0 oy
718 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaynanam kayınbabam çok eski kafalılar. Bu aileye göre herşey ayıp her şey yasak. Onlara gidince çok sıkılıyorum. Evlerimizde çok yakın her gün ordayız. Çocuğum olacak ona bile tepki vermediler hayırlısı olsun diyorlar başka bişey demiyorlar. Dedeye falan kimseye söylemiyorlar ayıpmış. İyiler kızım kızım diye severler beni ama bu huylarından nefret ediyorum enerjimi alıyorlar resmen. Kendilerini sadece köye çalışmaya adamışlar. Bide yaşlanınca aynı evde nasıl alışacağım ben bunlara bilmiyorum. Ben istiyorum ki neşe dolu olalım çocuğum da böyle ailede büyüsün. Kızları var kız dışarı çıkamıyor herşey yasak. Ben nasıl alışacağım bu aileye bilmiyorum. Annem aramış kaynanamı bebişimiz oluyor dikkat edin ağır bişey kaldırmasın diye sevinerek konuşmuş hayırlısı olsun ağır iş mi yapıyor sanki demiş Allahım ya 

10 Cevaplar

+1 oy
(246 puan) tarafından
Bence haksızsin hamileyim dye napsinlar sana hamileyim hamileyim de ayıp yani bende öyle ailede büyüdüm yetiştim en güzeli şimdi ki devir herşey açıkta ne insanların ozeli var herşey meydanda konuşulacak çoook şey var aslında ama rabbim huzur versn yuvana
tarafından
Neden bu mutluluğumuda paylaşamayacak mıyım ne saçma
(246 puan) tarafından
Paylas tabi kocanla ona kim neden karssin ama aileni niye katyon hayrli olsn demisler daha ne demesini bekliyon en güzeli en doğrusu eski kafalı olmak aslında
tarafından
Eski kafalılar bütün enerjini alıp götürüyorlar sıkıntıdan ölüyorum onlarda
(6 puan) tarafından
Çok haklısın bncede  ayıp diye birşey var hamileyim diye madalyanmi  taksinlar  ne kibar adamlar  gelmisini  gecmisini  biliyorlqmis cnm iste
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oyle gormusler canim onlarinda sucu degil aslinda  dogru oldugunu saniyorlr
(3 puan) tarafından
Aynn yaaa
0 oy
tarafından
Herkesin bi huyu var takma derim. Eşin de o kafadansa isin zor olur ama eşin sana guzelce eglenmenize bakin. Bide yakin olmaniz her gun orda olucaksiniz olmalisiniz anlamini vermez otur evindr ya enerjini negative cevirme. Saglikla kucagina almak nasip olsun 
tarafından
Eşimde onlar gibi aynı babası. Gitmesek kavga olur bizde böyle diyor
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Herkesin aile yasantisi farkli kuzum oyle gormusler demek ki bosver sen cokta takmamaya calis evindeki huzuruna bak 
tarafından
Umursamayayım diyorum ama sanki onlarla evli gibiyim hep beraberiz ki enerjimi alıyorlar eşimde aynı babası gibi
(7,098 puan) tarafından
Esinle guzellikle konusabilirsin kuzum
tarafından
Bişey desem kavga oluyor sen aileme ne demek istiyorsun diyor
(7,098 puan) tarafından
Kuzum.tatli dille anlat bisiy demek istedigim.icin degil yeni evliyiz genciz birazcik ikimiz vakit gecirelim falan de
tarafından
Çok dedim yemek başbaşa yesek dedim oraya gidiyoruz ne güzel daha ne istiyorsun dedi
(7,098 puan) tarafından
Senle basbasa vakit gecirmek istiyorum de hergun hergun olmuyo en azindan haftada 1 2 gun basbasa vakit gecirelim de ccocuk olduktan sonra zaten boyle bir firsat olmuyo ilk baslarda
0 oy
tarafından

Ay aynı benim gibi içi geçmiş onların :D 

Sende deli dolusun heralde yandın :)

Zamanla alışirsin sende 

tarafından
Bir sene oldu ama yok alışamadım onlara
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ayipsa cocuk yapmasaymissiniz ne alaka dogunca adam demiycek mi bu bebe nerden cikti diye.Her gun gitmeye gelirsek de sizin eviniz var o evin temizligi,yemegi var insan anlayisli olur esin maden cok seviyo anne,babasini evlenmeyip anasinin dizinin dibinde oturaaymis
tarafından
Ah ah anlatabilsem
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Aslında onların böyle olması çok normal sıkıntı olan şey senin onlara gidip gelmen ve bunlara maruz kalman
tarafından
Ah ah bende senin gibiyim aynı erkekler neden böyle ki sizinde eviniz yakın mı hergün beraber misinzi
(4,040 puan) tarafından
Yok onlar bayağı uzaktalar bahçeleri var ekiyorlar aslında çok severim ağaç yeşillik falan ama orayı sevmiyorum darliyorlar insanı gözler hep üzerimde
(4,040 puan) tarafından
Senin yakın galiba keşke gitmemenin bir yolunu bulsan
tarafından
Benim iki dakikalık.
(4,040 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(276 puan) tarafından
Bak cnm az once yorumumda da yazmistim bende hamile olana kadar nerdeyse hemen hemen hergun ordaydik artik sıkılmıstım bunalmistim kocamla evde bas basa kalmak istiyordum evimde yemek yapip bas basa yemek istiyordum ama esim ayni senin esin gibiydi annesi hergun arardi gelecek misiniz diye esimde kostur kostur giderdi bende sıkılirdim bu durumdan eve gelir esimle kavga ederdim sonra kavga ede ede esimi dize getirdim gitmemeye basladik artik mesela haftanin 4 gunu ordaysak 3 gunu evde olmaya basladik daha sonra hamile olunca iste hic gitmemeye basladim 1 veya 2 haftada bir gidiyorum yabancı gibi olduk artik yani ve boyle rahat ya ne cekiyordum ben kaynam çalışıyor oraya giderdim yemek yap bulasik yika cay demle ic yika evimde zaten kendi isim oluyordu iki ev yoruyordu beni. Simdi hamile olunca kendi evimin isini zor yapıyorum oraya gidip yemek filan yapamm yani zamanında cok yaptim  
(276 puan) tarafından
Ahh cnm ya koydemi oturuyorsun sen ve ne alaka degerinizi dusurmeyin demek gitmeyen degerli olmuyormu sen kafadar bişey istiyorsun ama soyle yap bak esin gidelim dediginde karnim agriyor bugun de yatağında yat kalkamayacak durumda gibi yap zorla götürecek hali yoktur ya veya basim dönüyor de biseyler uydur
tarafından
Köyde değilim canım köyleri var onlar köye gidiyor burada dedeleri var onlara yemek yapıyorum. Hizmet edersen gidersen kızları gibisin değerlisin ama tam tersi gelin olurmuşum
(276 puan) tarafından
Anladim cnm cok sacma ya Allah yardimcin olsun valla esin bari anlasa halinden ama oda anlamiyor isin zor valla laf anlatamazsin boyle insanlara
tarafından
Ne yapacağım bilmiyorum
(276 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm
0 oy
tarafından
Ah canım ya Bir nevi biraz aynıyız Kayınpederim çok iyidir kaynanam aynı senin bu anlattığın gibi yok saygı yok diye Halbuki ben de saygılıyım Ama onun saygı kavramı mesela eşimin adını söylemem bile onun için çok abest saygı kalmamış kızıma kızım diyorum kayınpederin yanında nasıl kızım dersin diyor Ne diyeyim ismini söylesem öyle kızım desem öyle ben nasıl sesleneceğim oğlunun adını kayınpederimin adını koydular Bana diyorlar ki sus adını söyleme ne diye çağırayım ben oldum O zaman koyma saydınız adını işim de aslında çok gezen Tozan Bircan hep kaynanam etkisi altında kalıyordu ya Kaynanan bizdeydi ya biz onlara gidiyorduk sürekli iyi deseydi Ondan sonra ben üst üste çocuğu yaptım Şimdi üçüncü gebeliğimi Hamileyim hiç neredeyse yaylarda kaynanamı gitmiyorum Arada bir o gelirse vesselam bir şey derse de gelemiyorum anne rahatsızım anne işte Çocuklarla Dışarıya çıkalım mı yani gelin siz alın anne gelin görün anne Çok rahat ettim sırf konudan dolayı üçüncü çocuğu yaptığım için çok memnunum
tarafından
Hiç bunu alma yaşamış biri olarak sana bunları söylüyorum ömründen Ömür gider bir kulağından girip diğer kulağından çıksın gerçekten çok zor bir durum Biz kızım olduktan sonra da her gün görüştük Ben kızını sevinmiyordum kızımı sevmek İstediğim zaman Kaynanan bana diyordu ki de utanma yok mu ne zaman sevecektim Ben kızımı gece uyuyunca ama çok kızım Bir yere düşüyordu ilk koşan oydu elime aldırmadılar Sevda etmediler her şeyi karıştılar yok öyle çocuk yetişmez yok böyle çocuk yetişme Kızım ondan yana oldu babaanne C bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum ama kızımdan da artık onu da kendime sıkıntı yapmıyorum çünkü ben kızımı düzelttik işte onlar bozuyorlar ama ilk torunları ona bir tek öyle yapabilirler o şimdiki Oğlum bana çok düşkün bu da doğunca Bu da benden ayrılmayacak zaten
tarafından
Boşanıp gidemiyorda insan keşke taşınsak ama çok zor
tarafından
Dedigim gibi ben ailemi artirarak buldum cozumu yani zaren isteyerek yaptim cocuklarimi baktim cocugum oldukca daha rahat ettim 10 cocuga bakarim ama trip surat cekemem ne isi bitiyo ne gucu ne lafi bide butun bunlari yapıp gene kotu olan sensin
tarafından
İnşallah çocuğum olunca herşey yoluna girer
tarafından
InsaAllah canim cocuk olunca cok sık gitme
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kız iyi insanlarsa sana zarar verecek birşeyleri yoksa bu bir sorun değil ki öyle yetismisler buyumusler 
tarafından
Daralıyorum bunalıyorum
(7,441 puan) tarafından
Canım onları değiştiremezsin ki sen degisebilirmisin degisemezsin onlarda degisemez tek sorun sürekli orda olmanız buda o ailenin değil eşinin düşüncesiz ligi burda tek suçlu eşin
tarafından
Çare olsa keşke böyle kendimi üzüyorum hep

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 985 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 360 göst.
0 oy
19 cevap 688 göst.
18 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy