0 oy
1,127 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Memleketinizde çalışıyor eşiniz özel bir şirkette. Ailenize yakinsiniz.

Şirket başka bir yere yolladı esinizi oraya tasinmaniz gerekiyor. 
Yolladığı yer baya uzak ailenizin yanına yılda bir kez gelebileceksiniz. Ama maaşı iyi.
Diğer yandan memlekette başka iş buldunuz o da asgari ücret,orada çalışsa çok zorlanacaksiniz ama ailenize yakın olacak. 
Siz hangisini seçerdiniz 
 Kafası yanmayan kaldıysa cevaplar mı lütfen :)

53 Cevaplar

0 oy
tarafından
Senin hatta sizin hangisini istediginiz onemli, ailenin destegi mii yoksa maddiyat acisindan birikim mi?

Durumunuza bagli canim. 

Biz il disinda yapamazdik sahsen ben oldugum yerde farkli bir sey bulmasi taraftari olurdum.
tarafından
Başka hiç bir şey yok kuzum bu işi de çok zor buldu zaten
tarafından
O zaman git canim insanin en iyi ilk destegi eştir.
Hakkinizda hayirlisi olsun insallah, rabbim acacgi bu kapiyi size en iyisi ve en hayirlisi kilsin
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Esimin eski isi aileme cok yakindi hergun giderdim gunduz ama simdi baska ülkeye geldik birak şehir değiştirmeyi ülke değiştirdim resmen belki yılda bir bile gidemem aileme nerde rahat olacaksa onu secin 
tarafından
Oy çok zor kuzum ya rabbim yardım etsin eşim de bazen yurt dışına gidelim diyor asla göz e alamam
0 oy
tarafından
Gittiğiniz yerde yeni ortam insanlar olacak.siz eşinizle zaten bir ailesiniz.kendi aileme hep yakın olamam zaten.
tarafından
Öyle kuzum yapacak bir şey yok
0 oy
(7,255 puan) tarafından
Para her şey değil aile derim
tarafından
Ben de hep öyle düşündüm kuzum uzak olmak çok zor ama kızımı da düşünmek zorundayım burda kalsam onun da pek güzel bi hayatı olmayacak
0 oy
(723 puan) tarafından
Ben parası güzel olanı secerdim ailem çok ozluyosa  gelsin arada yanıma ki benimkiler gelir uzak olsa bile .şuan geçinmez zorlaştı çok zor para malesef çok değer goruyor
tarafından
Öyle çok zor kuzum burda kalsam çok sıkıntı olacak
0 oy
(10,762 puan) tarafından
Doyduğun yer her zaman derim. Allah sıhhat ömür versin kavuşulur ayda yılda aile ile ama ekmek aslanın artık midesinde bile değil nerede ekmek göç oraya 
tarafından
Öyle haklisin kuzu ben de öyle düşünüyorum ama çok zor olacak
(10,762 puan) tarafından
Alışılıyor canım ben 7 yıldır 1500 km ötedeyim 3 yıldır evliyim. Şimdi deseler neresi iyi olur yine derim kendi çatım nerede sağlamsa orada kalayım. Rabbim gönül ferahlığı versin. İstihareye yat bir dilersen. Peygamberimiz istişare yetmezse istihare ye yatarmış
tarafından
Sağol kuzum ya hiç aklıma gelmemişti yatayım ben istihare ye
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Türkiye sınırları içerisinde ise gidilebilir bence. neticesinde ailen yani eşin çocuğun yanında bnde 6 yıldır ailemden uzaktayım eşimde 4 yıldir kaldı artık 2 çocuktan sonra nere olsa gidiyoruz eşimin ailesinin yanında yapamayinca başka şehire geldik şimdi benim memlekete tayin istemeyi düşünüyoruz bnde çocuklarım büyene kadar gidersek ailem yanımda olur diye istiyorum ama başka şehirdede yaşanıyor başta zor olsada evet aile herşey ama gecimde önemli bu devirde
tarafından
Doğru kuzum yurt dışı değil ama baya uzak
0 oy
tarafından
Maaşı iyi olan yere giderim
tarafından
Sen de mi brutus ☺
0 oy
tarafından
Gideceğim şehire de baglı gelişmişlk durumu fln :) nereye gideceksiniz 
tarafından
Kars tan konya ya ☺
0 oy
(14,051 puan) tarafından
Yeni şeyler denemeyi severimmm 
tarafından
Ben de yeni yerleri çok severim ama korkuyorum☺
(14,051 puan) tarafından
İnsan bi tedirgin olur tabi ama bence heyecanlı olur :) bide Konya da havaalanı var canim 3 sene önce ordan İstanbul à geldik biz yorumda gördüm de kendi yorumumu ararken :D
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Sana kendimden örnek vereyim eşim memur vanda kendi ailem ankarada onun ki çorumda senede 1 kere bazen iki kere görürüm ama sürekli telefonda görüntülü Konuşuruz burda nasipse son senemiz tayin olunca yine iki aileye yeterince uzak bir yer istiyorum neden dersen karışanın yok çat kapı evine gelen yok rahatsın anlayacağın ailen burda yanında oluyorsa orda da yanında olur her daim 

Geçim çok sıkıntı canım bu devirde para önemli değil deme bebeğin ilerde okula başlayacak daha çok masraf olacak en basit markete gidiyon iki bişey alıyorsun 100 lira verip çıkıyon demem o ki maaşı yüksek olan diğer işi kabul ederdim ben olsam 
tarafından
Çok haklısın kuzum öyle düşünüyorum ben de
0 oy
(48,961 puan) tarafından
yavrusum herkes ailesine yakin olmak ister ama su donemde asgari ucrette inan cok düşük gecim için yarın öbür gun bebek buyuyecek masraflari artacak okula gidecek simdi sadece bez mama alirken buyudugunde gideri dahada artacak sadece duygusal aile olarak düşünme evet cok zor karar annemle ayni mahallede oturuyorum baska sehir fikri benide korkutuyor kolay olmaz elbette ama alisirsin
tarafından
Şimdi bile çok zor ikbalim masrafı çok fazla ben de gidicem galiba ya yapacak bir şey yok gibi
(48,961 puan) tarafından
hakkinda hayirlisi olsun canim yeni is yeri nerede
tarafından
Ikbalim doğu anadolu bölge sorumlusuydu iş yeri istanbul da aslında
(48,961 puan) tarafından
bana yakin ❤️❤️❤️
0 oy
(259 puan) tarafından
Parası iyi olanı seç tabiki :) ben de uzak oturuyorum bir sene olcak görmeyeli napalim ekmek parası :) 
tarafından
Öyle kuzum kimse kimseye bir şey vermiyor bu zamanda

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 349 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hayalerva (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 292 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Roza (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 3,952 göst.
11 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu