0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kizlar cok korkuyprum 25 hafta oldum dogumdan cok korkuyorum ilk bebegim bide dogumum geldigini nasil anlarim?  sezeryan dogum yapildiktan sonra nasil olunuyo dikisler aciyormu?  normal dogum nasil zormu beni aydinlatirmisiniz:(

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Korkma kız ben sezaryan oldum 12saate ayağa kalktım yürüdüm 3gunden sonra eve gelib evimi temizledim 1hafta fln ağrı oluyor ama az 
tarafından
normalden daha dogrusu daha cok korkuyorum;(
tarafından
Bende normalden korkuyordum hep altan muaneye fln etmesinler normal olmasın  deye dua etim  şükür doktor sezaryan dedi ve amalyatim çok güzel geçti genel anestezi aldım ben 1.30 saate çıktım uyanmam biraz uzun sürdü 3saate kendime geldim kafamı topladım yani :-Dgaz problemim olmadi sezaryanda bol bol yurumen lazım ozaman kendini cabuk toparlarsın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız daha doğumuna çok erken normal doğum yaptım 7 ay önce suni sancıyla sancı kısmı evet zor ama doğumda çok zorlanmadım ben ebenin dediğini yaparsan kontrollü hareket edersen kolay olur korkma daha önce doğum yaptın mı ilk doğumunmu kuzum 
tarafından
ilk dogumum ve cok korkuyorum;(
tarafından
Korkma Allah’ın izniyle hiç birşey olmaz hem daha çok erken düşünme doğumu şimdiden kendini strese sokma Allah yolunu verdimi kolayca oluyor ve sana bi tavsiye gerekli olmadıkça sezeryan yapma normal doğur bebeğini kucağına verdikleri anda doğar doymaz karnına koyuyorlar işte o an bütün acıların geçiyor :)
0 oy
tarafından
Her şeyin  zorluğu  var ama sonuç  mükemmmel ☺❤
tarafından
oyle kuzum ama cok korjuyorum
0 oy
tarafından

Ne ben söyleyim ne sen dinle :))) kız korkma bn normal doğum yaptım yüzüm mosmor çıktım doğum haneden çok sancin oluyor ama o doğduktan sonra hem o hem dünyalar senin oluyor unutuluyor bile emin ol doğum yaptığım günün akşamı ikincisini de ypcm dedjm :D

tarafından
gercektenmi canim saatler suruyor dogum diyolar ama  cok suruyormu
tarafından
Doğum deil sancı saatlerce sürüyor bn 3'te girdim doğum haneye 3'15 te çıktım zaten o kdr uzun sürmez bide bebeğe zarar gelir diye sezeryana alırlar hmn
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Genel anestezi ile 38+5 de doğum yaptım.  O kadar kafayı bozmuştum ki sorma beni kesecekler diye dolasiyordum evde :D O gün gelince bi sogukkanlilik geldi bana sorma masaya yattigimda tek düşündüğüm evladima kavuşabilmeli. Uyandığında yanımdaydı biraz ağrı hissediyorsun ama güçlü ağrı kesiciler ile hemen geçiyor.  2. Gün tamamen ayağa kalkıp yürüdüm ve taburcu oldum. Eve geldim 4 gün annem benimle kaldı 4. Günün sonunda anne ben bakarım artık diyip evine yıllardım kızımla ben ilgilendim. Inan korkulacak bisey yok dikişlerine temiz  baktıktan sonra yavaş hareketler yaptıktan sonra zaman su gibi geçiyor. O an gelince sadece rabbine çok dua etmeni tavsiye ediyorum 
tarafından
sagol kuzum Allah razi olsunn:)
0 oy
(3,445 puan) tarafından

Bı gün senin sorduğun soruyu doktora sordum.

Hani su yalancı sancı mevzusu var ya işte gerçek mi değil mi basik anlarım dedim

Baktı ,güldü ve şöyle dedi 

Merak etme doğum baslarsa öyle bir anlarsın ki :D

tarafından
hahaha:)))
0 oy
tarafından
Hiç düşünme anı yaşa ikisi de kolay sezaryen zaten hiör bir şey hissetmiyon normal de sancı 
tarafından
o bebek nasil cikicak normalde:(
tarafından
O kadar güzel çıkıyor ki Valla sancı işi zor ama bebeğin çıkma süresi hemen
tarafından
o sanciyla hemen bebek doguyor yani
tarafından
Tabi canım valla çok kolaydı tabi ben son an sezaryan oldum ama 2 gün bekledim normali o sürede baya normal yapana şahit oldum yani
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Korkma canim rabbim yardim edio 2 doğumuda yaşadım normal de sezeryanda benim için aynıydı sezeryan dikiş ağrısı bi tek oluo
0 oy
(287 puan) tarafından
Ben kan verirken bile korkudan bayılan insandım ben bile doğurdum korkmana gerek yok ben ağlıyordum artık nasıl doğurucam diye normaldi 8 saat suni sancı aldım sonra sezeryan oldum bide düşün suni sancı alırken hatta güldüm içimden bumu yani dedim doğum sancısı dedikleri. Sezeryan oldum 8 saate yürüdüm eve geldim evi sildim süpürdüm her işimi yaptım sadece yatıp kalkarken eşimden destek alıyordum o kadar. Doğum zor bişey değil merak etme 
tarafından
kuzum sezeryan olmussun ben normal olursam nasil dogurucam bebek afedersin oramdan nasil cikicak cok korkuyorm:(
(287 puan) tarafından
Korkmana gerek yok benim açılmam 8 cm olmuştu bende hiç ağrı sızı yoktu bünye meselesi birazda ama kendini sıkarsan zorlanırsın rahat ol adı üstünde normal doğum Allah yardım eder normal akışında gider inşallah.
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla aci çekmiş olabilirim 6 saat suni  şancı alarak ama şuan hiç hatırlamıyorum meleğim yanında ya acı korku gerek yok cnn ya dua et gerisini ALLAHA bırak bak herşey nasıl kolay oluyor düşünmek yorar seni hep bebeğini kucağında düşün 
tarafından
normalmi yaptin kuzum
(3,669 puan) tarafından
Ewet 2 normal doğum yaptım ikiside suni şancı ile bende açılma olmuyordu
0 oy
(122 puan) tarafından
Hiç korkma kuzum bende normal.dogum yaptım ve çok güzel geçti 3 gebelik Allahın izniyle bunuda normal istiyorum bakalım tm bebek geleceyi zaman sancı şiddetleniyor biraz cekiyosun ama bebek kucağına gelince herşey normale dönüyor ben odaya çıkar çıkmaz ayaklandim hamdolsun 
0 oy
(314 puan) tarafından
Sezeryan bana baya zor geldi ama korkma bak bende korktum Sezeryan oludm sonuç berbat
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Böyle düşünme canm ya. Bazı kadınların vucut yapısından mı kaynaklı bilmiyorum pırt diye doğuruveriyorlar. Kuzenim 2 çocuk doğurdu 15 dkkada hemen doğurdu diyebilirim. 

Sezeryanda da zaten bişey hissetmiyorsun Aplam 2. Gün ayağa kalktı her işini kendisi gördü  Allahın izniyle. 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
1. Bebeğimi 18 yaşında kucagima aldım :) smdi 2. Oldu 22 yaşındayım 56 günlük. korkma canım normal doğum sancısı düzenli ve artarak olur dinlenince geçmez her geldiğinde saate bakarsan daha iyi anlarsın 
(5,436 puan) tarafından
Zaten yardımcı oluyorlar kuzu
Zor ama çok güzel hele o kucağına aldigin an herşeyi unutuyorsun hep doğum anını düşünerek hamileliğini zehir etme tadını çıkar
0 oy
(60 puan) tarafından
Tarifi olmayan bir sancı hissedeceksin o zaman doğum geliyor demektir :) ve korkma bende korkuyordum yarım saat sancı çektim bebek geldi anamdan yeni çıkmış gibi rahatladım normal doğum mu olacaksın
0 oy
tarafından
Canım hiç korkma inan ki Rabbim öyle bi yardim ediyor ki çok mucize bisey doğum yapmak .. ben hiç korkmadım doğumdan normal doğum yaptım hemende toparladım normal doğumda biraz zor olan sanci çekmek gerçekten bak doğum anı felan kolay ebelere uyduğun müddetçe çok şükür benim kolay geçti tabi herkesin öyle değildir 
0 oy
tarafından
Korkma kuzum Allah sabrını veriyo normal doğum yaptim yaptıktan hem sonra kaktim üstümü felan giydirdiler sandalye yr kadar yürüdüm tuvalate felan da kendim rahat rahat gittim sadece rahim biraz baskı yapiyo gibiydi dikişlerle, dikişlerin üzerine oturmadogin sürece bı sıkıntı olmaz ben bilmeden oturdum gerizekalı kaynanam da oturma demedi 
0 oy
(449 puan) tarafından
Kesinlikle eğer bir sıkıntı çıkmazsa normal tavsiye ederim. Ben hiç korkmadım çünkü başıma ne geleceğini bilmiyordum. Yaşamadan bilemiyorsun. Sancın gelincede anlıyorsun emin ol, uyutmuyor çünkü
0 oy
(2,769 puan) tarafından
İmkanın var ise normal doğum yap derim canım ben dogum sancısı da cektım ama sezeryan oldum. Cok ama cok zor sezeryan. Hem fiziki hemde duygusal yonden her zaman normal dogum saglık lı ve iyidir. Bende asırı korkuyordum son ana kadar ama bebek dogduktan sonra her acıyı unutuyorsun emin ol 
0 oy
tarafından

7 gün önce normal doğum yaptım ...

Ben iğne olmaktan korkan bir insan normal doğum yaptım, inanki normal doğum çok kolay , sadece sancılar biraz zorluyor o kadar ...

Korkulacak birşey yok, ve doğum başladığı zaman rabbim öyle bir cesaret veriyor ki bir bakmisin doğum olmuş bitmiş bille korkma ...

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 372 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Budak0101 (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 149 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Filizzzz06 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 479 göst.
0 oy
11 cevap 199 göst.
13 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu