0 oy
4,024 göst.
Aile kategorisinde (610 puan) tarafından
Sizce kaynana torununa ve geline doğum hediyesi almalı mı yoksa  almasa da olur mu ?? Bana düğünde de sırf görümceyle aram bozuk diye onun fitnelemesiyle hicbisey takmadı  eğer şimdi de takmazsalar ya da ucuz bisey takarsalar çocuğu göstermeyi düşünmüyorum sizin fikriniz nedir ?? (Durumları iyi bu arada ) 

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
bebege bilezik takti bana bişey yok :) dugundede nisanda iki bilezik set taktılar aynılarini dugundede taktılar iki bilezikle hem nissn hem dugun yaptilar pintigiller :)
-Reklam-
0 oy
(350 puan) tarafından
Ben hiç aramadim hediye falan kaynanam gitmis almış istemiyorum dedim Arnavut kostegi almış hiç anlamam altından falan kalin Arnavut kostegi dedi düğündede taktı dogumumdada kizima künye bileklik falan yaptı mevlitu kendisi karşıladı kizima çocuk odası takımı aldi valla benim annemler hiç birşey yapmadı kaynanam çok ozencli herseyi olsun istiyo benim çocuklarım gormedi torunum bari gorsun herşeyi diyo kızıyorum bazen boyle herşey alma diye sonra çocuk alicak hep ondan istiycek birşeyler yigi oldur hakkini yeme demişler 
0 oy
(187 puan) tarafından
Arkadasim o guzel canina yazik degil mi bunlari dert ediyorsun amacim yargilamak degil haklisin insanin düşünüp yapmasi lazim ama yapmiyorsa da torununu gostermem falan bu dusunce hic hos degil kuzum arti hicbir erkegjn de buna izin verecegini sanmiyorum yok yere esinle aran kotu olur hi soyle yaparsın mesefali olursun cok gidip gelmezsin coxugunu da cok gondermezsin ama tamamen gostermemek olmaz bence benimkiler de dugunde birsey yapmadi simdi hamileyim kaynanam birkac parca kiyafet aldı hepsi bu ama hic canımı sıkmam  umrumda da değil alip basima kalkacaklarina almasinlar daha iyi tabi bu benim sahsi dusuncem
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Böyle şeyleri şimdiden düşünmemek lazım bir şey takmadı diye torunuyla cezalandiramazsin 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Beklentim yok Almasa da olur. Birşey takmadı diye çocuğumu da gostermemezlik yapmam. Benim düşüncem bu. Sana değil ama bebeğine takabilir takmasa da umursama bence boşver. 
0 oy
tarafından
Kaynanam bana almadi ama torununa altin takti bence zorunda değiller 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Almazsada yapacak bişey yok sırf almıyor diye cocugu onlardan saklayamazsın. 
0 oy
tarafından
Biz berabr oturyz bnm bebegimin herseyini onlar aldi o yuzdn hic bisy beklemiyorum onlardan 
0 oy
tarafından
Sonucta torunu yanin oglundan bi parca almasi gerek bence 
0 oy
tarafından
Canim bizde çocuk dürüsü  var kız tarafı erkek tarafı bebeğe aldıklarını bi gün bana getirirler kek pasta falan gün gibi geçer bizde Annemgil eşime pantolon gömlek gibi biseyler koyacaklar hediye olarak erkek tarafida bana koyabilir ama hiç zannetmiyorum bebegimede doğru dürüst bisey alacaklarını zannetmiyorum annem şimdiden çeyrek bozdurdu kızımın alışverişi için iki bin tl koydu alışverişe cikacaz kaynanamda tık  yok ne varsa kız ailelerinde var allah annelerimizi babalarımızı başımızdan eksik etmesin
0 oy
tarafından
Valla canım düğünüm olmadı iki tane bilezik alındı tanesi 4 bin TLdi ama kaynanam o bileziklerin içine sadece 2 bin tl koydu yani 6 bin biz verdik ama her gittiğimiz yerde 2 tane bilezik aldım diyip gezdi bişey demedim doğum yaptım hiç bişey almadılar etmediler tamda oğlum aylıkların alındığı gün doğdu para car yani ama almadılar eşimin gelmesine çok az kaldı geldiği gibi evi ayırıp bayramdan bayrama gelmeyi düşünüyorum 
0 oy
(10 puan) tarafından
Yani alırlar herhalde sana alır mı bilmiyorum ama bebeğe almalı benim kayınvalidem sağolsun lohusa geceliğimden terliğime kadar herşeyimi aldı ben beğendim o aldı çocuğun beşiğini bütün kıyafetlerini nevresim leri Allah razı olsun çok şey aldı yaptı doğumdan sonra da bebeğime kayınvalidem ayrı kayınpederim ayrı hediye verecekmiş Allah razı olsun herşey maddiyat değil ama insan kendisini değerli hissediyor yani bence herkes evladına maddiyat yettiğince birşeyler yapmalı
0 oy
(642 puan) tarafından
Bence onlarin tercihi senin davranisini etkilemesin. Sadece onlarin cocugu görmeye ihtiyaci yok. Cocugunun da onlari görmeye ihtiyaci var.tabiki insanin icinden bir seyler kopuyor ama buna verdigin tepki cocugu gostermemek olmasin bence.
0 oy
tarafından
Ilk ogluma besi bi yerde aldim esim turkiye izine gelmisti ikinci oglum oldu 23 ceyrek aldi bende onu bileklik yaptirdim kesesine bereket saolsun iki dogmuda aldi cicek  vlln hastaneye hediye geldi
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Yani gelinine almasada olur bence ama toruna kendi butcesine gore bisey almali tabiki dur bakalim neler yapicaklar ;)
0 oy
(342 puan) tarafından
Göztermm diye bişy yok illkigörecek ama torununu bişyler almalı allahdan benmkiler bu yönden iyiler beşik parası verdiler beşigin üzerine örtülecek büyüklükde battaniye parsı verdiler 1takım yelek patik kundak almış kendi ha gelirleride yok yazın üzüm pekmez yaprak kiraz satarlar kısın onu yerler aylıkları yok artı 2dügün bi anda yapıldı cok borcları var gecenlerde dediler kıza bişy takamadık kirazları satalımda allım diye esim hafta sonu köye kiraz toplamaya gitti parasını vermişler 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Durumlari kotuyse istenemz o ayri ama iyiyse zarif dusuncesi varsa alır bizimki nisanda bi zar zir bohca yapmis hic kullnmdm bida gormedm dogumda da bi sey  almdi bebegime bana almamasi onemli degil torununa bi tulum alip geldi oda 2 ayliga girecegi zaman bana da sandiktan lekeli seyler getirms cope attim hepsini 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 74 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Miss.Berna (4,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
10 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zisan (1,148 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
27 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tombul yanak (2,931 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu

382,738 soru

11,457,997 cevap

35,040 kullanıcı

...