0 oy
336 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,567 puan) tarafından
Tecrübeli annelere soruyorum benim ilk hamileleigim öğrendiğim günden beri bebek emerken ya yanlışlıkla onu bogarsam diye korkuyorum böyle bi durumla karşılasan oldu mu ne yapmam gerekir böyle bi durumda 

10 Cevaplar

0 oy
(19,607 puan) tarafından
Emerken nasil bogucan ki boyle düşünme düşünerek kafan gider valla 
(1,567 puan) tarafından
Sütten boğulur falan diye korku var içim de
(19,607 puan) tarafından
:D kiz desene sütten boğulmak diye bende diyom boğarsam yazmışın ya Birşey olmaz canim emzir soluk aldıra aldıra emzir
(1,567 puan) tarafından
:)) inşallah bise olmaz
-Reklam-
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Sütten mi boğulmak yoksa üstünde uyuyakalmak gibi mi canım?
(1,567 puan) tarafından
Sütten boğmak
(1,661 puan) tarafından
Hmm. Canım o an sakin olman lazım. Bebeğini dik konuma getir, önce biraz sırtını pışpışla sonra kaşlarının arasını ov. Merak etme zaten refleks olarak öksürüp tıksırıp atıyor sütü bebek genzinden. Benim kızım da bazen kaçırıyor sakince böyle yapıyorum düzeliyor
(29,256 puan) tarafından
bize doktor yan çevir dedi acelyam ☺️
(1,661 puan) tarafından
Kuzum kusarken öyle evet ama o an boğazına süt gittiğinde bir şey ben hemen dik pozisyonda pışpışlıyorum düzeliyor. Yan da olur :) yeter ki yatmasın djsnjx
(29,256 puan) tarafından
bize doktor yan dedi banane ben sana güvenemem artikin sen kendini açelya sandirdin bana bebisini gunlerce inci diye sevdirdin melike ciktin bebisine reyyan ismini koydun ☺️♥️ napıyor minnakim
0 oy
(6,592 puan) tarafından
Yatarak emzirme canım bir de emzirirken burnunun açık kalmasına dikkat et. Allahın izniyle birşey olmaz zaten ilk etapta emiş gücü az olur
(1,567 puan) tarafından
İnşallah bise olmaz tek korkum o ilk hamileliği öğrendiğim günden beri
(6,592 puan) tarafından
Doğum yaptıktan sonra hastanede yen ebeler ilk emzirmene yardımcı oluyorlar nasıl tutacağını diğer detayları anlatıyorlar. Bunları kafana hiç takma çorap söküğü gibi olup olup gidiyor hamileliğin in tadını çıkar. Doğumdan sonra seni  gittikçe zorlaşan büyük bir macera bekliyor. :) Benim oğlum 12 gün sonra 11 aylık olacak afacan bişey oldu ama pestilim çıkarıyor :)
0 oy
(7,304 puan) tarafından
Korkma canım boğulmaz. Emzirirken uygun pozisyonda tutarsın . Bazen süt fazla gelirse tıkanabiliyor ama bebeğin bile zamanla buna alışıp memeyi bırakıp nefes alıyor. 
(1,567 puan) tarafından
İnşallah çok saolun
0 oy
tarafından
Kız olmaz bişey şimdiden öyle şeyler düşünme :) 
(1,567 puan) tarafından
İnşallah olmaz ne bilim onun endişesi sardı şimdiden beni
0 oy
(6,110 puan) tarafından
Bebeğin emerken uyuya kalma 

Göğsünü emerken burnunun açık olmasına dikkat et hafif genzine bile kaçsa öksürür çekersin hiç bişey olmaz inş burnuna dikkat et ywtqrak da emzirme 
(1,567 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benimde en çok korktuğum şeydi. Hatta eskiden ablama kızardım emzirirken çocuktan gözünü ayırma boğulur farketmezsin diye. Ama kızım doğunca öyle bişey olmayacağını anladım. Bebek emdikçe hissediyorsun nefes aldığını, Tabi Allah korusun gece falan uzanarak emzirme uyuya kalırsın sonra 
tarafından
Haa bide ilk zamanlar sütün çok olur bi anda fışkırabilir bebek tıkanabiliyor. Emzirmeden önce biraz sık göğüsünü yavaş yavaş gelsin rahat emer. Tıkansa bile sakin ol direk yüzüstü çevir sırtına çok hafif tık tık vur sonra alnından kaşının ortasından yukarı doğru parmağımla ovarsın
(1,567 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(116 puan) tarafından
Benim görümcemin emzirirken bebeğin boğazına alıyordu sürekli. Kaç ay uğraştı. Hemen bebeği ters çevirip sırtına vurmalısın eğer öle bişey olursa. Ama sen düşünme iyi düşün ki iyi olsun. Ben de aklıma getirmemeye çalışıyorum
(1,567 puan) tarafından
İnşallah bise olmaz çok saolun
0 oy
tarafından
Canım ben emzirirken bı kere süt genzine kaçtı nefesi kesildi . Bana da birisi demişti ordan aklımdaydı öyle açtım.nefesini . Panik yapma öyle bişey olursa önce omzuna al sırtını patpatla geçmezse iki kaşınin ortasında baş parmagini koy hafif bastırarak alnına yukarı doğru çek nefesi açılıyor .

Allah kimseye yaşatmasın 
(1,567 puan) tarafından
Amin cok teşekkür ederim
0 oy
(29,256 puan) tarafından
emerken tikanirsa hemen yan cevirip sirtina hafif vurcan canim..gece emmeye kalktiginda muhakkak kalk oturarak emzir uykulu emzirme
(1,567 puan) tarafından
Tamam inşallah bise olmaz çok saolun
(29,256 puan) tarafından
olmaz canim normal o her bebekte olur hemen yan cevir atar zaten. bide gece yatarak emzirme uyursun donersin falan kalk otur uykun açılsın

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 69 göst.
6 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
18 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirem (975 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 69 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
14 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kurabiye0 (168 puan) tarafından soruldu

245,419 soru

7,141,745 cevap

26,981 kullanıcı

...