0 oy
1,096 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Inanmigcaksiniz ama 250 tl dolandirildim. Moralim çok bozuk. Polise şikayet etsem acaba bisey çıkar mi ama hiç bisey yok sadece ıstgram hesap bir de hesabınıza para yatır dediler iban var hasan kılıç ismi de. Evde paketleme işi vardı baktım 27 bin takipçisi var ve recep tayip erdoğan sağlık bakanlığıni flaan hep takip ediyor bir de iskurdan belgeleri var. Dediler size işi yollayacaz ama hani yapamazsınız ürünlerde sknti olur falan biz madur olmamak için eğer yaparsanız 250 tlyi size geri vericez. Numara falan da var ama aramaya kapalıymış sadece watsap acıkmış. Bende nolcak yatırayım dedim yatırdım sonra isim soy isim açık adres verin dediler tamam dedim verdim bekledim bekledim cvp yok baktım beni engellemişler. Haram zıkkım olsun çocuklarımın eşimin alın terini aldılar iki cihan da da hakkım haram zehir zıkkım olsun. 

27 Cevaplar

+3 oy
(55 puan) tarafından
Siber suçlar fazlasıyla arttı polis sizin için hiçbirşey yapamaz zira bunları tespit etmek bile fazlasıyla zordur. Önemli birkaç noktaya dikkat ederseniz dolandırılmazsınız bir daha.

İnsatgram aracılığı ile iletişime geçtiğiniz hiç kimseye güvenmeyiz. İletişime geçtiğiniz kuruluşlardan vergi numaraları gibi net bilgiler isteyiniz.

Mesaj kutunuza gelen linklere tıklamayınız en yakınınızdan gelmiş olsa bile. Çok fazla kişisel hesapları ele geçirme haberleri mevcut.

Kartlarınızla ilgili bilgileri ve kişisel bilgileri ismine güvenmediğiniz hiçbir kuruluşla kesinlikle paylaşmayınız. 
(55 puan) tarafından
Kız daha yeni kızıyodun bana sahahah
tarafından
Mantıklı geldi bu olamazmi ?
Ve ben kin tutmam
Ezeli düşman değiliz ya
Bakarsın ilerde kanka oluruz
:)))))))))))))))))
(55 puan) tarafından
Tamam o zaman yumuşayayayım dur.
tarafından
Yumusa pamukçuk ol :)))
tarafından
Başka dolandırılmam inşallah ztn o tarz bilgilerimi vermiyorum kims3ye
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kiz nasıl kandın ya. Ben böyle bi olayı daha önce duymuştum. Zehir zikkim olsun 
tarafından
Çok gözü açık biriyim oysa ki
tarafından
Ben bi kere daha öyle bir şey görmüştüm kuzum aynı senin durum gibi eve iş veriyoruz demişler para yatır falan yatırınca kandırmışlar insanları. En iyisi yakınında varsa öyle yerlerden yüz yüze iş almak
tarafından
Öyle vallaha
+2 oy
tarafından
Burda dolandırıyorlardı  az daha beni sename mıdır nedir bebeğim ac mama alamıyorum ac yatıyor falan diye duygu sömürüsü yaptı bende safım inandım senin gibi hesap no falan attı özelden allahtan mesajlasirken uyuyakalmışım ertesi sabah da acılan postlarda kadının dolandırıcı olduğunu gördüm son anda yırttım bi daha da böyle bir işe kalkışmam 
tarafından
O post benimkimiydi :))
(9,348 puan) tarafından
Hâlâ buralarda dikkatli olun.
tarafından
Anlamadım
(9,348 puan) tarafından
Sana demedim..
tarafından
Tamam
+1 oy
tarafından
Gozu aciklardanim dolandirlmadm   daha emin olmdgm ise girmem boylelern Allah belasni versn
tarafından
Inan bende gözü acigim ama o kadar inandırıcı ki yani numara var iban var isim var aradılar konuştuk falan diğer yapılan işleri çekip attılar dediğim gibi baktım iskurdan belgeleri var cumhurbaskanini falan da takip ediyor dolandırıcı olsa buna cesaret edemezler dedim. Ama kararım de varmış. Haram ediyorum.
tarafından
Git sikayet et kesnlkle geri alirsn parani
tarafından
Işte eşimin kuzeni polis onu aradık abi vallaha burda bir adamın arabasını çaldılar bulamadı kimse onlar herseyin planını yapıyorlar ama karakola gideyim bakıcam dedi
0 oy
(503 puan) tarafından
Takipci satin alıyorlar. Benim daha once bi ayakkabi siparişi verdim.allahtan teslim slmadan iskillendim kargo sirketinde bakicam dedim icinde 400 tl lik sparis ettigim ayakjabi degil 20 tl lik ayakkabi vatdi.topugunu gordum dokak terligi.almiyirum dedim.kargo sirketi biz bu mesuliyeti goze slamayiz deken aradim engellemişim :))) 
tarafından
Allah belâlarını versin nasıl haram para yığabiliyorlar
tarafından
O ayakkabıdan bende almıştım 20 liralık 42 numara erkek ayakkabısı gelmişti bana da :D ogun bugündür bilmediğim yerden bişey almiyom
tarafından
Hangi site ismini söyleyin de bilgilensin herkes
(503 puan) tarafından
Valla iki yil oldu.inan hatirlamiyirum.ben adama kazik atmis oldum :))) sonra o beni aranaya basladi.biseyler oldu ozanan.ava guden avladıydı
0 oy
tarafından
Ayyy benim babmi dolandirmislardi hemde 5.000 sen gene ucuz yirtmissin haram zıkkım olsun
tarafından
Eşimin kuzeni polis onu aradı eşim şükret abi 250 tl bisey değil inan bana dedi çocuk. Ya gerçekten çok üzüldüm babanı ne diye kandırmışlar.
tarafından
Facebooktan arkadaşı mesaj atmış abi hesap numarani gönder 500 TL yatiracam demiş bunu yazan kişinin hesabı jandarma babam da tabiki güveniyor veriyor babamın maaş kartindaki bütün parayı almışlar sonra babam o kişiyi aramış hayırdır falan diye jandarma da benim hesap çalındı demiş yani gitti para
tarafından
Geçmiş olsun vallaha
0 oy
tarafından

Evet malisef :D.....

tarafından
Nasıl dolandirildin?
tarafından
Telfon kılıfı sipariş verdim dandik bisey yolladılar bana mesaj atim cevabda vermedi serefsizler Allah haram zikim etsin o parami
tarafından
Allah belâlarını versinler
0 oy
tarafından
Sosyal medya kullanıyorsun bir sürü haber var dolandırıcılık ile ilgili nasıl kandııın polis daha ne 

Yapsın ki şerefsizzzz köpekler 
tarafından
Öyle vallaha dediğim gibi bir suru inandırıcı şeyler var belgeler falan
0 oy
(122 puan) tarafından
Bu dediğin şey idda gibi demi canım para yatırıyosun sana fazla para çıkarıyor diyor
tarafından
Hayır öyle değil sana iş vericez kendi paranı kazanicaksin diyor ama iş de sknti çıkarsa falan biz madur olmamak için kaparo niyetine bu diyor eğer işin de sknti olmazsa ztn deneme sürecinde ilk alacağın parayla geri vericez size o parayı dediler. Normal de çok gözü açık birisiyim ama kandım işte.
0 oy
tarafından
Ay ya bunun aynısını yine burda okumuştum ben çok geçmiş olsun :( 
tarafından
Hiç denk gelmedim gelseydim kanmazdım
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Aynisi facebookta da aynisi var canım 4 ay önce bende de aynısı oldu 300 tl kaptirdim bence elindeki kanıtları silme tüketici haklarına cimere yaz ben sildim o yüzden yapamadım 

Sonra eşim bidaha başvurdu tlfla aradılar küfürler etti 3 ayrı numaradan arayıp küfür etti 
tarafından
Elimde duruyor ama cimere nasıl yazarın ki
(6,136 puan) tarafından
E devletten gir
Veya googleden yaz çıkar
tarafından
Yazdım şimdi canm ekran görüntülerini de attım inşallah çıkar bisey
0 oy
(120,002 puan) tarafından
Abooo gecmis olsun
tarafından
Sağol canm
0 oy
tarafından
Ay bunu hep yapiyolar, kac yerden duydum. Paketleme işi adi altinda birsürü kisiyi dolandırdılar boyle, keske buraya bi sorsaydin
tarafından
Ay keşke bilen biri yazsaydı ya
0 oy
(538 puan) tarafından
Kör yanından çıkar onların  Allah büyüktür. Üzülme. Bunların böylesi çirkef olur. Yollamasaydın derler. Kafana silah mı dayadık derler. Allaha havale et. Kimsenin ahı kimsede kalmıyor. İlahi adalet var Allah huzurunda. Buna çok inanıyorum. Gün gelir o haram lokmalar burnundan gelir onların. İşte imtihan dünyası. Rabbim daha beterlerinden korusun. 
(6,136 puan) tarafından
Yollamasaydın demiyorlar kuzum adresin telefonun elimizde var genel ev diye sosyal sitelere yazarız diyolarmis başıma gelmedi ama bi bayana öyle demişler
(538 puan) tarafından
Allah ıslah etsin böylelerini
tarafından
Yok öyle bisey gelmedi başıma çok şükür
0 oy
(55 puan) tarafından
Hanımlar gitmeden size bir faydam dokunsun internetle alakalı soruluarınız alayom bilgisayar mühendisiyim buyurun.
tarafından
Bu beni dolan hesabı bulabilir miyiz hangi ilden giriliyor falan
(55 puan) tarafından
Hangi ilden girildiğini bulsak dahi işinize yarayacağını düşünmüyorum. Ama hesabın adını paylaşarak bir post açarsanız kadın dayanışması sağlayarak linçleyebiliriz en azından başka insanlar aynı hataya düşmezler.
0 oy
tarafından
Ben değilde babamı dolandirmislardi
tarafından
Nasıl dolandırdılar
tarafından
Arabasını aldilar
tarafından
Yok artık ya Allah bildiği gibi yapsın
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Bayanlar boyle birsey oldugunda is felan eve lutfen vergi levhasi numarasini sorun onu da e devletden sorgulayin
tarafından
Tamam canm sağol
0 oy
tarafından
Bende bı Google sitesinden bebek arabasi aldım 500 TL'ye meğerse site dolandiriciymis.Akreyon.com diye bı site .Zıkkım zehir olsun
tarafından
Yollamadılar mi ürünü
tarafından
Yok canim ne ürün geldi ne parami kurtarabildim.
tarafından
Allah gerçekten belâlarını versin
tarafından
Amin nasıl haram yemeye tenezzül ediyorlar?
0 oy
(477 puan) tarafından
Banada denk gelmişti iş vericez falan ama inanmadim tabikide
tarafından
Iyi etmişsin vallaha
0 oy
(9,348 puan) tarafından
Çalıştığm dukkanda 450tl civarı dolandırıldm.. hemde goz gore gore :D bebek kıyafetleri satıyordum kadının biri telefonla konuşarak dükkana girdi, bende şmdi dersten çıktm cnm çarşıdaym fln diyordu birine. Bende ddm hmm oğretmen demek ki.. oyle guzel konuştu ki kadına resmen hayran kaldm. Eşim de polis memuru burda dedi ismini fln soyledi..

450tl lik kıyafet aldı kredi kartı verdi çekmedi.. ben bunları deneyip hem parasnı hem ucreti getirsem olur mu ddi.. bende dilim bağlandıya olur tabii ddm.. normalde patrona sormadan asla iş yapmazdm.. 10tl indirim isteyen biri olduğunda bile sorardm.. 

her neyse kadın koca poşeti aldı gitti tel no verdi bde.. aradan 1 saat geçti yok, 2 saat geçti yok.. ben daha ayıkmadm tbi, sonra ustte başka bi dukkan komşusu geldi boyle boyle bi kadın geldi mi elinde siizn mağazanın poşeti vardı bizden de bir poşet alıp gtti ddi.. laaaan ddm dolandırıldk ahahha ne kdar safım.. aradık teli boyle bi no yok ddi :D hayatımn en kotu gunuyduu sanırm
tarafından
Parasını sen verdin demi sonra
(9,348 puan) tarafından
Yokk Allah razı olsun 1 kuruş bile kesmedi patronum☺☺

İlgili bir soru bulunamadı

384,709 soru

11,507,953 cevap

35,164 kullanıcı

...