0 oy
687 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5,913 puan) tarafından
Kizlar gebelik sekerim var iki gundur asiri derecede bas agrisi cekiorum bir sekerimi olcum dedim sekerim 168 cikti ilk defa bu kdr yuksek cikti tekim evde esimde gelemior sakin ol demekten birsey diyemior adam yavruma birsey olmus mudur 168 cok yuksek hemde cok 140in altinda olmasi lazimdi bu gerizekali dahiliye doktorunu hastaneye gittigimde rezil edecem bir daha da ona gitmicem acil birsey olursa ara dior aradgimda da acmior yavruma birsey olmamistir degil mi aglamaktan baska birsey yapamiorum suan dua edin lutfen cok yoruldum artik en basindan beri hep bir sorun artik gucum kalmadi yoruldummm gerckten cok yoruldum az kaldi ama artik gucum kalmadi icimi dokmek istedim kizlar napacagimi bilmiorum artik elimden gelen herseyi yapiorum yok olmuor olmuor olmuor iste 

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Rabbim şafi ismi hürmetine şifa versin insAllah cnm stres etme insAllah brisey olmaz
(5,913 puan) tarafından
Amin insaAllah canim cok sagol
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah büyük kuzum iğne vurulmuyonmu 
(5,913 puan) tarafından
Hayir diyetle kontrol altinda tutuodum ama cok yukselmis bugun hemde cok
+1 oy
tarafından

Hayır korkma bebeğe birşey olmamıştır , uzan dinlen fazla sıkıntı yaratma ki duzelesin

(5,913 puan) tarafından
Uzandim biraz gozlerimi kapattim biraz daha iyiyim canim cok sagol
+1 oy
(1,250 puan) tarafından
Canim benim 180lerde gezerdi sakin ol kim dedi sana bu kadar çok yüksek diye yoğurtla tarçın karıştır ye o düzenler 
(5,913 puan) tarafından
Doktorum 140in ustune cikmicaksin dikkat edeceksin yoksa insulin kullanmak zorundasin dedi basim asiri derece de agriodu iki gundur bende olctum bu deger cikti basladim aglamaya napacagimi sasirdim simdi yiyim canim ise yarior mu hemen
(1,250 puan) tarafından
Yarar canim sadece bugunluk değil gün içerisinde uygula bunu. Mesela meyvelerin yanında yoğurt verirler diyette elmalı yoğurt yap onun üzerine tarcın ek hem çok lezzetli hemde şekeri düzenler streste şekeri yükseltir biraz sakin ol doktorlar her zaman en kötüsünü söyler banada bebegin ölür demişlerdi mesela
(5,913 puan) tarafından
Meyve de yukseltior beni canim ondan artik meyvede yemiorum yedim canim yogurt tarcin cok az da toz zencefil koydum ... ah ahh bana ilk hamile kaldgimdan bu yana neler demedilerki o yuzden panik atagim varmis gibi aglama krizlerine giriorum artik
(1,250 puan) tarafından
Ben aşırı meyve tüketiyordum. Hiç meyve yemeden olmaz yoğurtla birlikte karıştırıp yersen hiç bisey olmaz meyveyi kesme sakın
(5,913 puan) tarafından
Korkuorum valla yavrum yemeye kizima birsey olmasindansa hic yemiyim daha iyi dedim biraktim cig kuru yemisler yiyorum
+1 oy
(191 puan) tarafından
Benimde  gebelik  sekerim  vardı  sınır  7.8 di  benim ki 9.8 çıkmıştı  baygınlık  geciriyordum  evin içinde  yürü  bide hemen yoğurt  ye yada  ayran  iç  bebeğim  sağlık li doğdu  allaha  şükür  ama dikkat  et hemene  şekerden  aşırı  meyveden  pilav makarna  patetes  dondurma  makarna  bunlardan  uzak  dur  doktorun  ilaç vermemesi  saçma  ben hap  kullanıyordum  
(5,913 puan) tarafından
Dedigin hicbirseyi yemiorum canim bir hafta takip etti diyet yaptim diyetle yukselmeyince bu sekilde devam dedi hicbir sey vermedi sen hangi hapi kullaniosun
(191 puan) tarafından
Metformin  di galiba  adi  kırmızı  kutu  sabah  akşam  bunu  kullandım  canım  ama  turkiyede  sadece  insulin  veriyorlar  galiba
(5,913 puan) tarafından
Evet canim ilk ogrendgimde bir hafta hergun 6 defa olcum yaptim diyet arti egzersizle dengede duruodu doktor bu sekilde devam dengede duruor boyle dedi eger cok yukselirse insulin vercem dedi
(191 puan) tarafından
Kac  haftalık şuan
(5,913 puan) tarafından
32 haftalik suan
(191 puan) tarafından
Yenimi  fark etti  doktor  benimkinide çok geç fark  ettiler  bebeğin  karin  çevresi  çok gelişmiş  buda  şekeri  çok  alıyor  anlamına  gelir  dedi  ilk bebekmi  sezaryan mi dediler  genelde  38 haftada  duguma  alıyorlar
(191 puan) tarafından
Ama rahat ol hiç birşey  olmuyor  allahın  izniyle  evlâdım  sağlıklı  doğdu  şekerde  çıkmadi  doğduktan  sonra  canım
(5,913 puan) tarafından
Hayir canim 26 haftalikken seker yukleme testi yaptirdim doktorum yaptirmani istiorum dedi  sekerim oldugunu o zmn ogrendim
(191 puan) tarafından
Allah sifa  versin  ınş  canım dikkat  et korkma  bol yoğurt  tüket  dengeler
(5,913 puan) tarafından
Tamam canim com sagol Allah razi olsun
+1 oy
tarafından
Korkma kuzum ağlayıp üzülüp iyice yükseltme bir şey olmaz insallah
(5,913 puan) tarafından
InsaAllah yavrum insaAllah bu gebelik beni iyice panik atak yapti valla
tarafından
Öyle kuzum en ufak bir sey de bile korkuyoruz kendimizden önce bebegimizi düşünüyoruz. Hiç bir şey olmaz inşallah üzülme
(5,913 puan) tarafından
InsaAllah yavrum cok sagol
+1 oy
(257 puan) tarafından
Kz telaş yapma benimde 165 bu bebek için tehlikeli değilmiş bisey olmaz unu şekeri tuzu azalt  geçer 300lerde olunca tehlikeli oluyo 
(257 puan) tarafından
Boşver herşeyi canım haber falanda izleme 168 bisey değil kızının kiliosu iyiyse haftasndan fazla değilse bi skntisi yoktur
(5,913 puan) tarafından
1 ayim dolmustu kontrole gitcektim gidemedim kontrolu erteyelim dedi doktorum virusten oylede iki hafta gecti  bu hafta insaAllah gidecem bayadr gitmiorum
(257 puan) tarafından
Aynen git kilosu haftandaysa bisey olmaz şekeri olan bebekler fazla kilo alirms
(5,913 puan) tarafından
Evet oyleymis canim dua et bjze cok sagol ilgin icjn
(257 puan) tarafından
Önemli değil canım
0 oy
(23 puan) tarafından
Canim sakin ol  şeker degerin bebegine zarar vermez ama stresin zarar verir yogurt yiyebiliyirsan yoğurt ye ve kalk su ic eline siseyi al 
(5,913 puan) tarafından
Yedim canim icine tarcin koydum bir arkadas soyledi biraz once olctum 122 cikti dusmeye baslamis
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Kaç haftalıksın kuzum hap içtin mi 
(5,913 puan) tarafından
32 haftalik olduk canim hap kullanmiorum yavrum ya doktor diyet ve egzersizle dengede tutabiliorum die ilac vermedi zaten hap degil igne verecekti
(5,376 puan) tarafından
Ben 16.haftaya kadar hap kullandm sonra şeker yüklemesini kaçırdım fln gerizkalı dr bebeğin zeka engelli olur ya da ölür görürsün dedi normal doğuramazsn 38 de hemen sezaryen yapcam fln dedi sonra da normal doğurursun şekerden bşy olmaz dedi dr lar da bi tuhaf korkma çok aşırı değil bşy olmaz diyete devam bol su iç ve stres yapma Rabbim korur eskiden şeker mi varmış önlemini al ama stres yapıp üzülme boşa bşy olmaz Allahın izniyle
(5,913 puan) tarafından
InsaAllah yavrum cok sagol gebeligim ilk basindan beridir o kdr cok sorunum olduki artik en ufacik birseyde aglama krize giriorum kndimi durduramiorum insaAllah hayirlisiyla saglikla gelseydi kizim seker falan kalmaz dogurunca heral
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım
(5,913 puan) tarafından
Cok sagol canim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 49 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Imagineperest (1,448 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 38 göst.
16 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Unalgll (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Miraeymen (565 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı

...