0 oy
914 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

image

image

image

image

image

image

image

Kizlar 11 gün önce normal doğumla doğum yaptım öncelikle hikayemi anlatmak istiyorum. Suyum gelmeye başladı anladım doktorumu aradım gel dedi gittim ebe baktı suyun sızıyor 2 3 cm civarı da açıklığın var rahim ağzında yumuşak dedi yatışım yapıldı suyu tam patlattılar doğum hızlansın diye suni şancı da bağladılar. Akşam saat 20.30 gibi hastaneye girişim oldu gece 02.00 de tam doğumum gerçekleşti. Benim sansizligim başımdaki ebeydi. Ben doğumdan korkuyorum o yüzden epidural istedim ama sancıya dayanabiliyorum belki doğum esnasında da istemem dedim olmaz illa takicaz epidurali falan dedi taktı tam epiduralin uyuşukluğu geçti baktılar 10 cm olmuş açıklığın ama sağ tarafta ufak bir yer tutuyor dedi ben hissediyorum doğum olacak. Doktoru arayın gelsin dedim kantinde zaten doktorum bekliyordu ebenin yanındaki diğer hemşireye ben bu defa risk alicam dediğini duydum yani aklı sıra beni kendisi dogurtup doktorun gözüne giricek... O sağ tarafi tutan yer kurtuldu ve bir anda doğumum başladı bana ıkınma diye ebe bağırıyor ama ben ıkinmiyorum bile artık gelmek istiyor oğlum tutamadım ben dogurtucam dedi ebe tam tahmin ettiğim gibi doğum masasında o can havliyle bir bağırdım hayır asla sen dogurtmayacaksin dolanma bana doktor gelecek dedim öyle aradı doktoru bebek skntiya girdi benim kalbim yavaşladı eşim de doğuma girmişti o da korktu ne oluyor ölecek mi karım diye doktorum hayır merak etmeyin doğum yapıyor tabi ki normal böyle şeyler diye hem beni hem eşimi sakinleştirdi sağolsun 10 dakika demedi doğum yaptım ama ebe yüzünden solunum skntisi yaşadı ilk başta oğlum hemen düzeldi bende sknti olmadi çok şükür ne dikisim ne yırtığım var çok kolay bie şekilde oldu aslında doğumum doktorum da çok iyiydi ama ebe hiç iyi değildi zaten şikayetçi olurum falan diye odaya bile geldi kaç kere konuşmak istedi ben konuşmadım sonuçta riske attı bizi hep. Neyse öyle böyle 3 4 saatin sonunda oğlumu sağ sağlım kucağıma aldım kolay bie doğumdu hepinize rabbim nasip etsin :) sorusu olan varsa cvpliyabilirimimage

24 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından

Allah analı babalı büyütsün insallah:) Mersin Forum yaşam mi burası

tarafından
Evet canm :) sende mi mersindensin
(3,107 puan) tarafından
Evet ben de orda doğum yaptım pozcuda oturuyorum :)) ay bı de aynı apartmandaymisiz hahaha :D önlükten tanıdım benimki de pembeydi odaları da benzettim :D hangi doktor senin :)
tarafından
Himmet özdemir:) yok canm ben erdemlide oturuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah analı babalı büyütsün inşallah. Cnm kesi ve dikiş i hissettinmi.  Ben ilk doğumda ikisinide hissettim ama bu sefer epidural düşünüyorum epidural olursa hissedermiyim
tarafından
Epidural tan etki ederse hissetmezsin büyük oğlumda tam uyuşmuştum hiç bisey hissetmedim. Ama bunda epidurali yapamadılar bile bir an da geldi çünkü bebek bunda herşeyi hissettim ama benim dikisim falan yok canm.
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sondan bir önceki resme bayıldım keşke benimde olsaydı öle resmim saglikla büyüsün inşallah
tarafından
Sağol canm belki olur seninde yeniden çocuk düşün bence :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 599 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 244 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Myangell (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
0 oy
18 cevap 455 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Memleket sevdalisi (45 puan) tarafından soruldu

381,495 soru

11,421,737 cevap

34,978 kullanıcı

...