0 oy
604 göst.
Diğer kategorisinde (3,078 puan) tarafından
Arkadaşlar 3.5 ay önce doğum yaptım gebelik sürecinde herşey güzel gidiyordu bebeğim guzel kilo alıyordu bizde çok seviniyorduk  ilk bebeğim çok zayıf doğmuştu. Neyse  38 haftada kontrole gittiğimde bebek 3500gr dedi doktor dahada fazla kilo alırsa normal doğum  olmaz sezaryen olur dedi.bende bakacak yardım edecek kimsem olmadığı için normal doğum istiyordum. Ertesi gün yatış yaptık doğum için neyse herşey güzel ilerliyordu açılma vs çok çabuk oldu ama doğum henüz gerçekleşmedi ebelerin bastırması zorla ıkınma derken bebeğin başı çıktı ama omuzları çıkmadı baya zorladilar asıldılar bastırdılar derken çıktı  ama bebeğim 4.kg nin üzerinde çıktı ultrasonda yanılma payı varmış bunu her zaman aklınızda bulundurun. Zorlama ve asılmadan dolayı bebegimin sag kolunda brakial pleksus denen sinirleri zarar görmüş  ve bebeğinin kolu diğer kolu gibi değil 2 ay oynatmadı  şimdi yeni yeni hareket ediyor oda belirl hareketler . Ameliyat olma durumu var ve hayati boyunca fizik tedavi alacak belki iyi olacak belki de olmayacak  .bu konuyu yazmamdaki sebep sizleri bilgilendirmek  korkutmak yada rahatsız etmek gibi bir niyetim yok.okadar cani yanan anne var ki sizlerin de canı yansin ıstemiyorum  bu konunun bilincinde olun doktorunuza sorun bilgi alın özellikle iri bebeği olanlar normal doğum diye tutturmayin. Inanın çok zor bir süreç psikolojikmen çok yıpratıyor anneyi oyuzden doktora bu konuyu sorun bilgi sahibi olun .ultrasonda  yanılma payı olduğunu hiç-bir zaman unutmayın..

25 Cevaplar

0 oy
(3,729 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Ama ben böyle şeylerin birazda kader olduğunu düşünüyorum. Bizde oğlumda doğuma 4 kilo diye girdik 4.5 kilo doğdu hemde yetersiz açılmaya 5 kişi ancak dogurtabildiler. Ama çok şükür bebeğimde herhangi bir sıkıntı olmadı
(3,078 puan) tarafından
Kader tabiki canım da sebep olabilecek komplikasyonlar belli hani doktor olan onlar en azından bilgi verilebilir hasta ya. Minyon bir kadınım  4 kilo bebek bana göre çok fazla zaten
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynısı arkadaşımın başına gelmis iki kol arasında fark var doğum anında olmuş dedigin gibi.. Bir diger arkadaşımın annesi de erkek kardeşini 5 kilo doğurmuş tabi vajinal bayağı zarar görmüş hala acısını cekiyormus
(3,078 puan) tarafından
Evet çok parçalanıyor  benimde iç dikisim çoktu  2 aylıktı bebeğim hala kanamam vardı. Co zor hem anne hem bebek için büyük  bi travma rabbim düşmanıma vermesin
0 oy
(857 puan) tarafından
Ya kuzum benim çok geçmiş olsun benim oğlumda iki ayağı içe dönük doğdu tedavimiz devam ediyor 7,5 aylık 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ay yavrum benim çok üzüldüm umarım kalıcı bı hasar olmaz
0 oy
tarafından
benim bebeğime 3 kilo demişti doktor 2700 doğdu

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 440 göst.
0 oy
5 cevap 311 göst.
10 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu