0 oy
1,628 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından

Kızlar 32 haftalık hamileyim elim kolum kalkmıyor hep yatmak istiyorum temizlik yapamıyorum kaynanam da yakın oda yardım etmiyor her gün bir odayı yap diyor doğum temizliği yapmam lazım her gün bir odayı yapıcam da ne tezgaha çıkabiliyorum ne halı kaldırıp koltuk ittirebiliyorum nabıcam bilmiyorum siz nasıl yaptınız temizliğinizi doğum için :(

30 Cevaplar

0 oy
(15 puan) tarafından
Şimdilik yapabiliyorum 26 haftadayim kaynana kayınbaba 3 te çocuk var ileriki haftalarda olmadı en halılarını yijatmaya vericem o zamana kadar biraz birikim biraz eşimden alicam çok anam amam durumum yok çok şükür corbsm kayniyo saatlik birini tutarım ben hafif işleri oda ağır işleri biter gider inşallah 3 görümce var onlardan teklif gelmezse öyle yapacam kaynanamlarada bı zahmet yarım günlüğüne kızlarından birine git diyecrm aslında ablam yigenlerim var gelirler gelselerde kabul etmem yanlız değilim kendi kızları annem babam deyip düşünmezler de umrumda bile olmaz dediğim gibi yapacam
(774 puan) tarafından
Aynen canım şuan en güzel günlerindesin tadını çıkar ama dediğin gibi bulabilirsem bende temizlikçi tutucam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinle birlikte ypa anneni çağır

Ya da temizlikçi al cnm
(774 puan) tarafından
Annem gelemiyor canım küçük kardeşim var onun için artık temizlikçi arıycam bulamazsam eşimle yapıcam
0 oy
tarafından
Aslında bu bismillaj desen yaparsın canım bencede yavasbyavas kendin yap kimseye minnet etme
(774 puan) tarafından
Kız ikincide göbiş daha çok büyürmüş sanki öyle duydum bence çok ağırlaşmadan yap canım
tarafından
Evet aynen öle.oluyo şuan 27 yım.ilki dogurdugum zaman karnım.boyleydi;))
(774 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım çok zorlama kendini sende nabalım olduğu kadar
tarafından
Aynen öyle canım.oldugu kadar yapcan
(774 puan) tarafından
:))))
0 oy
(250 puan) tarafından
Bende 31 haftalik hamileyim. Şükür şimdilik her işimi yapıyorum. Çıkma, yapma , etme demelerine rağmen hiç dinlemedim. Sürekli yatarsam rehavet olur diye harekete alıştırdım kendimi. Eğer başkalarının gelmesini istemiyorsan eşinle konuş yardim ederse 1 günde bitirirsiniz insallah hemde çok keyifli olur. 
(774 puan) tarafından
Aslında böyle giderse öyle olucak
0 oy
(830 puan) tarafından

Valla kuzum benimde eşim yardım etmezdi hiç ama şükür ben yapardım. Hatta doğumdan 1 hafta önce tüm evi temizledim en son banyoyu çömeldim fircala Allah fırçala :D Yorma kendini benim annem camları falan sildi de o işimi kolaylaştırdı kuzum üstün körü yap sende camlarin kalsın zaten kış geliyor dikkat ha senden ve bebisinden önemli değil evin

(774 puan) tarafından
Haklısın canım o sağ salim doğusunda gerisi hallolur inşallah :)
(830 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah kuzum :))
(774 puan) tarafından
Amin canım sağol :))
0 oy
(830 puan) tarafından

Valla kuzum benimde eşim yardım etmezdi hiç ama şükür ben yapardım. Hatta doğumdan 1 hafta önce tüm evi temizledim en son banyoyu çömeldim fircala Allah fırçala :D Yorma kendini benim annem camları falan sildi de o işimi kolaylaştırdı kuzum üstün körü yap sende camlarin kalsın zaten kış geliyor dikkat ha senden ve bebisinden önemli değil evin

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benim 35. Haftadan sonra öyle oldu bir iki tişörtü zor ütülüyorum. Kayınvalidem bir işi etti sonra bacın gelsin dedi o da aşırı yoğun çalışıyor başka şehirde zaten sevmez temizlik yapmayı. Biraz da görümcem yaptı. En son ihale eşime kaldı. İnşallah yarın bitireceğiz. 
(774 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım çok zor olduğu kadar olucak artık
(13,202 puan) tarafından
Aynen bizim şükür genellikle bitti zaten süpürge açılıp halılar serilecek yarın. Perşembe günü doğum var. Allah nasip ederse. Sen de çok yorma kendini. Elden gelenle öğün olmuyor valla.
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım Allah kurtarsın :)
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Perde asma ve halı yıkama dışında bütün işimi kendim yapmıştım her gün bir odayı temizledim. İmkanın varsa bi kadın tut ya da eşin yardımcı olsun. Kimseden medet umma 
(774 puan) tarafından
Kadın bulabilirsem kadın tutucam canım son çare eşim
(3,136 puan) tarafından
Mantıklı olan o zaten canım
0 oy
(1,785 puan) tarafından

Canim yapamam diye kendinizi lütfen sartlamayin. Bende hamilelik gecirdim ve doğurana kadar bahcede çalıştım geldim bide evin isini yaptım. Evde kalsamda doğum temizliği yapsam diye allaha yalvarirdim. Öyle iri yari biseyde degilim küçük minyon tipliyim ama insan isteyince ve mecbur kalinca mecbur yapıyor. Doguruncada bitmedi simdi de bebegimle hergun tarlaya çalışmaya giriyorum eve gelincede evin isini yapıyorum. Bu devirde kimsenin kimseye faydası yok. Kimseden iyilik beklememek lazim. Yavas yavaş yap temizliğini bisey olmaz allahin izniyle canim

(774 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım tarla işi çok zor
0 oy
tarafından
Benim evimin temizliği kolay ilerliyor zaten 4 5 aylıkken eşim boya yapmıştı komple halı duvar vitrin mutfak temiizlenmisti doğum zamanı da yeniden yaptım perdeleri eşim taktı camlar içe açılıyor kolay siliniyor ve büyük değil. Koltuklarimi çektim ama altına süpürge giriyo o şekilde  Allah kolaylık versin canım iyi değilsen kadın tut kimseden medet umma 
(774 puan) tarafından
Amin canım sağol kadın bulabilirsem kadın tutucam :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
18 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deu (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 209 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 218 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 242 göst.