0 oy
1,109 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar oturmaya gittik kizim dedi ben yogurt yedireyim cocuga tamam anne dedim yedir ben iki dakika ciktim lavaboya sekerli yedirmis yogurdu ya kizlar okadar kizdim dedimde yedirmeseydin yasak bizcok buyuttuk bebek kizim diyo falan esimde demis dinlememis 5 bucuk aylik daha kizlar bi arada mercimek corbasi vermis benden habersiz tavuk bulyonlu salcali baharatli kendimize gore yaptigimizi uyariyorum uyariyorum dinlemiyo

27 Cevaplar

0 oy
(189 puan) tarafından
Bir kereliğine birşey olmaz inşallah korkma tepkini gosterdiysen birdaha yapmaz keşke benim kaynanam öyle birşey yapsaydı sadece  kendi memesini vermişti hiç unutmuyorum
(3,366 puan) tarafından
Post eski post
-Reklam-
0 oy
(286 puan) tarafından
Bunda bişey yokki 5 buçuk aylık çocuk ek gıdaya başlayabilir yani illa ilk 6 ay dediler diye günde tutulmaz çocuk kabul ediyosa problem yok he şeker sağlıklımı değil ama birez yedi diyede bişey olmaz o kadar abartılarak çocuk büyütülmesi hem sana hem bebigine zarar verir. Normalde ilk 6 ayda anne sütü yetersiz olduğunda şeker su inek sütü karışımı verilir oranlarına dikkat edilerek bu normal bişey kaynananıda bu yüzden kırma bence oda torunu hevesli ilgileniyo sonuçta yaşlı insanlar arada kendi gördüklerini yapabilir benim kardeşimde öyle yaptı ilk cocuğunu şimdi çekiyor valla çocuk zayıf vitemin eksikliği yüzünden açmadiği ilac kalmadı 2 yaşında daha yavru ikinciyi annem dinlemedi yedirdi herşeyi ağzına tattırdı maşallah diğerine göre  gelişimi ileride o kadar takmamak lazım yani zehir yemedi sonuçta canım
(356 puan) tarafından
Bu eski postlari nasıl yeniden aktif yapabiliyorlar. ?
(3,366 puan) tarafından
Mesela yeni posta girince altta benzer eski postlar çıkıyor ya muhtemelen onlara girip yaziyolae
(356 puan) tarafından
Teşekkürler ;)
(4,434 puan) tarafından
Şeker su inek sütü karışımı mı? ಠಿ⁠_⁠ಠ
tarafından
Hangi ******** yapıyormuş şu inek sütü ve şeker 6 aydan önce bırde!???? Yokkkk artık
0 oy
(779 puan) tarafından

Peki şimdi çocuğun 3 yaşında olması ve 3 senelik postun benim karşıma çıkması kız şimdi de sen yedir kaynanaya inat değil mi :)

0 oy
(1,497 puan) tarafından
Ayni benim k valide ne kadar tepki gostersem yine ayni ama boyle devam ediyorum bi umut belki sıkılır diye çenemden:( mercimek cok rahatsiz eder ya cocugun midesino bozacak
0 oy
(350 puan) tarafından
Bana biraz bu tuz ve şeker yasağı biraz saçma geliyor. O daha bebek olabilir ama bizler gibi insan. Sekere tuza ihtiyacı var diye düşünüyorum. Beynin çalışması icin glikoza vücut iyot üretimi için tuza ihtiyacı var. Bana verilse bile bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Annem de bize şekerli yoğurt yedirmis. Büyümüşuz anne olmuşuz. Bir sıkıntı görmedik yani. Baharatlı yemeklere bende karşıyım çocuk kaldıramaz belki ama tuz şeker bence kullanılır. Biz çocukları ayrı bir dünyada yetistirmeyecsgiz. (Herkesin düşüncesi kendine ) 

Ek gıdaya bizde başladık. Ben 3 gün Kulalıns göre yapıyorum ama bazen annem el yapımı visne suyu verir tadımlık bir kere. Bazen hurma verir. Görümcem de aynı çünkü onlara göre onlar doğru. Onların hepsi anne onlarda çocuk yetistirmisler. Tabi benim çocuğum niye yediriyorlar diye sinir olmuyor değilim ama hemen çocuğu kucakalrinxan alip azarlamak uyarmak ne kadar doğru? Bu sefer gormemisin bir cocugu olmuş derler. En iyisi rahat bir anne olmak. Size gerçekten zararlı olmaması gereken şeyler mesela baharatlı çorba gibi durumlarda zararlarını onlara anlatıp tekrar vermeyin bakın zararlı olabilir diye söylemek daha mantıklı geliyor. Çocuk yedi diye hemen çocuğu kusturacak değiliz. Bir de bebekler yeni ek gıdaya başladığı için çok meraklı oluyor zaten oral donemdeler neyi tutsa ağzına alıyorlar zaten. Çevreye göre bak yiyo sevmezse yemEz de diyorlar. Halbuki çocuk sevmese bile yer yani. 
(4,434 puan) tarafından
Rafine şekere bizim de ihtiyacımız yok. Şeker zehirdir hanımefendi
(350 puan) tarafından
O zaman sizde kullanmayın şayet emziriyorsanız sütünüze refine geçer
(4,434 puan) tarafından
Kullanmıyorum zaten. :D refine değil rafine. :D yani bu kadar terslemenize gerek yok. Yanlış bildiğiniz birşeyin doğrusunu söylüyorum. Önceden insanlar böyle durumlarda teşekkür ederdi.
0 oy
(267 puan) tarafından
Evet bir kereden bişey olmaz ama bende el kadar bebeğe neden şekerli yogurt veriyor ona karşıyım şeker zaten herkes için zararlı bişey faydalı olan yogurdu zararlı hale getiriyor mercimek corbasıda içebilşr ama bulyon varmış ondada tek seferden evet bişey olmaz 
0 oy
(1,508 puan) tarafından
5 buçuk aylıksa çokta sorun olmaz. Başkası versin istemiyorsanız ona yedirin demeyin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 112 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 767 göst.
30 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Ecrin in annesi ❤️♥️ (947 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 151 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
22 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu

381,382 soru

11,417,963 cevap

34,973 kullanıcı

...