusebilir bebek buyudukce onu söyleyim:) tabii olmayadabilir :))

(73 puan) tarafından
Cokk sukurr esim cok iyi biri Allah razi olsun ondann ama biraz asiri yonleri var isimi dinlenerek yapsamda yapmis olmam sorun mesela :)) merdivenden tek indirmiyo beni duserm diyee onume geciyo omuzuma tutun diyo oyle iniyoruz iyice yapisik ikizlere donduk resmen :)) kitap okuyorum falan dinleniyorum 1 saat oturup 5 dakika kalksam o kalktigim 5 dakika bir saat gibi geliyo ona :( su icmeye kalkiyorum benden iste diyor mesela her sabah kahve yapiyor o kahve hazir olmadan yataktan kaldirmiyo beni yatakta atistirmalik veriyo elime bunu ye kahven hazir olunca kalkican diyo.. cok sukur boyle esim oldugu icin cok memnunum Allah herkese nasip etsin ama biraz asiri oluyo bunaliyorum.
tarafından
Eşinin tarzi o demek ki canim bosver o da hevesini, babalik heyecanini o sekilde yansitiyor demek ki sen de bunun tadini çıkar bence takilma. Sizi hic görmeden nekadar sevimli bi çift oldugunuzu dusunuyorum şuan :)) masallah
(73 puan) tarafından
:) o kadar tatli soyledin ki bi an disardan baktm kendimize :)) Allah herkese mutlu huzurlu yuva nasip etsin insallah kuzumm tesekkur ederiz. Artik oluruna birakmaya calisicam bakalim bide onun istedigi gibi deneyeyim nazlanayim nolcak
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bebegi dusun dinlenirsen oda dinlenir  artik haftan da buyumus yavastan yatmalara uzanmalara cok ayakta kalmamalara basla

(73 puan) tarafından
Ya sorunum o iste yorulmuyorum. Ne kadar is yaparsam yapayim hic yorulmuyorum bir yerm agrimiyo :(
+1 oy
(2,891 puan) tarafından

TembelLeŞmek için erken bi haftadasn zaten bende öyleydim 31 32 haftadan sonra hiçbi yerim tutmaz oldu dikkatli bi biçimde hareketli olmak doğumunu kolaylaştırır 

Ilk doğumum olduğu halde 3 buçuk saatte doğurup çıktım çok şükür bence gebelikte hareket çok iyi bi şey 

(73 puan) tarafından
Masallah ne guzel istee.. cok yatmak da iyi degil sonucta yuruyuz yuzme veriyo doktor ben duzenli disarda yuruyus yapamiyorum o hakkimi evde kullaniyorum :))
(2,891 puan) tarafından
YükseK yerlere uzanip cam pencere dolap silmeye kalkma bi de ağır kaldırma başka sorun Yaşamazsn inşallah senin doğumunda kolay olur
(73 puan) tarafından
Onlara dikkat ediyorum canim.. ayy insallah kolay olsunn
0 oy
(452 puan) tarafından

Cnm bnde aynı senin gibiydim hamilelik psikolojisine girmemiştim hiç her işimi kendim hallediyordum, bazen cnm skılınca eşyaların yerini sürükleye sürükleye değiştiriodum, hastaneye yatmadan son bir gün öncede şööyle bi temizlik yaptım dip bucak bnm eşimde kızıyordu bana ama eşimin yaptığı işi beğenmiyodum açıkçası, ama cnm sn yinede dikkat et sn yapmışın sna bşy olmamış diye düşünme dikkatli ol cnm her hamilelik ve her vücut bir değil :)

(73 puan) tarafından
Yaaa iste kuzum esime bunu anlatamiyorum her hamilelik farkli ablasi 9 ay yatti iki cocukda esim benide oyle bekledi oyle olmayinca soylenmeye basladi. Benim esim temiz is yapiyo Allah var ama zaten calisiyo yoruluyo bide evde is yapsin istemiyorum kiyamiyorum.. oda bana kiyamiyo cekisip duruyo benimle :(
(452 puan) tarafından
Bnm eşmde kardeşi dokuz ay boyunca istifra etmişti benide öyle beklemiş bana diyo aşkım sn hiç kusmuyon kardeşim yedikçe wc kaçıyodu diyodu dedim nazar değdircen artık her gebelik bir değil, birde görümceme gazlı içecekler ve bi kaç şey daha yasaklamışlardı, hamile olduğumu öğrenince bana işte bu yasak şu yasak diodu dedim herkes bir dğil yok ilte kardeşime yasakladılar snada yasaklıcaklar diodu dedim dr gidince görürüz sonra eşim sordu dr her istediğini yiyip içebilir dedi eşimin o anki yüz ifadesini unutmam.

Snde haklısın cnm zaten tüm gün çalışıolar bnm eşim tüm gün dönerde afedersin dötünün üstüne oturamıor bile ama bnm huyumdur zaten herkesin yaptığı işi beğenmiom kendim yapınca rahat ediorm
(73 puan) tarafından
:)) ne bilim bizde sorun var galibaa :)
(452 puan) tarafından
Sanırım öyle :) naz yapamıyoruz :)
(73 puan) tarafından
:)) ogrencez insallahhh
0 oy
(432 puan) tarafından

Bak canım neler okuyoruz herkes kocasının ilgisizliğinden şikayetçi bende öyleydim varis oldu vajinamda daha uç aylık hamileliğin başındaydım.pişman oldum sonrasında hep yatmak zorunda kaldım iki adım attım ağrıdı şişti ve ilgilenmem gereken çocuğum var.demem o ki sonrasında kendimi naza çekmeyi öğrendim sende kıymetini bil şükret ve naz yap :)

(73 puan) tarafından
:)) ogrenmem gerekiyo sanirim gercekten bunu. Cok sukur ben hic saglik sorunu yasamadm daha Allah da yasatmasin. Ne bilim zaten esimde naz yapmama izin vermiyo ki herseyi ben soylemeden onume seriyo haftada bir gun secti o gun simarma gunun diyo ayak masajimi yapiyo cok affedersn ama banyoya giriyorum geliyo keseliyo  saclarimi yikiyo tariyo kurutuyo daha ne isteyeyim ki ben istemeden yapiyo zaten.. ben esimden cok raziyim ama tek sorunu asereyim istiyo yatayim istiyo birseyleri soyleyim ona o yapsin falan istiyo benimde elimde degil yapamiyom zaten yeterince hareketliyim ben her isimi halledebiliyorum e onunda isi agir bi is yoruluyo zaten bide ben kulfet olmak istemiyorum..
(432 puan) tarafından
İlk hamilelik mi
(73 puan) tarafından
Evet canim. Ikincide akillancamm demii
(432 puan) tarafından
Evet :)) vücut ister istemez yıpranıyo ve sıkıntılar başlıyo Allah yaşatmasın yinede her vücut farklı tabiki ama çevremde çok var ikinci olupta sıkıntı çeken
(73 puan) tarafından
Yeni dogum yapan arkdasim var oda oyle diyor onun 2. Bebegi bugunlerini aricaksin cok deliymisim neden yapmadm naz niyaz diceksin ikinci cocukda akillanicaksin diyo :))  Allah rahat gebelikler rahat dogumlar nasip etsin insallahh
(432 puan) tarafından
Amin kuzum Rabbime bin şükür ki eşim her konuda yardımcı nazarlardan korusun mevlam.Allah herkese nasip etsin
(73 puan) tarafından
Aminnnnn nazar degmesin Allah daha iyi etsin insallahhhh
0 oy
(382 puan) tarafından

Bende öyleyim canım hamilelik psikolojisi yok bendende keşke olsaydı da biraz naz yapsaydım çevremde kilere diyorum bazen her işimi yapıyorum eşyaları itip çekiyorum eşim gelince zaten çok kızıyo beni bekle diye ama bekliyemiyorum bide ben bir oturuyorum kayinvalidem ve gorumcemle dublex evde altlı üstü ee onlar yapmayınca mecbur ben yapıyorum o yüzden bı turlu giremedim o psikolojiye

(73 puan) tarafından
Ya aslinda yasadigimiz cok guzell birsey kuzum bence bu sorun olmamali eslerimizin daha mutlu olmasi gerek ama kiziyo olmasi stres ediyo beni.. bi is yapcagim zaman resmen gozune bakiyorum laf soylemesin diye :( yada evden ciksin gitsinde is yapayim diye bekliyorumm.. etrafdaki herkesde sen hamile gibi degilsin falan dediler mi daha cok sinir oluyo :))
(382 puan) tarafından
Aynen öyle canım en basitinden çamaşır asicam akşam ben asarim hayır ben asarim diye münakaşaya giriyoruz hosumada gidiyo ilgisi ama kıyamıyorum da  o da bana kiyamiyo öyle geçinip gidiyoruz;)))
(73 puan) tarafından
Valla kuzum Allah bozmasin insallah iyi hos seyler bunlar abartmasalar hic sorun yok :))
0 oy
tarafından
Ebem günlük islerine ayni sekilde devam edebilirsn zaten hamileyim deyip sürekli yatan kisiler normal dogum yapamiyo demisti. Ama sakin agir kaldirma bi yere uzanma gerilme hareketlerinden kaçın. Temizligini isini yap tabikide. Ama mesela süpürgeni yaptm diyelim otur yarim saat dinlen oyle vileadani yap. Otur yarim saat dinlen kalk tozunu al. Isini yap tabikide ama dikkatli dinlene dinlene. Perde asmak. Bi yere uzanmak. Koltuklari ittirmek. Agir kaldirmak. Kesinlikle bu haraketlerden uzak dur. Sen yapamazsn hamilesin diye degil allah korusun erken dogum olur düşük olur bu yzden. Sen yorulmuyosn ama o daha cok minik annesi o cok yoruluyodur sen ayakta kaldikca
(73 puan) tarafından
:( o yorulmasin ona hic kiyamammm.. kendimi tehlikeye atmadan isimi yapiyorum zaten senin dedigin gibi. Gebe degilken 1 saatte biten isimi simdi 2 saatte yapiyorum mesela ama onuda yapma diyolar. Ben hasta degilim ki sadece gebeyim.. benim ebemde bana diyo otur artik cocugunu merk ediyorum senin o nasil olcak acaba falan ama bi yandanda diyo dogumun cok rahat gecicek diye.. her doktora saglik ocagina gittigimizde esim sikayet ediyo onune gelene :((  artik ne doktor kaldi dalga gecmeyen ne hemsire hepsi diyo seni uzaktan goren anliyo hiperaktifligini :))
tarafından
Esinin gönlü olsn canim sende iste meyve tabaklarini ayagina :) o ise gidince ufak ufak yap. O da baba napsin hem senin hem bebegi icin endiseliniyodur.
(73 puan) tarafından
:)) bugun denicem kuzum bakalim birseyler istemeye calisicam bu kadar insan yaniliyo olamaz sonucta bide sizin dediginizi denicem
0 oy
(77 puan) tarafından

Canım şimdi böyle olman normal ama eşin seni bide 30 dan sonra görsün bakalım. Ağırlaşınca hiç bişey yapasin gelmicek 

(73 puan) tarafından
Insallah gelsin o gunler yaa :)

İlgili bir soru bulunamadı

378,095 soru

11,316,949 cevap

34,762 kullanıcı

...