0 oy
1,250 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ananem sehir disindan ziyarete geldi annemlere bende gidip kalmak istiyorum ama esim izin vermiyor siz istediğiniz zaman gidip kalabiliyor musunuz evleneli 1 bucuk yil oluyor 1 kere hamileligimdr kalmaya gittim baskada yollamadi ama annesi 5 dakika yurume mesafesinde o istedigi zaman bugun burda kalalım diyor ve kalıyoruz sıkıntı etmiyorum ama bana izin vermiyor ailem de çocuğumu sevmek istiyo bazen 1 haftada bazen 2 haftada 4. 5 saat anca sevebiliyorlar canim çok sıkılıyor bu duruma :'(

58 Cevaplar

0 oy
(2,330 puan) tarafından
Aynı şehirde die öyledir cnm bizde aynı sehirdeyiz kalırım bişey demez ama ben kendim 1gunden fazla kalmıyorum evimi ariyorum şehir içi olunca ne bileyim evim varken kalmak çok istemiyorum ama bişey demez esim
tarafından
Belki bende istedgm zaman kalsam senin gibi dusunurdm :/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz annemle aynı binadayız zaten kalmama gerek yok ama uzak olsaydı izin verirdi eşim
tarafından
Ayy keşke bizde aynı  katta olsaydk
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Anne evine asla karışmamalı bence sonuçta seni o evden gelin aldı yabancı bir yer değil yani tmm yakında bir hafta falan değil ama bir iki gün kalmalısın hakkın sonuçta ben ailem ist bense diyarbakır da yıl da bir kere gidiyorum 40 50 gün kalıyorum 
tarafından
Bencede karismamali ama eski kafali bir kocam var
0 oy
tarafından
Ailemle farkli sehirdeyiz ama aramizda otobusle 40dakkalik mesafe var istedigim zman gidip kaliyorum oda tatil gununde geliyor birlikte donuyoruz

Aile bu sonucta ana baba yani onun anasi ana babasi babaysa benimkilerde oyle
tarafından
Iyiyms valla canm
0 oy
tarafından
Normalde vermezdi 1 buçuk senelik evliyim. Yani vermezdi derken işte direk demez kalaman felan, işte sensiz yatamam naparim sensiz felan acindirma yapardı. Korona başladı hamile kaldım. Annesigil köyde oturuyor önlem amaçlı 2 ay onlarda kaldık evimiz şehirde hiç gitmedik, annemde şehirde onu da göremedim. Baktı yıprandım artık hem hamilelik hem annesigilde bu kadar kalmam, ağzıyla dedi seni annene birakim 1 hafta kafanı dinle diye. Bıraktı kaldim ondan sonra 2-3 defa daha bıraktı. Annemde geliyor arada bende kalıyor öyle canım. Eşinle bunu halletmen lazım iyi birşey değil kendi anası ana da seninki ne
tarafından
Virusden dolayi yasak falan bende baya gormedim hamileyken de hadi yolda doğurursan soyle olursa böyle olursa diye yollamadi istediğimde se oncesinden hemen hayir deme düşün  diyerek girerim konya ama direk hayir gidemezsin diyor ben halledemiyorum  bu konuyu zoruma da cok gidiyo nasil davranıcam nasil yaklasicam her türlü yolu denedim olmuyo kıt beyinli
tarafından
Oturacan son kez konuşacaksın kuzum, düzeldi düzeldi düzelmedi çek annene git seviyorsa gelecek zaten seni almaya. Seni de ana doğurmuş böyle kısıtlama yapamaz buna susma
tarafından
Dogru dedn benu tas yarigindan çıktım saniyor
tarafından
Otur konuş kuzum artık buna katlanamiyorum ya duzel ya da olmuyorsa uzatmayalim de. Sen sustukça üstüne biner
0 oy
(16,507 puan) tarafından
Annemle yakınız 10 dakkalok araba mesafesi 

Gider. Kalırım 5 7 gün arası 
0 oy
(657 puan) tarafından
2senelik evliyim eşim evde olursa beni yollamaz evde yalnız kalmaz bizsiz duramaz zaten bende yalnız bırakmam iş için gôreve giderse yollar evde yalnız kalmayalım diye
0 oy
tarafından
Istediğim zaman getirir 1 hafta 2 hafta kalırım sağolsun. Bazen derim Allah senden razı olsun aileme gitmemi problem yapmıyorsun yapan çok kişi var derim eşim de yabancı değiller ya ailen sonuçta tabii ki gideceksin der 
0 oy
(14,051 puan) tarafından
İki tarafta da kalmiyoruz pek fazla annem tek başına yaşıyor bazen gitmek istiyorum oda izin veriyor evleneli 1bucuk sene oldu mesela 3 kere izin verdi sağolsun çok comerttir aksam götürür sabah gelir alır bu kadar :D fazlasına da gerek yok zaten ondan ayrı yatmak istemiyorum bide oglumuzu çok özlüyor onları ayrı bırakmak istemiyorum. 
0 oy
(12,263 puan) tarafından
İlk zamanlar bana da izin vermedi 

Ama şimdi senin canın nasıl isterse diyor 

Kafama göre takiliuyitum bende
0 oy
(923 puan) tarafından
Ailem yakın zaten 10dk lik bi yol var aramızda istediğimde kalıyorum tabiki.yakin olmamıza rağmen defalarca kaldım. Tavrını koy yani onlar senin ailen hakkı yokki engel olmaya .o ailesini seviyosa sende seviyosun. Gıcık oluyorum kendi ailesine gelince koşan. Ama eşinin ailesine gelince kacan erkeklere 
0 oy
tarafından
Valla canısı durumun zor yani. Ama benim eşim anneme aşırı düşkün olduğu için gitmek istesem oda gelmek istiyo. Mübarek annemde sanki cocugu o gelini benim o kadar düşkün eşime. Bizde öyle damat gelin ayırdımı yoktur ama senin durumun biraz daha zor. Benimde ailem 3 4 saatlik uzaklıkta. Ama fırsat bulduğumuz her an gitmeye calısıyoruz.
tarafından
Inan benim annem de öyle çok düşkün ama esim kiymet bilmiyor bahçeleri var domates biber ne istersen biz istemeden yollar sirf esim seviyor diye  esimi şikayet ettigim oldu bana sen altran al diyerek hep esimi ustte tutardı babamda ayni sekilde ama kıymet bilmiyor iste
tarafından
Cok sacma yani kendi ailesi ile ilgili böyle yapıyor mu? Sonucta onlar senin ailen yani böyle seylere bırak izin almayı falan karısamaz bile evlenince bise degismiyo aynı anne baba yani. Cok yanlıs bi düsünce.
0 oy
tarafından
Hamile kalmadan önce sadece gece işe gidince gelir kalırdım karşı komşularım problemli insanlardı kapınızı kurcaladılar gece diye korkuttular beni öyle bir şeyde olmamış sonuç 1,5 sene 3 haftada bir kalmaya geldim hamileyken kalkamam lazımdı gene fazla kalmadım doğum yaptım 37-38 gün kaldım burnumdan geldi gene eşim geceye geçince 1 hafta kalıyorum çokta göçebe gibi gezmekten memnun değilim 1 günden fazla alimele aynı yerde kalınca fazla geliyor bize 
tarafından
Belkide cok kaldign icin olabilr canm
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ben asla dmem kendi der seni bırakayım kal diye ama en fazla iki üç gün sonrası gelir alır özlüyormus 
tarafından
1 bucuk yil boyunca hadi annenlere gezmeye gidelim demisligi bile yoktur benm esimin
(3,701 puan) tarafından
Bende 3 yıllık evliyim Bi kere bile beni anneme götür demedim hep kendi dedi hadi git gez iki gün kal fazlasına izin vermem annen seni gezdirsin evde oturma hep böyle soyler
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Veriyor yerii gelio esimde kaliyo annemlerde
0 oy
(50 puan) tarafından
Ben antalyada ailem kayseride her sene giderim 1. 1,5 ay kalırım ki sağolsun soru etmez. Zaten kendi ailesi de bir üst katımızda oturuyor kayınpederim 2güne bir bizdedir onun öyle bir sıkıntışı yok o yüzden bana da edemez :DDD 
0 oy
tarafından
Evimiz eşimin ailesinin evine yakın o yüzden sıklıkla eşimin ailesine gidiyoruz kendi aileme hafta da 1 bazen 2cjafta da 1 gittiğim için eşim kendisi der kal diye 
0 oy
(838 puan) tarafından
İlk evlendigmzde 2 senesi 2 gun kalırdım en fazla Cocuk olduktan beri 1 hafta izin veriyor :D yarım saatlik yol var annemlere zaten :) 
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Ayda bir gidiyorum 1 hafta kalıyorum genelde 
0 oy
(8,545 puan) tarafından
Göbek bile atar :D, paramı pulumu verir her dedıgımı yapar ama artık bebek var gitmiyorum

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 1,526 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Maygilumay (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,607 göst.
22 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 524 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 332 göst.