0 oy
586 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (23 puan) tarafından
Sezeryan doğum yapanlar sebepler neydi bşde normal doğumdan sonra sezeryan olan oldumu neydeb dolayı teşekkür ederm kızlar

37 Cevaplar

0 oy
(6,053 puan) tarafından
Catim dardi olur ama zor olur dediler cati muaneside zor oldu esim dedi sikintiya  girmeye gerek yok kendimiz istedik yani
-Reklam-
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Açılmam varmı diye baktıklarında canım çok yandı o yüzden sezeryan istedim 
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Göz tansiyonu vardı ıkınamazdım şekerim biraz yüksekti ve sonunda suyum bitmiş zaten mecbur sezaryen oldum :) 
0 oy
tarafından
Doktorum israrla normal dedi alttan muayenede etti çatın cok musait bebegn doğmaya cok uygun dedi beni ikna etmek icin sure bile verdi ama ben hicc dusunmdm sezeryan oldum pismanlmym hayir yani korktum ben cok koktim korkumu yeneceğimi düşünmedim bebeğim icin korktum hep ve ben (epilepsi hastasym)hic bisey olmuyor ama ben istemedm
0 oy
(10,411 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben 2 normal yaptım 3.yü Sezeryan okdum bebeğim 5 kiloydu şekerim yüksekti tansiyonum yüksekti normal yapsaydım bebeğimin ölüm riski vardı benimde felç olma ruskim vardı normal kontrole gittim beni direk  sezeryana aldılar ve bilseydim sezeryanin bu kadar konforlu olduğunu diğer digumlarimida Sezeryan yapardım o sancıları crkmiyosun ya o bile yetiyo insana
0 oy
(610 puan) tarafından
Sancim vardı açılmam vardı bebeğim 4 kilo üstüydü çatımda basıkmış sezeryan olmak zorunda kaldım :)
0 oy
(795 puan) tarafından
İri bebekti canım bı de kordon dolanmış eşi rahme yapışmış ondan dolayı sezeryan oldum tam da pandemi başında 
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Normal doğum olacaktı suni sancı akşam 6 gibi takıldı gece 12 de çıkarıldı oğlumun kalp atışları yavaşladı için apar topar sezeryan alınmıştım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Keyfi sezeryan yaptim yani canim sezeryan yapmak istedigi icin.Normal dogum benim icin normal degil o yuzden
0 oy
(385 puan) tarafından
8 cm açıklıkla bebek aşağıya inmedigi icin çatım dar oldugu icin sezaryan oldum normal dogum sancisinida yasadim ama ikiside zor degil psikolojik olarak alıştırırsan hicbirinden korkmazsın:))
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Panik atak depresyon sebebiyle sezeryan oldum

.
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Bebitom makat gelişti ve kiloluydu o yüzden mecbur sezeryan oldum 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Hersey yolundaydı  ve normal olacaktım  kendimde cok istiyordum. Bi gece aniden suyum geldi hic durmadu acil yattim hastaneye 22 saat bekledim ne sancm oldu ne acilmam doktor sezaryana alal8m dedi bn beklicem dedm artk acilma hic bi sekilde olmayinca bana sormadan sezaryana aldilar.. ama korktuğum  gibi değilmiş  keske inat edip  beklemesydim diyorum
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Ben varım ilk normal doğum ikinci sezaryen oldu iri bebek birde suni sancı çekerken solunum sıkıntımız oldu o yüzden acil sezaryen oldu 
0 oy
(80 puan) tarafından
Bebegin kordonu dolanmıştı okdar sancıyla ragmen acılmam olmamıştı son care sezaryandı cnm :)
0 oy
tarafından

Normaldi yoksa asla sezeryan olmazdım...

Kızımın kalbi yavaşladı benimde hizlandı korktular durur diye 34 dogum oldu 
0 oy
tarafından
Çatı darlığından dolayı sezaryen oldum ;) 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 112 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hira27 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
30 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hira27 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
3 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mldnz (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 166 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugcemaydmr (110 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...