+1 oy
808 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kayınpederim 2 hafta önce evime geldiğinde mutfak alışverişi yapıp gelmişti ondan öncede eşimin iş yerine deterjan alıp gönderdi bugünde aradı beni kızım bir eksiğin ihtiyacın varmı dedi evet evde eksikler vardı ama ben yok baba eksik teşekkür ederim dedim yani ben kayınpederime asla şu eksik bu eksik demem huyum değil sizin kayınpederiniz sorsa siz evinizin eksiklerini söyler misiniz ?

50 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap

Kayınpederim eşimi çağırıp ufak, tefek ihtiyaçlarımı alıp eşimle göndermiş allah razı olsun sorması bile yeterliydi beni almasından ziyade düşünmesi mutlu etti şuanda :)

-Reklam-
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bende söylemem.. 
tarafından
Bende söylemiyorum eşime soruyor eşimde hemen eksikleri sayıyor adam liste yaptırdı bana hahahaha :D aşkım ayıp o kadar liste yapma diyorum birşey olmaz tek çocuğum biraz destek olsun diyor
(2,529 puan) tarafından
ne güzel destek olması bize de benim babam destek olur daha doğrusu çok şükür bizim durumumuz iyi ama babam bize gelirken bir sürü şey alır her geldigimde bana hep 1000 lira 500 lira sürekli para verir aka diğerleri sadece istiyor utanmadan nasıl anne baba bilmiyorum
(1,272 puan) tarafından
Valla ben bişe istemem. Kaç kere dışarıda ortam içinde evlendiler hala ben bakıyorum dedi. Geçen geldi buzdolabıma baktı döndü bana bişe lazımmı kızım diye soruyor. Dolapta bomboş yani. Ne diyim ki hayatta diyemem şu lazım bu lazım diye. Bende yok baba idare ediyoruz dedim. Camiye gitti geri geldi kocaman reçel almış gelmiş yiyende yok bizde biliyor. Napim reçeli Al 2 çeşit sebze meyve gel yani ama yok. Benim babam her gelmesinde para bırakırki zeynebe bişeler alırsın diye. Ama bunda yok. İlla boyun bükmemi bekliyor. Sonrada ben bakıyorum der.
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Bana genelde ekmeğin var mı kızım falan diye sorar aklına gelirse bende çekinerek söylerim karşımda otururlar hemen bakkala gidemeyince kola meyve suyu isterim kayınvalidem aracılığıyla o kadar bazen arar pazartesi günleri aklına gelince pazarlığın var mı kızım der bazen hiç sormaz 
tarafından
Sorduğunda söylüyorsun yani bende çekinirim söylemem eşime sorar
(1,615 puan) tarafından
Her sorduğunda söylemem canım ekmeğim olmuyor bazen eşimde çok geç gelcek oluyor o zaman söylüyorum sadece çekinerek oda
tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından

Bizimki firevun gibi sormak kalsin olsen kapini acmaz:ermm:

tarafından
Oda fazla hayırsız bir kayınpeder
tarafından
Ogluna hayri yokki bana olsun aman benden uzak cehenneme direk olsun
tarafından
Hayrı yoksa tabi uzak dursun
(2,386 puan) tarafından
benm kaynana da asla sormaz daha iddia güderler bizi aramadınızndie esim arar aradan 1ay gecer aramazlar e siz arayın hem oglunu seven insan iddia güder mi arar cok ilgincler bizde kaldıklarında cok nadir 1 yada. 2kez sordu söylemedm ben zaten cimriler öyle liste fln yapıp verilir mi asla ..
0 oy
tarafından
Asla hakkini odeyemem her pazar alisverisinde asla beni unutmaz evine aldiklarindan bana da alir her hafta sorar istedigin ozel bisey var mi diye (sebze meyve ) Allah razi olsun Allah bozmasin inşallah 
tarafından
Ama doğduktan sonra sevmeye gelince seviyorlar
tarafından
Eger o an lazim sa soylerim cok cok ihtiyacsa yani
tarafından
Ben bir tek acil birşey lazımsa anneme söylerim
tarafından
Annem babam cok uzak bana:(
tarafından
MaşaAllah
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Hiç sormadılar olsada söylemem zaten annemler gelirken ararlar bişey eksik mi alalım diye onlarada söylemem Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin 
tarafından
Bende söylemiyorum annem gelirse zaten gönlünden ne kopuyorsa getiriyor sorar eksik varmı diye acil birşey lazımsa isterim ama geldiğinde parasını veririm bazen kabul etmez bazende gizli cebine koyarım :)
0 oy
tarafından

12 senelik gelinim daha bu soruyu bir kez duymadım :'(

tarafından
Keşke almasada sorsa dimi insan onunla bile mutlu oluyor
tarafından
Tabi canim ben inan maddiyatinda değilim
0 oy
tarafından
Durumum yoksa söylerim ama durumum var alaha şükür o yüzden söylemem
tarafından
Çok şükür bizimde var durum ama kendisi tek çocuğumsun bende almak istiyorum der alır
0 oy
(672 puan) tarafından
Evet söylerim. 

Annem kaynanan birsey verirse al dedi. Sevinir böyle dedi. Kayinbabama da söylerim
0 oy
tarafından
Yaşadığı şehrin en en zenginlerinrinden trilyoner ama hiç bir evladına torununa gelinine 1 çöp faydası yok 86 yaşına gelmiş hâlâ mal peşinde evine tüp alamayan oğulları var o hâlâ 1 lira vermez ama trilyoner çok meşhur. Batsın parası da evladı açken nasıl yiyiyor
tarafından
Ayyy öylesinede yemek nasip olmasın insan evlatlarına destek olmaz mı
tarafından
Ah canım bilsen daha neler yapıyor..... Yaşın 86 olmuş bu saatten sonra evlatlarının mutluluğu ile mutlu olması lazimken evlatlari aç yatıyor
tarafından
O ona zillet olarak yeter
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Kayınpederim yok ama kayınvalidem var. O sorar bazen ama onun da durumu pek yok. Elinde olduğunu bildiğim şeyleri söylerim mesela tarlasında yetiştirdiği şeyleri filan. Onun dışında oğlun alıyor senin Bi ihtiyacın var mı derim :) 
tarafından
Sorması bile güzel:)
0 oy
tarafından
Hiç o soruyu soran olmadı :)
tarafından
Gerçekten mi
tarafından
Evet düğünde bile sormadılar şimdi mi soracaklar düğünde bana bilezik takıyor oldular sözde ama gerçekte takmadılar sen düşün yani
0 oy
(454 puan) tarafından
Sorsa keşke yine söylemem ama mutlu olruum hiç degilse düşünüyor diye
tarafından
Bende söylemiyorum ama tabi düşünüp aldığı için mutlu oluyorum
0 oy
tarafından
Kayinvalidem her gün gelirken sorar ama bende söylemem o da dolaba bakar ertesi gün gelirken getirir çoğu zaman ama ben isteyemem durumumuz olmadığından değil ama hoşuna gidiyor heralde öyle biseyler alıp gelmek durum olmasa belki söylerim 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Ben söylüyorum arada pazar görür bez alır süt alır gelir hakkını asla ödeyemem gözü çok boldur ondan oğluma adını verdim:) ben söylerim yani 
0 oy
(2,923 puan) tarafından
Bende söyleyemiyorum
0 oy
tarafından
Ben asla söylemem kendim alırım eve gelince sorarlar yok eksik derim bişey olsada pek alan tipler değil adettendir sorarlar yine herşey var derim misafir olarak gelince bile ekmek aldırmıyorm parasını veririm yada ben alırım eşimde bana çok kızar zaten kimseye tenezzül etme diye 

Eltim söyler mesela ama bir konu oldu kaynanam laf etmis alıyorum ya diye
tarafından
Bende tenezzül etmiyorum ama ısrarla yapıyor Allah razı olsun gene bir sürü şey almış gönderdi
0 oy
(139 puan) tarafından
Söylemiyorum ama kayınvalidem kayınpederim bize gelirken meyveler atıştırmalıklar öyle şeyler.Alır gelirler
tarafından
Oda iyi canım sağolsunlar
0 oy
(7,938 puan) tarafından
Eğer eşim yoksa ve alınacak bir ihtiyaç varsa ben de alamamışsam tabi ki söylerim ihtiyaçlarımı. Ama eğer çoksa alınacak artık marketler getiriyorlar istediğimizi. O şekilde hallederim
0 oy
tarafından
Kayınpederim yok olsaydida utanirdm isteyemezdim 
tarafından
Bende istemiyorum eksik yok diyince eşimi arıyor eşimde listeyle gidiyor mnyak ya :D

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 841 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 456 göst.
20 Ekim 2021 Aile kategorisinde clk38 (1,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 753 göst.