0 oy
818 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
Kızlar 11 haftalik hamileyim cinsiyetimiz belli değil bı gün otururken kaynanam tutturdu adı Mehmet olacak diye erkek olursa kayınbabamin ve kendi babamın adı Mehmet Mehmet olacak diye tutturdu bende koymak istemiyorum babamın ismini eşimde istemedi başka isim olsun istedik ben inatlastim kaynanamla koymam diye esimi çağırdı oda koymam dedi inadindan dedi ki koymazsaniz hakkımı helal etmem... Size de mi böyle yaptılar okadar zoruma gitti ki 

30 Cevaplar

0 oy
(2,575 puan) tarafından
Çokta tinnnn. Bizimkide Refik olack dedi. Ailedeki 5. Refik olacakti. Eşim kabul etmedi kendide bişey diyemedi :D eşin yok diyosa takma bile
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ay benim kaynanam da dini isim koymazsanız hakkımı helal etmem diyordu çokta umrumda diyordum içimden sanki hakkı var kendi istediğimiz ismi koyduk halada söylenir kendi kendine duymuyorum bile ne istiyorsan onu koy canm 
0 oy
tarafından
Canım kaynananın ne hakkı var ki isim verme hakkı dinen babada onun için sıkma tatlı canını bizim kimse karışmadı zaten yetkileri yok eşimden dolayı cesaret edemezler
0 oy
(2,695 puan) tarafından
Karısma ya ne hakları var madem oyle cok ıstıyor kocasının ismini ogluna koysaydı.aman canım bosver ıstedıgınız ısmı koyun. 
0 oy
(10,499 puan) tarafından
Ya onda hak mi olur olmaz eşine de olmaz neden çünkü annenin hakkı o 

Şancı çekerken yasa di.mi acı yada bakarken falan filan umursama cnm böyle hakkımı helal etmemi heryer de kullanan insanlara sinir oluyorum ya hak çocuk.oyuncagi mi 
0 oy
(236 puan) tarafından
Bizde kayinpederimin ismini koyduk ancak eşimle ben istedik. O bana baba gibi  o yuzden cok istedim koyilmasini kayinpederim aman baska isimmi yok desede gittik. Cocugun pasaportunu yaptirdik surpriz olldu kayinpederime cokta. ZEVKLE  ismini cagiriyorum
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ne hakla zorluyor cnm çocuk sizin sonuçta fikrini solemeliydi sadece 
0 oy
tarafından
Isim anne babaya duser bu konuyla ilgi hakkini helal egmesede kabul edilmez bosver salla gitsin 
0 oy
(74 puan) tarafından
Anne babanın ıhtıyacları onemlıdir istekleri degil. Her istediği olmayınca hakkımı helal etmiyorum der ilerde. Buyuklere bazen dini konuları anlatmak lazım. Bir ornek vereyim. İlk evlendıgım zamanlarda gelinlere hizmetcı gozuyle bakıyorlardı. Gelin herseyı yapmak zorunda. Yapmasa ayıplıyorlardı. Kızları en ufak bırsey yapınca yere goge koyamıyorlardı. Gelinin bir ufak hatası olmamalıydı. Yavas Yavas anlattım herseyı. Gelin yapmak zorunda degil. Beni dogurmadın emzırmedın benım ıcın uykusuz kalmadın dedım.. Bunları kendi cocukların  ıcın yaptın. O yuzden onlar yapmak zorunda. Ben yapıyorsam Allah rızası ıcın yaparım. Simdi anladılar en azından yaptıklarım goze geliyor. Ki onlardan o degeri gordukce ben de seve seve yapıyorum.

İsim konusunda da kayınvalıdem annemın ısmını koy dedi. O cok kuccukken vefat etmıs annesi teee 60 yıl once. Ben de ben o ısmı koyarsam mutlu olacak mısın dedım evet dedi. Ama ben mutsuz olacagım dedim konuyu kapattım.. Esın aekandaysa annesine desin anne senin boyle bır konuda hakkımı helal etmiyorum demeye hakkın yok. 
0 oy
(907 puan) tarafından
Ay bu isimle kafayi yakan kaynanalarida hic anlamiyorum yani ..benimde var kaynanam agzini acip bir gun bile su olsun demedi yani ne alakasi var canim bir isimle hakkimi helal etmeyeyecekse cocuguna etmesin oda onuj vicdansizligi aldiris etmeyin

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 236 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 399 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde ikiiprensesinannesi (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 559 göst.
0 oy
16 cevap 490 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,359,204 cevap

34,836 kullanıcı

...