0 oy
1,121 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşlerinizin maaşını bilirmisiniz kizlar  

Yada eşiniz bunu sizden gizlese ne düşünürsünüz 

???

Ben 2 hafta oncesine kadar bildiğimi sanırdım 3500 aliyo sanıyodum meğer yazin 4800 kışın  4500  aliyomus 

Bizim evimiz krediyle alindi esime çıkmadığından kayinpederim olacak insan çekti krediyi ev de onun üzerine oldu o yüzden her ay 1000 tl verıyoruz 1200 babası veriyo sanıyodum 3 yıl sonra borç bitince  tapu bizim olacak sanırdım ben meğerse borcun hepsini esim veriyormuş niye söylemediğini sorunca sorun cikarticagini düşündüm dedi  öyle biri olmadığını anlamış ama genede söylememiş biz kavga ettiğimizde beni kovmuştu esim eşyalarımı almaya geldiğimde kilit değişmişti polisi aradım tabi polisten önce tapuyla kayinpederim gelmişti ev benim bu benim  evime giremez  diye  neyse biz barıştık 

Ben babanın evinde oturmak istemiyom 100 tl kira verip başka eve geçelim deyince itiraf etti 

Kar hersey yolunda ama babasının yaptiklarini hazmedemiyorum ve onları el üstünde tutardım hep 

eşimin benden bunu gizlemesi ayrı zoruma gidiyo şükür mutluyum şimdi her şeyolunda ama kafamda hep bu meseleler var 

45 Cevaplar

0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sorduğun için söylüyorum kuruşuna kadar bilirim bunda özel bişey yok ama gizlediği şeyler ortaya çıkmasın diye saklamış senden karı koca arasinda bu kadar önemli bişey gizli olmamali saf yerine koymamali kimse birbirini
-Reklam-
0 oy
(38 puan) tarafından

Maaşını , her ay aldığı primleri hepsini bilirim. Ama harcamaları bilmem sormam ilgilenmem. Ben de çalışıyorum. O da benim ne aldığımı bilir. Kredi kartım var ekstre gelince de ne harcadığımı görmüş olur. Harcarken sormam çünkü. 

Ama ben şuna takıldım. Ev kayınbabanızın üzerineymiş. Kilidi değişmiş falan. Allah göstermesin bi daha olursa böyle bi durum sizin de haklarınız var. Mahkemeden oranın sizin ailenizle yaşadığınız ev olduğuna dair bi karar çıkarıp evinizin size tahsis edilmesini sağlayabilirsiniz. Siz oturduğunuz sürece de kimse size karışamaz. :) 
tarafından
Bunları isteyen eşimmiş
Kavgaliyken baban hangi hakla beni evime almaz dediğimde ben aldırmadım tapu onun üzerine sonucta demisti 500 tl etmicek eve 1000 tl kira verdiğini söylemişti eğer boşanma olursa hak idda etmiyim diye hep eşimin seytanlığı babasininda isine gelmişti onaylamış bu fikri borç bitince evi vermesede üzülmem valla ben esim sonuna kadar haketti
Benim esim çok kurnazdır zerre güvenmiyorum bu konularda ona
(38 puan) tarafından
Seni kapıya eşin de koysa kural aynı kayınbaban da koysa aynı canım. Karar aldırıp eşini o evden gönderirsin , ev sana tahsis edilir. Kira vermeden çocuklarınla o evde kalabilirsin. Kanun böyle diyor.Tabii inşallah bi daha öyle bi durum yaşanmaz. Belki de eşin senden çekinmiştir. Ailesine çok düşkün biri demek ki boşver zamana bırak bakalım hiç bu konuda canını sıkıp da kavga etme. Ne geçecek eline. Yaşayıp kendi görsün.
0 oy
tarafından
Kart sifresini bilirim kartı ondadır biz nakit kullanmıyoruz yanidma değil ama her ay ne kadar birc ödedik ne kadar maaş yattı bana para gönderir bu kadar kaldı der bunu yapmasi aşırı derecede saçma sorun çıkarsa da söylememe gibi bir şansı asla olamaz eşler arasında gizli saklı şeyler olmaz bunu bilir bunu söylerim
0 oy
tarafından
Yok pek ilgilenmem bide maaş almiyor kendi is yeri kazanci her ay değişir 
0 oy
tarafından

Kartı da bende para da bende durur sabah işe giderken harçlık alır ve gider :D

0 oy
(1,094 puan) tarafından
Vallaha saklamıyorsa cillahını bilirim =)) o da bilirdi benim massımı. Sakladığını da yakalarsam var ya o paralarıııı ben onaaa
0 oy
(376 puan) tarafından
benimki aldi gibi bana veriyor hepsini 
0 oy
(18 puan) tarafından
Bilirim tabii ki iki maaşla birlikte gelir gider hesabı yaparız, kimini biriktiririZ kalanı da şahsi olarak harcarız. O da benim maaşımı bilir. Saklasa üzülürdüm tabii ki
0 oy
tarafından
Benden şimdiye kadar gizlemedi , bilirim maaşını
0 oy
tarafından
Ben sormam o söyler hep ama gizli saklı mız yok çok şükür
0 oy
tarafından
Yok bacim ne ben sorarım nede o söyler 6 yillik evliyim daha bilmiyirum aylik ne kadar aliyor 
0 oy
(2,620 puan) tarafından
Biliyorum  tabiiki kacar mi benden 
0 oy
(10,527 puan) tarafından
Bilmiyorum evimin eksiğini aksatmıyor ya bilmesem de olur 
0 oy
(56 puan) tarafından
Benimkide bende kendisi verir zaten bı yol parası alır 
0 oy
(796 puan) tarafından
Tabikide biliyorum maaş yatınca aşkım bukadar yattı der 
0 oy
(120 puan) tarafından
biliyorum çünkü kartı bende mobil uygulaması cebimde maaş yatınca tlfnuma bildirim geliyor kredi ödemeler falan hepsi bende o ellemez ben ne kadar verirsem harçlık o sigarası neyim de yok ama abur cubur vs alacağı zaman bile bana soruyor o elinde para tutamıyor 8500 alıyor ona kalsa hepsini bir günde yer 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Canım seni hatırladım klidi değişmişti kayınpederim tapıla geldi demiştin barışmana sevindim. Eşinin söylememesi kötü olmuş. Ben maaşını bilirim ama ne kadar paramız var nereye gidyo bilmem eşim bana harcıycağım kadarını verir gerisini söylemez.
tarafından
Evet canım allah razı olsun  barıştık esim eskisi gibi değil anlayışı empati kusuyo artık oda farkında bazı şeylerin
 valla kaybeden onlar oldu bi Daha tobe onlarla konuşmam tek oğulları var ama Rabbim onları bana muhtaç etmesin bakmam neler yaşattılar
 çocuğumun  rizkı eşimin alın teriyle ödeniyo ama  evide vermeseler umrumda olmaz vermeyeceklerini adım gibi biliyorum ama neyse  esim haketti çünkü şimdi bisi gizlemez nolursa söyler ama olan oldu derler ya :))
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Evet biliyorum 
0 oy
(351 puan) tarafından
Maaşını alır fatura vs öder bana harçlık verir kalanı da benim hesaba atar orda biriksin diye üstündeki para biterse benden alır parça parça çünkü kendisi hiç iktisatlı deildir
0 oy
tarafından
Her şeyini bilirim birine 5 kuruş dahi verse söyler gizlemez şükür fiş alır devamlı 

İlgili sorular

+1 oy
60 cevap 789 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
69 cevap 836 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 202 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 145 göst.