0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (749 puan) tarafından
Kızlar postları okuyorum çogu arkadaşlar kayiñvalide sıkıntısı yaşıyor allah omür verirde kayınvalide olacagım günleri görürsem eğer gelinim beni istemese evine gitmem nadir gider cok kısa süre içinde evime dönerim .evime gelmek istemezse baskı uygulamam,hamileliginde ve lohusalıgında yardımda bulunur fakat karismamam gereken yerlerde kendimi dizginlerim karışmam,herseye laf etmem ,gelinimi eleştirmem,diger gelinlerimden ayri tutmam tutuyor olsam dahi belli etmem.yani benm temennim bu yonde inşallh iyi bir kayınvalide olabilirim

30 Cevaplar

0 oy
(109 puan) tarafından
Annem gibi anne olucam inşallah az kaldı. Kaynanam gibi de kaynana olurum. Annemle huyu suyu o kadar bir ki kayınvalidemin inanın hiçbir şikayetim yok. Çok merhametli kaynanam oğlu da ondan almış merhametini. Yrde bulduğu yüzüğün altın olduğunu anlamayıp eve getirdikten sonra altın olduğunu anlayıp camiye götürmüş imam da mesuliyet kabul edemem demiş kayınvalidem gitmiş yüzüğü bozdurmuş durumu olmayan birine yüzüğün kuruşu kuruşuna alışveriş yapmış. Eşim ufakmış alışveriş yaptığı aileye kayınvalidem ekmek alıyor eşim ekmekten bir parça yedi diye gidip 1 tane daha ekmek alıyor. İnşallah onun gibi olurum. Kendinden çok evlatlarını düşünüyor her anne gibi arkadaş gibi herşeyimi çekinmeden anlatacağın sana yok gösteren biri. Neden anlattın diye sorarsanız kimse kayınvalidesinden memnun değil bende memnuniyetimi ve neden onun gibi kaynana olmak istediğimi söylemek için açıklama yaptım. Allah herkesin gönlüne göre versin. Hata ve yanlış tek taraflı olmuyor kaynanasını kötüleyen kişiler ilk önce kendini ölçüp biçip tartmalı iyiysen iyi kötüysen kötü bu devirde. Sen iyiysen herkes iyi... Allah'a emanet olun
(749 puan) tarafından
Rabbim hayrini kabul etsin ne guzel bir insanmıs
-Reklam-
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Zamanında kendileri de gelindi kendilerine yapılanları unutuyorlar 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim kaynanam zorda olmadıkça yardım ettirmez kendine kızım sen çocuklara bak diye kesin bende öyle olurum çünkü evime misafir geldiğinde bulaşıkları yemeği temizliği yardım ettiresim gelmiyor bilmiyorum beğenmediğim den mi ama büyük ihtimal elden ayaktan düşünceye kadar geline de yaptirmam
0 oy
(4,842 puan) tarafından
Olmak lazım şimdi büyük konuşsmam
0 oy
tarafından
Genelde bu kısır bir döngü oluyor zamanında kaynanaya ne yapıldıysa kendi kaynanalığında da bu durumu yaşıyor insanlar.
0 oy
(44,800 puan) tarafından

Onlara asla karismayan bı kaynana olcam çok iyi bı kaynana olcam ben:Dayy rabbim o günleri tek göstersinde daha başka bişey istemem

0 oy
tarafından
Oglumun esine yardım etmesi icin konuşurum ve el kızı değil kızım gibi görürüm beraber alisverise gideriz oglumu cekistiririz beraber pikniklere gideriz beraber gezeriz ❤️
(749 puan) tarafından
Cok gzl temenniler ama gelinler kayinvaldeyle gezmeyi pek sevmezler snra senle gezmiyor diee kotu kaynana olma:))
0 oy
tarafından
Hiç bir şekilde büyük konuşmamak gerek o yüzden bişey yazmayayım :)
0 oy
tarafından
Başta oglum.bana evini icini anltmya kalksa derin oglum evini icini bana anlatma o senin sorunun herseyini ben bilmek zorunde degilim sikayetci oldugum noktada aynisini kendi gelinime yapmam tabi oglum olursa eger simdilik kizim olacak.
0 oy
tarafından
Kesinlikle geliniyle altın yarıştıran kaynana olmayacağım. Esimin annesi öyle çünkü ben takarım o takar. 50 yaşına gelmiş daha hala benimle kendini bir tutuyor.

İlgili bir soru bulunamadı

385,556 soru

11,528,287 cevap

35,200 kullanıcı

...