0 oy
1,318 göst.
Aile kategorisinde (2,261 puan) tarafından

Ay kızlar normalde takmam ama sinirr oldum yetti yani. Bebeğim prematüre 43 cm 1970 gram dogdu 11 gün kuveste kaldı 1850 gram geldi eve. 6.ay aşısında 65 cm ve 6700 gram olmuştu. Bebeğim doğdu doğalı uyumaz. Eşimin teyzesi de her konuşmada bak uyumuyir ya o yüzden gelişmiyor büyümüyor deyip duruyor yetersiz mi büyümesi sınır etti

image

54 Cevaplar

0 oy
(16,779 puan) tarafından
6 ay 6 kılo maşallah cann nazar değmesin gayet iyi 
(2,261 puan) tarafından
Âmin canım sağol
-Reklam-
0 oy
(862 puan) tarafından
Ya yerim ben bunu çok tatlı büyümüş :) kaç haftalık doğdu 
(2,261 puan) tarafından
35 doğdu canım ama 3 hafta benden hiç beslenmemisti 32 haftaya uyumlu dogdu
0 oy
(219 puan) tarafından

Maşallah paşaya.. "teyze teyzeeee sen çoook biliyoon" de sende ;))

(2,261 puan) tarafından
Diyecem bir gün artık:) Sağol canim
0 oy
(855 puan) tarafından
Oyyyy minigimmm bnnnm mâsallah teyze ne bkliyo ki buyumus kuzum daha ne olsun
(2,261 puan) tarafından
Tombik olsun bekliyor canım. Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Maşallah canım yakışıklı ya.buyumus bebişin ama teyzen doğru diyor bebekler geceleri uyuyunca büyürler.uyusunda büyüsün daha da .kilo ve boy normal hatta boyu normal olması gerektiği gibi cnm.
(2,261 puan) tarafından
Öyle canım tabi ninnide bile uyusun da büyüsün diyor ama sonuçta benim elimde değil ki doğdu doğalı ben de uykusuz kalıyorum keşke uyusa
tarafından
Sıkma canını cnm, sağlıklı olsunlar öyle böyle büyüyorlar.masallah gayet iyi
(2,261 puan) tarafından
Sağol canım aynen önemli olan sağlık
0 oy
tarafından
Senin bebeğin prematüre hayatım sen diğer vaktinde doğan bebekelri kıyas edemezsin anne karnında geçireceği gereken süreyi suanki ayından düşmen lazım mesela iki ay mı erken doğdu suan da da 6 aylık sen ona vaktinde doğan bebekler gibi 6 aylık diyemezsin o iki ayo çıkıp 4 aylık gelişimiyle takip etmen lazım ko yani ilk doğduğu zamana bakarak gayet güzel toparlamış maşallahı var 
(2,261 puan) tarafından
Aynen canım 32 haftaya uyumlu doğdu normal yani sağlıklı olsun da çok mu önemli sanki kilosu anca moral bozuyorlar
tarafından
Takma kafana bos ver herkes kendi kafasına göre laf konuşuyor neden gelişmemiş şöyle bakayım ne sorunu var desen söyleyecek hiç bir şeyleri yok ") cani sağ olsun sağlıklı olsun da gerisinin bi önemi yok
(2,261 puan) tarafından
Aynen öyle canım sağol:)
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Masallah şimdiki hali hiç prematüre gibi durmuyor çok iyi bakmışsın 
(2,261 puan) tarafından
Sağol canım 6 aylık gibi de değildi ama olsun o kadar
(3,701 puan) tarafından
Elimden geleni yapmışsın kendi çocuğuna daha ne yapacan
(2,261 puan) tarafından
Aynen canım ben yeterli olduğumu hissediyorum çok şükür
0 oy
tarafından
O kadına gözlük hediye al kiz ;)
(2,261 puan) tarafından
Yapmak lazım aslında:) Sağol canım
tarafından
Rica ederim canım üzme kendini maşallahı var.
Ayrıca kilolu olmak iyi değil sağlıklı olması iyi bisey;)
(2,261 puan) tarafından
Öyle valla ben şimdi zayıf olmak için neler vermezdim :) vl
tarafından
Tabiki canım aman salla;)
0 oy
(13,807 puan) tarafından
Maşaallah çok güzel bakmışsın annesi ne güzel büyümüş 
(2,261 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Premature olduğu için gelişimi bir süre geriden gelir zatennim kuzenim kizida öyle 5 aylık şuan ama 10 günlük yeni doğmuş bebek gibi duruyor hiç kimseyi takma bı çocuğa annesinden başka kim iyi bakar kim düşünür
(2,261 puan) tarafından
Aynen öyle canım bir de yoğurt verdigimi gördü öyle sade verme pekmez ya da reçel köy diyor. Sanki çok sağlıklı ya öyle kilo alacağına almasin
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ay maşallah çok tatlı yerim seni
(2,261 puan) tarafından
Sağol teyzesi :)
0 oy
(59 puan) tarafından
O teyze senin prensini biraksin da göz doktoruna gitsin sende deki ona benim nenem senin yasinda net goruyodu senin gozler gelismemis de 
(2,261 puan) tarafından
Haha kız keşke Bu kadar hazır cevap olsam. Sağol canım:)
0 oy
tarafından
Yooo normal bence aman onların beyni gelişmemiş canm taköa sen
(2,261 puan) tarafından
Hay agzina sağlık iyi dedin :)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Büyümüş tabiki de maşallah agzı olan konuşuyor takma onları
(2,261 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(49,783 puan) tarafından
ne kadar yakisikli masallah subhanallah ❤️❤️ benim kizimda uyumuyo gelisimi guzel çok sukur ne alakasi varmia uykuyla. erken doğduğu için daha minis oluyorlar eltimin ikizleride oyle narinler ☺️
(2,261 puan) tarafından
Tombik olmayınca sağlıksız diye düşünüyorlar iste. Sağol canım ❤
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Masallh buyumus iste kuzum su insanları takma bosver sen bos bogaz insanlar benim kızıma kucuk diyordum benim pramature dugdu ama senin oglus benim kızdan6dhaa kucuk cıktı kız masallah canım doktorun ıyı diyorsa iyidır 
(4,060 puan) tarafından
Sorma kuzum bide bebısın sol kulagıda eksikti suan pes pese ameliyat gecırıyor kulak yapıldı kendi kıkırdagından buyudukce buyuyor cok zor zamanları gecıyor gece uyuyamıyorlar suan kulagın ustune yatmaması ıcın falan baya zorluyor bise bize cok uzak her dakika gidi gelemiyor zor oluyor
(2,261 puan) tarafından
Ay Rabbim büyük sınıyor ablanı. Keşke kimse  evladıyla sinanmasa okurken benim için yandı anlamı düşünemiyorum. Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah
(4,060 puan) tarafından
Amin canım benim Allah kimseyi evladı ile sınamasın benim kızım bir bucuk gun kuvezde kaldı ben gece uyuyamadım yemek yiyemedim yanımdaki bebek agladı onu gordum ben agladım cok zor oluyor allahım herkezın bebeginı bagıslasın ıns
(2,261 puan) tarafından
Amin canım gerçekten çok zor
(4,060 puan) tarafından
Aynen canim cok zor
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah cnm çok iyi büyümüş daha ne kadar kilo alsinki yeterli bebişine alarmın ağzı torba değil ki  büzesin boşver benim kızda zayıf ama hiç takmıyorum. Sağlığı yerinde o bana yeter  
(2,261 puan) tarafından
Haklısın canım sağlıklı olsunlar da sağol:)
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Oy kurban olurum verene Allahım esırgesın
(2,261 puan) tarafından
Amin canım hepimizin yavrusunu insallah. Sağol teyzesi:)
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Benim bebeğimde preture doğdu 44 cm 1.695 gr doğdu öyle boş boş konuşanları allah bildiği yapsın boşver öyle moral bozanlarla fazla muhattap olma 
(1,270 puan) tarafından
Maşallah gayette iyi gelişmiş benimki 6 aylıkken 5 buçuk kilo falandı
(2,261 puan) tarafından
Takmamak lazım aslında çok bilmisleri sağlıklı olsunlar da gerisi boş ama sinir bozuyorlar iste
0 oy
tarafından
Masallah canım büyümüş tamam uyumasi gelişim icin iyi de uyumuyor napalim al sen uyut de 
(2,261 puan) tarafından
Aynen ya sanki ben uyutmuyorum uykusuz kalmak hoşuma gidiyor sanki

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 153 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sadevatandas (2,130 puan) tarafından soruldu

396,421 soru

11,858,180 cevap

35,956 kullanıcı

...