0 oy
1,104 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben gebe kalmadan önce panik atak ilacı kullanıyordum ve gayet iyiydim gebe oldugumu öğrenince yavruma zarar gelmesın diye halıyle ılacımı bır anda bıraktım ve benı gebelıgım boyunca zorlayan herhangı bısey olmadı panık atagım konusunda bı sekılde ıdare ettım. 

Fakat 10 gun once dogum yaptım ve hıssedıyorum yavas yavas atak zamanlarım gelıyor gıbı ve cok korkuyorum o gunlerı yasamak istemiyorum ilacımı tekrar almaya karar verdım ancak şöyle bır sorumlulugum var kı ben bır anneyım ve emzırıyorum suan

Sizlere sorum şu nolur yadırgamadan anlayısla cevaplayın... 

İlaca baslayıp psikolojik olarak saglıklı olup 10 gunluk oglumu sutten kesmek mı yoksa saglıksız bır ruh halıne sahıp olup emzıren anne olmak mı daha mantıklı?

Ben bunu gecelerdir dusunuyorum ve oglumun en guzel zamanlarında yanında ruh gıbı geziyorum aklımda sureklı baska seyler var sevınemıyorum bıle bı evladım oldugu ıcın sankı... 

Nolur bı akıl verın kızlar emmeyen cocukta zeka gerılıgı olur vs dıyolar o kadar annesız buyuyen bebekler var hepsı oyle mı sankı

Dertleşelım nolur çok kotuyum :((

28 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Herşeyden önce ona bakabilmen için senin sağlıklı olman gerekiyor.. Benimde var öyle bir akrabam sadece sen değilsin kendini yalnız hissetme canım. Kendimden örnek vereyim 10 günlükken annemin sütü kesilmiş bazı olaylardan dolayı ve anne sütü alamamışım çok şükür aklı dengem yerinde hatta iri yapılı kemikli biriyim:Dd Kızımda 4 aylıkken sütüm tamamen gitti ve mamayla besliyorum.. Bunda yadırganacak birşey yok. Anne sütü evet temel gıda ama olmayınca imkanın yoksa oluruna bakacaksın 
-Reklam-
0 oy
(501 puan) tarafından
4 bucuk yildir panik atak hastasiyim ve ataklarim bir gecede 2 kere ambulans cagiracak kdr ileri.senin dedigin gbi hamileligimi ogrenince biraktm ve sukur humilelikte cok korkmama ragmen atak yasamadm.su an cocugum 14 aylik ve yasadgm ailevi problemlerden dolayi tekrar basa döndüm ve suan ilac kullaniyorm ama benm bebegim emmiyor.sana tavsiyem terapi alma sansin varsa terapi al cunku panik atagi yasamayan bilemez gercekten cok kotu insan bir kere ölür ama panik atak hastalari her atakta o duyguyu yaşıyor amaa anne sütü de cok onemli vr su var Cok yeni dogum yapmışsn ozellikle 40 im cikana kdr ben cok bunalima girmistm sonra daha iyi hissediyorsn kendini ama ilk ilaci  almayi idegil terapi dene derim ben sana.
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Ne alaka ya?? Ben ve abim 1 gün tek anne sütü almisiz. Annemin sütü gelmemiş. Ne saçma laflar. Ne mantıksız inançlar. O bebeğin emziren anneden çok sağlıklı anneye ihtiyacı var. Sakin emzirmek için kendini sıkıntıya koyma. Su emziren çocuk sağlıksız olur diyenlerle normal doğum yapmayan annelik hissini yaşayamaz diyenler hangi kafayı yaşıyorlar anlmadim
0 oy
(373 puan) tarafından
dr konuş derim o seni daha iyi yönlendirir
0 oy
(632 puan) tarafından
Ya canım ilacini al.o nerden cikti oyle annemler var doguruyor südü olmuyor.bebekde qayet iyi zəkalı oluyor.onu düşünmə sən.once saligin önəmli.salikli olursan bebeyini daha guzel buyutursun
0 oy
(333 puan) tarafından
Onemli olan sevgi canim. Yavrunu sevgisiz birakip karnını  doyurmaktansa bol bol sevgini gösterip  mama vermen mantikli. Ama sen yine de dr falan danis
0 oy
tarafından

Zeka geriliği olur diyen bence tam gerizekalı orası net 

0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bende anskiyete bozukluğu panik atak var, bende çok zor zamanlar geçirdim, kullanmasan olmaz tabii, en kısa zamanda tekrardan doktora gidip şikayetinden bahset emzirip lullanacabileceğin ilaç var, Allah yar yardımcın olsun canım 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 142 göst.
0 oy
16 cevap 710 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde 2cocuklu anne (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 584 göst.
21 Ocak 2020 Aile kategorisinde Öykü'mün öykü sü (461 puan) tarafından soruldu