0 oy
2,078 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar  ben 7 aylık  evliyim  ve 7 aya  girmeme az kaldı  hamileyim ama henüz  nikah kıymadım  eşim  sürekli  erteliyor sizce hata mi ettim 

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Büyük hata hem de canım biran önce kiy nikahını çocuk olunca nasıl cüzdan çıkaracaksın üstüne bile alamazsin
tarafından
Kiycam inşallah  valla  yazilanlardan sonra ödüm bi yerlere  kaçtı  afedersin
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Yasin buyukse hastane sikinti yapmiyor cocugun soyadi senin soyadin oluuor bende gec yaptim ama sigortam  kesilmesin ameliyat olcaktim  o zaman esim sigortasi yoktu ameliyattan sonra kiydik bence dogumdan once yap sonra tekrar kimlik degistir falan bosa mafraf bide kimseye guven olmaz kendini saglama al
tarafından
Inşallah  canım  benim sağol
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Bende 31+4 haftalık hamileyim benimde resmi nikahım yok kağıtlar içerde ama gidip imza atmıyorum 
(6,136 puan) tarafından
Atmayan sen misin? Neden?
tarafından
Bakin varmış  yani  böylesi  ay insanlar  ne kadar olumsuza yönelmiş böyle  ben nikah kıymadım  dedim diye neler dediniz inanmayanlar bile varmış
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ailen  bu duruma nasıl sessiz kalabiliyorlar 
tarafından
Onlar zaten pek  istemiyorlardı  ben kendi kararım  doye evlendiğim  için  pek  orali olmuyolad
0 oy
tarafından
Birgün bosanirsan nafaka baglanmasn diye ailesi söylemiş olabilir. Bu çocuk doğmadan bu nikah olacak de.. asla boş bırakma. Birgün tras olsun diğer gün resim, sonra basvurun iki günde halledilir. Bahane bulmasn ayıp günah. 
tarafından
Valla bende dedim  yapacaksan  yap yapmıyorsan  kardesimin  düğünü  var giderim daha da gelmem dedim sabah adam yemin etti bugün  çekecem  resim dedi
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Bacım düğün zahmetli iş nikah kolay olan iş. Bi gün başvuru bi gün de nikaha ayırcaksınız masrafı yok bile doğru düzgün. Düğünü yapıp da nikah kıymamak ne anlamadım? Çok şaçma. Bi an önce kıydır çocuğun senin soyadını alıcak yoksa babasını alamicak
tarafından
Kiz bunu da yeni  duydum baba almak istese de mi alamaz nasil ya
0 oy
(4 puan) tarafından
Tüm yorumları okudum daha önce bir post ta gördüm bazıları dini nikâh olsun resmi olmasa da olur Allah katında evlisn diyenler vardı şuan yoklar sanırım sende böyle düşüncedesn ama şuan neden nikâh yapmıyor diye şüpheleniysn keşke bunu daha önce düşünseydn düğün olmasa da olurmuş cüzi fiyat çok uçuk değil yani inşallah kıyılır ben olsam güvenemezdm birde ilişkiniz kaç yıllık
tarafından
Yok ben oyle  kesinlikle  düşünmüyorum  sadece  dini nikah olsa herkes  yapar  gider tutar birini dünya  da evli olmayan kimse olmaz   benim  öyle  bi düşüncem  yok  olmayacak da dediğim  gibi  ha bugün ha yarın  diye diye buraya  geldi   özel  bi günle  denk getirecek  sandim ama öyle  olmadı  o yüzden açtım bu postu merak ettiğimde  zaten kıyacak  bi insan neden erteler  nikahi onu anlamiyorum. Ben 7 aylık evliyimm nişanlandım  ilk günden  dini nikah yaptık  ama resmi nikahi farkli yerlerde olduğumuz  için  erteledik
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Önce nikah olur yada düğünde nikah olur öyle evlenilir .hic nikahsız Du gun olurmu canım en başta hata yapmışsın.bence zor birşey degil işlemler yarim saat sürüyor sürmüyor bebekte doğacak halletmeniz lazım nikah isini 
tarafından
Halletcem  inşallah.
0 oy
(1 puan) tarafından
Hata yapmissin cnm hadi dügün yaptin nikah olmadan keske hemen cocuk yapmasaydin nikah bi kadin icin cok önemli nikahsiz bi hicsin bana göre cünkü hic biseye sahip degilsin erkek istese seni kapinin önüne koyar ve sen hic bi hakka sahip olamadan öyle kalirsin ortada
tarafından
Haklisin doğru  söylediklerin  hepsi de ama oldu işte  şuan  nikah olsun diye cabaliycam anca  gerisi  geçti zaten
0 oy
(3,108 puan) tarafından
Vala bizim de düğün aceleye geldi kardeşim yurtdışından izinli gelecek diye iki ayağımız bir pabuca girdi ama önce nikah işlemlerini hallettik gün aldık. Zaten kolay nikah dairesine gidince kağıt veriyorlar yapılması gerekenleri 1 gün bile surmuyo. O arada da diğer işleri hallettik esya, salon tutma vs. Yani bence her şey üst üste gelmemiş bahane bulmuş eşin. Yapacak olan insan çoktan yapardı o kadar ay beklemezdi. 
tarafından
Sıkıntı  da o  yapacak hani sıyırma  gibi bi amaci yok bunu biliyorum ama gerçekten  belki yoğundur olmaz mi
(3,108 puan) tarafından
Sıyırma amacı yok diyorsun ama 7 ayda hiç mi müsait olamadınız? Ve sen nasıl dayandin 7 ay ben 1 gün bile dayanamam. Düğün daha zahmetli. Düğünu dusuneceginize nikah yapsaydıniz. Biz eşimle çalışıyorduk ikimiz de ve izinlerimiz sıkıntiydi. Zor izin alıyorduk 20 günde nikah esyalar düğün salonu vs her şeyi tuttuk. 20 gün diyorum yani düşün. Biz de çok yogunduk ama nikah gibi önemli şeyleri aksatmadik.
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Ya sen çok safsın ya kocan harbi çok uyanık yok verem testi istemiş vs demişsin önce likle nasıl nikahı ye dedin by bile saçma kendinize değer verin karnında çocuk nikahınız yok hadi git dese ortada kaldın devlet bile Bi şey yapamaz

Tsbi foto götürecen kan verincen 1 tüp 2 tüp sana 9rda kağıt veriyolar HEMEN KAN SONUÇ ÇIKMADAN BUNUNLA EVLENE BİLİRSİN DIYE ALIP GÖTÜRÜYORSUN ADAM HEMEN HALLEDIYO 
tarafından
Kiz yok esim demedi ki ben kani verdiğimde  hemşirenin  kendisi dedi verem  testi  akciger filmi   kan uyusmazligi hatta benim de yapılması  gerekiyordu hemsire hamilesin diye yaomazlar ama esin yapsın  sonra gidip gun alabilirsiniz dedi
(12,776 puan) tarafından
Sen elini çabuk tut nikahsız olmaz şuan gayrimeşru gibi oldu çocuk
0 oy
(89 puan) tarafından
O zaman 7 aylık evli değilsin. Birlikte yaşıyorsunuz yasal olarak, dini nikahınız vardır kesin. İnşallah kıyar 2 dklık iş düğün faslı yoksa
tarafından
7 aylik evliyim  nikahlı  değilim
(89 puan) tarafından
Nikah yoksa evli değilsin canım yasal olarak. Hiç bir hakkın yok. Yasal olarak akid olmazsa evli değilsin. Adamla aynı evde yaşıyorsunuz o kadar. Sen biran önce nikah kıyıdır.düğün var düğün yaptım ile Olmaz bu iş. Ha kaldı ki evli olmak nikahlı yaşamak durumunda değilsin tercihen de birlikte yaşamayı seçmiş olabilirsin.
tarafından
Yani biraz mecburluk  biraz da tercih  ikisi de varfi o zaman aslinda ama ne bileyim
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canım yaa bebek doğmadan nikahı yaptır bu çok zor Bi durum 
tarafından
Yapicam inşallah
0 oy
tarafından
Nikâh  günü  al derhal neden kiymadin dugun oncesi, erkeklere güvenilemez  
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Kusura bakma bacım ama sorman bile hata...niye erteliyor? Bu adam.seni bırakıp gitse, ne hak talep edebileceksin? Ne yap ne et köydür canım nikahını, böyle evlilik doğru degil
tarafından
Yok canım  ne kusura bakcam oyle veya böyle  kıymadım  ama bundan sonra daha ısrarlı  olcam
(6,978 puan) tarafından
Gerekirse çıkış canım, sen beni mi oyamıyorsun diye biraz sesini yükselt, beni düşünmüyorsun çocuğunuza mi düşünmüyorsun falan de...nikah haberlerini bekliyoruz :)
tarafından
Valla zaten duruma atmadan buraya atcam
0 oy
(7,411 puan) tarafından

Biz dugunden bir ay sonra nikah yapmistik:ermm: o nikah kıyılana dek ömrüm den omur gitti valla 7 ay iyi durmussun bacim. Hasteneye gidince skinti oluyor de biran evvel kiyin. Cok sacma olmus 7 ayda canimm nie ertelemis esin bukadar.

tarafından
Valla bi bilsem benim  de cevap  istedigim oydu  ama herkes başka  şeyler söyledi
(7,411 puan) tarafından
Dedigim gibi canim hani olmaz demicen bazen nasip olmuyor. Ben bile dugunden sonra nikah kiydim. Baskalari olsa kizardim ama basa gelebiliyor. 7 ay cook uzun. Umarim altindan kotu bise cikmaz canim ya inan senin adina uzuldum. Bence sende boyle devam etme yeter artik boyle olmaz de.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evli falan olmasın.  Yoksa neden yapmak istemez ki nikâhı hamilesin bir de. Ayrıca dini nikahın da geçerli olması için yapılması gerekenler var. Kıydık oldu bitti gibi düşünme. 
tarafından
Yok ben nişanlandıgm gün  dini nikah istediler yaptık sonra ayri yerlerdeydik benim memlekette kina yaptık gekin getirdiler sonra 2 gün  sonda düğün  yaptık  nikahi da bugün yarin diye diye bu zamana geldi
0 oy
(648 puan) tarafından
Bebeğin için peki ultrasona girdin mi sağlık durumu vs baktirdin mi?  doğunca soyadı direk babanın soyadı oluyor yani annesiyle babası senin annen baban oluyor biliyor musun bunu.Nikahi kiydirman şart ama eşin nikah kiymiyosa bir şekilde erteliyorsa bunun altında çok büyük neden ararım.
tarafından
Evet baktik hep özele  gittim. Ben büyük  neden aramiyordum ama bundan sonra  bu yazilanlardan sonra ariyorum valla
0 oy
(359 puan) tarafından
Nikâh olmadan düğün de bi garipmis  hani nikah daha kolay bi şey ondan diyorum düğün yapması daha zor yorumlar da gördüm özel bi güne alır falan demissin ikinizin birlikte iskemleri yaptırmanız ve günü birlikte almanız gerekiyor ben öyle biliyorum 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,197 göst.
28 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 270 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Mh. 2606mt (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir5 (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 216 göst.