0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
Kızlar normal doğum mu sezeryan mi 18 haftalık gebeyim normal istiyorum ama.korkuyoeum ilk bebegim

27 Cevaplar

0 oy
(16,131 puan) tarafından
Niye korkuyorsunuz ki. 2 sene arka arkaya normal doğum yaptım. Iyi ki normal yapmışım. Çok güzel bir şey  o cektigimiz acının bile ayrı anısı var. Sırf o anı yaşamak için çocuklarım hemen büyüsün de tekrar doğum anını yasayayım diyorum 
-Reklam-
0 oy
(552 puan) tarafından
Unutma ki ikisini de yapan anne oluyor hicbisey senin o melekle olan bağını koparamaz vücudun dayanirsa normal yap ama dayanamzsa çok zorlama kendini bebeğini hayırla al kucağına inşallah;)
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Sezeryan oldum çok da memnunum.. 
0 oy
tarafından
Sezeryan oldum 24 gün önce çok rahattı aynı gün ayağa kalktım sonuçta ameliyat oldum yani biraz ağrım oldu normal de yapsam olacaktı ağrı sonuçta bi can çıkıyor içimizden. Bence buna sen karar vermelisin ne istiyorsan nasıl rahat edeceksen öyle yap sonuçta herkesin doğumu ve ağrıları aynı olacak diye birşey yok, bana soracak olursan 10 tane çocuk doğursam hepsinde de sezeryan olurum çok kolay geçti benimki
0 oy
(817 puan) tarafından
Bunun kararını sadece sen verebilirsin canım başkası değil keyfin nasıl isterse öyle doğurursun. 36. Haftaya kadar hep normal istiyordum ama doktor bebeğin iri olduğunu başının da 2 hafta önde olduğunu söyledi kanaldan zor geçer dedi zaten korkuyordum bir anda dün sezeryana karar verdim o acıya dayanabileceğimi zannetmiyorum çünkü herkesin düşüncesi yapısı farklı zaten minyon tipliyim bebeği riske atamam normalin sancısını çekipde birde doğmaz sa sezeryana giremem o yüzden risk almıyorum 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hiç stresbyapma ve düşünme nasıl olacağı konusunda çünkü bebek nasıl gelmek istoyorsa doğum şeklini o belirliyor neyi çok istersen tam tersi oluyor 
0 oy
(649 puan) tarafından
Burda böyle soru sorma daha çok kafan karışır sen kendini psikolojik olarak neye daha yatkın hissediyorsan öyle yap 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 182 göst.
17 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (171 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 124 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 478 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 398 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu

381,752 soru

11,428,728 cevap

34,988 kullanıcı

...