0 oy
1,045 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar çok şükür işitmede hiç bir problemimiz yok ama oğlum konuşmuyor hece şeklinde konuşuyor ne ne ga ga gibi çok bir iki defa anne baba duydum onun dışında hiç birşey varmı sizde yada çevrenizde geç konuşan

33 Cevaplar

0 oy
(48,972 puan) tarafından
akrabanin torunu 28 aylik hala dede baba anne diyo sadece canim
(45 puan) tarafından
Benimkide 1 1 buçuk yaşında anne baba nene meme falan diyodu 2 ye doğru bıraktı hepsini
(48,972 puan) tarafından
o zaman korkma.konusur işaret diline alismistir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yegenim 4 yasinda konustu canim genelde erkek cocuklari gec konuşuyor ama genede bir göster doktora için rahat etsin 
0 oy
(285 puan) tarafından
Canım benim oğlumda 28 aylık anne baba dede bebe abla çay hadi aç hayvanların taklitlerini falan biliyor onun dışında herşeyi taklit ediyor mesela araba demiyor han anne hannn diyor mesela essek demiyor anne aih diyor bende diyorum neden konuşmuyor diye ama yazın kreşe vermeyi düşünüyorum eğer konuşmasa 
0 oy
(8,555 puan) tarafından
Tv yı tablet trlefon gıbı ekranlara maruz kalıyosa ondandır benım kızımda 20 aylık olacak anne dıyo daha yeni yeni
(45 puan) tarafından
Yok canım tlf asla almaz eline tv de çok çok yarım saat maşa ya takılıyo tv izlemedende sıkılır teknolojik aletlerden hoşlanmıyo
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla canım oğlum 20 aylık burda kitap oku falan diyolar ama cidden doğduğundan beri kitaplar okuyorum şuan görsen odanın içinde 2-3 tane kitap onu bitiriyoruz diğerini oku diye basımda dikiliyor ve ben de anne karnından beri konuşmaya başladım her yaptığımi anlattım ama konuşmuyo bir su der hangi erkeği görse dede der gitti bitti der ben anne deyince nnnnee der al der bu kadar ama az yani çevremde 15 aylık olup oğlumdan çok daha fazla kelime diyen çocuklar var ve hiç biri benim kadar konuşmuyo çocuktan çocuğa değişiyor ama dersen anliyo mu hiç beklenmedik şeyi bile deyince gayet güzel yapar anlar anlamadığı deyince yapmadığı hiç bişey yok ama konuşma sıkıntılı bende üstüne gitmiyorum yine kitap okuyorum konuşuyorum ama üzülmüyorum en azından 
0 oy
(12,776 puan) tarafından
https://instagram.com/konusmabaloncugu?igshid=1212rs7cl0vt7

Bu sayfaya bakmanı tavsiye ederim bu konuşma terapisti 2 yaşında 2 kelimelik cümle vs istediğini soyluyo istersen bı doktor sonra çocuk konuşma terapisti ne götür
(45 puan) tarafından
Takibe aldım canım teşekkürler
0 oy
(37 puan) tarafından
Merhaba, benim oğlanda 21 ayına geçdi hiç bişey söylemiyor. Doktorada götürmedim hayla 2 yaşını bekliyorum. Aradan uzun süre geçmiş Sizin oğlanda dutum nasıl? Konuşmayı çözmüşmü?
0 oy
(1,110 puan) tarafından
Bnm oğlumda bu Eylül 2. Doğum gününü kutlayacaz ama konuşmuyor onu konuşsun diyede zorlamiyorum ama konuşmaya teşvik ediyorum onunla konuşuyoruz eşimle beraber ama çocuklarla bir araya geldi mi konusmak için çokta çaba sarf ediyor çocuğunu zorlama o da konuşur ama çevresi genişse
0 oy
(788 puan) tarafından
Teyzemin oğlu 7 yaşındaydı dahada anlaşır konusamazdi 
0 oy
(312 puan) tarafından
Ben daha dogdugundan beri okudugum kitaplari yaninda sesli okudum her gun, birde cizgi film izledi 1 yaşından beri şimdi buyukler gibi anlaşılır ve net konuşuyor 26 aylik , çocuklar duyarak konuşmayi ögreniyor bol bop kitap okuyun. Birde arkadaşimin kizi 4 yaşında anlasilir konusmaya başladi.
0 oy
tarafından
Benim oğlumda konuşmuyor . Anne meme ne ne ağzında biseyler söylüyor. 30 aylık 
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Ayni yasda ve aymi drumdayiz.

Bizimki dede.mama.nebe.qaqa.baba der baskada bisey demez .anliyor cogu seyi ama koonsmasi yok bu sozlerden baska 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 167 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde Yusuf Canimsin (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
0 oy
9 cevap 235 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Armin (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 348 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu