0 oy
1,592 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşım için bu soru 

Arkadasimin bebeği 4 aylık ve hamile ama çok erken olduğu için bebeği aldırmak istiyor bir yandanda o günaha girmek istemiyor başına gelen böyle düşünceler yaşayan oldumu

40 Cevaplar

0 oy
(2,522 puan) tarafından
Benim kizim 5 aylıktı isteyerek hamile kaldım birlikte büyürler iste cana kiyilirmi sen ona söyle 4 aylık evladını oldurebiliyorsa onu da öldür sun kelime bu aldırmak degil o basitlestirmeyin 
-Reklam-
0 oy
(6,848 puan) tarafından
Isterse bebegim 1 aylik olsun hamile kalim yinede oyle bisey yapmam ben allah onun hesabini yasayan bebegimden sorar diye dusunurum icim elvermez bence kesinlikle yapmasin
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Arkadasina deki canim o karnindakine kiyarken ya kucagindakine bise olursa rabbim oyle sinarsa napcakmis bi dusunsun belki vazgecer
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bnmde bebegim 3 aylikken hamile kaldum cnm hic korklcak bisy olmadi gaeyt guzel baktm zorlandm ama hepsi gecti simdi 3 hamileyim 
0 oy
(2,181 puan) tarafından
evet ablamin basina geldi buyuk oglan 6aylikken kucuk oglana 2aylik hamile oldugunu ogrendik dunyasi basina yikilmisti cok uzuldu gunlerce agladi simdi buyuk olan 3.sinifa kucuk olan 2.sinifa gidiyo ve dedigi tek sey "ay iyiki dogurmusum :D" 
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Eğer bakamicaksa bunun yükünü kaldiramicaksa yapmasaymis canım yok kazayla oldu yok istemeden oldu falan insan biraz kendini bilmeli ve istemediği şeyin tedbirini almalı Allah ıslah etsin nediyim 
0 oy
tarafından
Arkadaşına soyle bidahkisine ilişkiye girerken lütfen korunsun yada hiç girmesin yazık ya bebeğe muhtaç insanlar var bunlar aldırıyor bebeği küçük oldunu biliyormuş ama neden korunmamış gunah ya cok gunah obur tarafta bunun hesabini Allaha nasil vericek yazik degilmi oda bi can oda yasamak istiyordur belki
0 oy
tarafından
Bnim ablamda 5 aylik ikiz kizlari vardi hamile oldugunu ogrendi aldirmadi allahin verdigi sonucta bnce hic kiymasin ona rabbim buyuk elbette yardin eder
0 oy
tarafından
düzenlendi
yapmasin öyle bisey cok gunah ya cinayet islemekle ayni sey bide kurtaj videosu izlesin kesin vazgecer
0 oy
tarafından
Evet soruyu merak ettim ve baktım ama gördüğüm şey ciddi anlamda utanç verici. Milyarlar verirsin çocuğun olmaz ama biri çıkıp desin ki 4 aylık bebeği aldırmak istiyor yazık çok yazık. 
(2 puan) tarafından
13 sene sonra 3. Bebegimi gecen sene  kucagima aldim isteyerek  oglum 7 ayin içindeyken  hamile oldugumu ogrendim 4. Bebegim rabbime bin sukur bir an bile bu gaflete dusmedim asla ve asla aklimdan bole geçmedi  cok sukur  ha durumum cok iyi degil kiraciyim karnimiz doyuyo sukur evlatlarımızın  rizkini yiyoruz biz  yani kusura bakmasin arkadasin ama  rabbim onun rizkini anne karnina dusmeden ayirdi bile  sana dusen arkadasini ikna etmen cnm  yapmasin ha burarada 30 haftaligim oyle heyecanla bekliyorum kizimi
tarafından
Allah rizkiyla gönderiyor onları.  Rabbimin verdiği cana nasıl kıyarlar anlam veremiyorum
0 oy
(42 puan) tarafından
o bebeğin dünyada yiyecek ekmeği var 

nice insanlar evlat hasretiyle yanıp tutuşuyolar rabbim bir bebek daha nasip etmiş. kıymasın cana vebali büyük olur evet belki zorlanır ama ahirette yaptığı bu kötü olay için çok pisman olur. inşAllah vaz geçer
0 oy
(105 puan) tarafından
Olan olmus bence aldirmasin Rabbim verdiyse var dir bir hikmeti.. Yazik ya içini ferah tut sun olacagi varmiş sorun etmesin kısmet i var bebegin 
0 oy
tarafından

Nasibi varmış demek ki o bebisin siz konuşun arkadaşınızla bakin ben 7.8 aydir evliyim çocuğum olmuyor, ya burada kac sene sonra çocuğu olan olmuş Rabbim ona ilkten sonra ikinciyi de nasip etmis böyle bir hediye vermis kendisine  siz ona destek çıkın aldirtmasin günahtır yaziktir :(  siz ikna edemezseniz gerekirse bende bizlerde konusuruz ama sukur etsin yinede bak benim halam yaklasik 20 yila yakin evli cocugu olmuyor kocasinda sorun var ve kocasi erkeklik gruruna yedirip tedavi olmadigi icin halamda cok kotu arkadasina anlat bunlari sukur etsin almasin o cani :(

0 oy
(12,861 puan) tarafından
Allah nasibinide bakma kolaylığıda verir canım kıymasın bebeğine 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Linçlemeye geldim hazır mısın
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Yapmasin cana kiymasın madem kaldiramıycak durumdaydi daha Sıkı önlemini alsaydi
0 oy
tarafından
Düşünsün ki o minicik bebeğe anne baba olabilmek için insanlar her gece ağlayıp göz yaşı döküp dua ediyor paralar harcıyor haa o dört aylık bebeğine zarar vermiş ha karnındaki e demkki doğru zaman bu zamnmis ki rabbhim vermiş ilk evglendgmde hemen hamile kalmadım hiç hazır değildim eşim teklif etmsdi aldrmyi bej kabl etmemsdm öykü etmemisim ondn snra 5 yıl cocugum olmadı pko olduğumu ogrendm o arada tedvi oldum tedgvd. Snra dış gebhelik iç kanma gefcrdm sol tupumu aldılar şimdide diyorum öykü aldirmamsm kızımı çok günah yapmasın cinayet işlemiş olur göz göre göre rabbim verdiyse şükür etsin dua etsin
tarafından
Ha şimdi 5 yaşına gireck kızım var ve 18 haftalık hamilegm Rabbime şükür dualrmi kahbl etti tedvsz nasip etti ama ben o dış gebhelk amlyttan 1 yıl boyunca psikolojik olarak çok cokmsdm her gece rüyamda görüyorum ccc ok sukue nasip etti rabbim maddiyta gelince bizde tek eşimin maaşı ile gecnyrz ve evmz kira şükür rabbim bebisler. Rızkını veriyor
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım rabbim yaratlış o bebişi rızkını da şuan annesinin bedenindeh alğyor zaten. Aldırırsa ömür boyu bununla yaşayabilecek mi ve şuan ki çocuğuna bişey olursa dayanabilecek mi. Sanki kucağındaki bebeğin hayatına son verecek gibi düşünsün. Benil dayımın eşi aynı rurumu yaşadı maddi durumları kötüydü birde asgari ücret,kina6yol ihtiyaçlara çor yetiyordu. Ama yengem,çok tutumluydu  ve şuan çocukları büyüde evleri falanda var artık bir,şekilde bebekle rızkları arttı bereketlendi şükrettiler hep.
0 oy
(538 puan) tarafından
Her bebiş nasibiyle gelir. Bak bu bebeğin kısmetinde ne güzellikler vardır kimbilir. Yazık olur. Yapmasın kıymasın. Rabbim doğru yoldan ayırmasın kimseyi. 
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım ben çok güzel bi yazı okumuştum bi yerde bi kadının küçük bi bebeği varmış ve tekrar hamile kalmış doktora aldırmak istediğini söylemiş doktor da demiş ki şuan hayatta olan çocuğunu öldür diğerini doğur demiş kadın da şaşkına dönmüş doktor demiş ki aynı şey ha yanındakini öldürmüşsün ha karnindakini. O da bir can nasıl ki yanındaki evladına kıyamaz karnındaki de aynı şekilde olmalı. Hem olan olmuş Rabbim mutlaka kolaylığını versin. Mutlaka zorluğu olur ama doğurduğunda iyi ki de olmuş der. Asla böyle bi yanlışa düşmesin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 651 göst.
13 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 281 göst.
20 Ocak 2024 Aile kategorisinde Meldaaaaa (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
16 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Seherl (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 444 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,707 soru

11,507,897 cevap

35,164 kullanıcı

...