0 oy
3,234 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Canolar selamun aleykum.. <3

21 yaşındayım. Mart ayinda kapandım yeni sayılırım...

Kapanmisken tam kapanayim diyorum. Çarşaf giymek istiyorum. Eşim istemiyor. Görümcem eltim kaynanam eşimin teyzeleri halalari hep tesettürlü. Bizim aile nasıl giyiniyorsa sende öyle giyin diyo..

:)

Dinen çar çarşaf Feraye diyorlar. Feracem de var.

Ama siyah çarşaf aşkını tatmak istiyorum. Dinen peçe yok zaten. Peçe takmam ama çarşaf istiyorum. 

Eşimi dinlemeli miyim?

Eşinin de hakki var diye biliyorum dinen.

Siz ne düşünüyorsunuz??

45 Cevaplar

0 oy
(219 puan) tarafından

Canım ben çarşaf giyiyorum çok severek giydim rabbim bunu bana layık görmüş çok mutluyum cidden çarşafımı da seviyorum sen istiyorsan eşinde razı edebilirsen giy derim ama yok eşim asla ve kata kabul etmiyor diyorsan yapacak birley yok bol giymeye özen göster sende ama cidden eşini ikna edebilirsin giy derim <3

-Reklam-
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım ben 5 sene önce kapandim  kapandıktan sonra benimde icime daha bı sevda düştü ..kendi kendime  aldım çarşafı giydim elhamdülillah pişman da değilim ..hiç biseyime de bgne kdr engel olmadı ..ne iş bulmama ne de başka bı seye.ama tabi zamanında daha bekardim..eşimle tanışırken öyle görmüştü beni ondan öyle kabullendi..güzellikle anlat eşine belki zamanla evet der ve içinden geldiğini anlar ♥️
0 oy
tarafından
Yani bjnu sen bilirsin ancak
0 oy
tarafından
Eşinin rızasınında olması lazım onunla yaşıyosun yaşantına uygun olmalı sana saygısı olmalı yoksa çok zorlanırsın cnm
0 oy
tarafından
Giymek istersem giyerim kimseyi takmam ayni sey giymemek icinde gecerli ama tercih olarak ben giymem.
0 oy
tarafından
Ins 2 gun sonra sıkılmazsın 
0 oy
(500 puan) tarafından
Ben carsaflıyım...şuan evlisin canım eşinin dedıgını yap umarım bi gun kendı ister... Eş rızası carsaf ta onemli. 
0 oy
(903 puan) tarafından

Alttaki bazı yorumlar görünce iyiki giyinmişim dedim <3, örtünmenin en güzel şekillerinden biri hele hele şimdiki SÖZDE ÖRTÜLÜ lere bakınca nasip edene şükür diyorum <3

Giyinmek zorundasın yada aaa çarşaf giyinmiyosan örtünmüş sayılmazsın demiyorum asla mutlaka ona yakın güzel tesettür örnekleri de var ama içinden gelen buysa ve eşin de razı olursa neden giyinmeyesin ki :) 

0 oy
tarafından

Çarşaf diye bir zorunluluk yok. Önemli yabancı erkekler varken bedenini kapatacak kıyafetler giymen ve esarbinin göğsünün üstünden kapatman bununla alakalı Nisa suresine bakabilirsin Allah orada kadının nasıl giyinmesini acik bit biçimde açıklamış. Ben çarşaf giymiyorum ama sufle eşarp takiyorum. İnstagramda hayal hanim diye bir sayfa var oradan alabilirsin. Ben hrrseyin üstüne onu takıyorum hiçbir yerim belli olmuyor. Hem çarşaf degil hemde vücudumu tam kapatıyor.

image

(1,241 puan) tarafından
Yaa çok güzel bende böyle  bişe arıyorum Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Hazırsan gir sonra dan yapamayıp çıkmak olmaz ben de çarşafı severim ama önemli olan hakkını vere bilmek Rabbim hakkını verenler den eylesin 
0 oy
tarafından
Ben evlenmeden önce cok istedim çarşaf giymek ama ailemden herkes karşı cıktı ferace giyiyordum bu yeter dediler evlenirsin o zaman giy dediler resmen herkes karşı çıktı sofi eniştem de dahil buna... Yok takva sahibi olmak gerekiyor bilmem ne bu sefer onlar bana böyle konuşunca ben acaba yapamam mı eksik bi kulmuyum beceremem mi dedim .. Sonuç giyemedim eşim ister ona sorsam ama ben hazır mıyım bilmiyorum ablamlar hala der yok carsaf giyme diye hala daha diyorlar yani sanki mezara beraber gircez.
(1,499 puan) tarafından
Bende eşimle evlendikten sonra tövbe alıp sofi oldum 10 yıl oldu tanıştığıma çok sevindim nerede yaşıyorsunuz kızlar
tarafından
Balıkesir cnm ben
(1,499 puan) tarafından
Bende Muğla Fethiye de yaşıyorum aslen Gümüşhaneliyim
tarafından
Bende çok sevindim cnm rabbim daim etsin inşallah
(1,499 puan) tarafından
İnşallah canım bu ahir zamanda tutunacak tek dalımız  rabbim ayırmasın bu yoldan
0 oy
tarafından
Ben artık tamamen nereye gidersem gideyim feraceli olmaya karar verdim.feracemi sipariş ettim bekliyorum topuzuda bıraktım carsaf için kendimden emin değilim yaşayıp gorucem ama düşünüyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Keşke giyebilsek ama ben giyemem :/
0 oy
(887 puan) tarafından
Bende kapaliyim cnm dinimiz tesetturu emreder carsafi degil carsaf araplarin bi giyim sekli sadece .dinimizin tesettur emri vucut hatlarini belli etmeyecek dikkat cekici renk ve kiyafetler olmiycak sekilde imam tahtasi denen gogus gogus kafesinjn ustune tesettru dusurerek kapanmaktir .eger bubkurallara uyarak giyiniyorsan grcektn tesetturlusun demektir .carsaf giymene gerekte yok ki zaten bizim dinimizin emri olan bsy degil o .esin hakli .
0 oy
(580 puan) tarafından

pecesiz carsaf mi olur :woot: 

sende genis siysh farece giyin ortu buyuk siyah esarp tak 

(13,202 puan) tarafından
Bir de boru gibi peçe çıkarmışlar saçma sapan. Onu da bu yaz gördüm.
0 oy
tarafından
Esin istemiyorsa yaoma mecbur giyecegin bişey değil zaten üstelik bulunduğun ortamda öyle insanlar yoksa çok dalga geçerler daha çok dikkat çekersin o yüzden bu toplumda yapmak iyi olmuyor ben giydim her gün ağlardım anne bugün biri böyle dedi insanın çok zoruna gidiyor Suriyeli misin nesin nerden geldin derlerdi mecbur Normal kıyafet giymek zorunda kaldım 
0 oy
(6,835 puan) tarafından
Ben giyemem canim ama hayat senin karar senin saygi duyarim giyen herkese
0 oy
(377 puan) tarafından
Canim ben carsaflym. Esin izin vermiyorsa giymen zor tabiki. Ama hocamiz bze demstiki eger icinizde varsa namaz kilarken giyin. Allahi hosnut edersiniz demsti. Bana gore carsaf insani ozel kilar icindekini inci yapar kimse bilmez yani iicnde ne var diye esine ozeldir sadece. Bana kendmi ozel hissetiryo sahsen. Rabbim hakkiyla kapananlardan eylesin. Ferace vucut hatlarini belli edior bi carsafn yerine asla giremez bana gore. Cilbap ayetindede bastan assa ortunun diyor zaten. 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Acıcaksı cqrsaflılar daha cok dikkat cekiyo nasıl uygun kapanırsın canım anlatayım. Başörtünle omuzlarını kapatacaksın hep bol seyler giyineceksin  göğsün görnmeyecek dikkat ceken renkler giyme pastel giyin ve sık giyin . Müslümanlar g0zek giyinmeli temiz olmalı canm
0 oy
(27,527 puan) tarafından

Yazik cok yazikki bu musulman ülkede bu tur niyetler var ne cok cahil yorumlar var ya.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 383 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 530 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
7 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
7 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu

382,488 soru

11,451,040 cevap

35,028 kullanıcı

...