0 oy
139 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (355 puan) tarafından
Kızlar benim yeni şeker hastalığın oldugunu ogrendim

.ac karnına bile 200e yakin cıktı.neler yapiyorsunuz  yiyorsunuz. Bu sekilde oruc tutabilen oldu mu

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
seker hastalarina oruç yasak annemde de var bazen o da tutuyor 1 gun tutuyosa 2 gun tutmuyor babam parasını veriyor ama yinede içi rahat etmiyot
(355 puan) tarafından
Babamda da var ama dedim belki herkesin farkli olabikir canım.yukselince ne yapiyorsunuz
tarafından
yükseltmemeye cok dikkat ediyor insulin ve ilaçları var kullanıyor

annemde seker yükselince gözlerine vuruyor gözlerinden defalarca operasyon geçirdi o yuzden dikkat etmek zorunda canm
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hamilemisin kuzum
(355 puan) tarafından
Yok canım dglim kızım 13 aylik
(5,311 puan) tarafından
Kudret narı çok iyi geliyor benim annemle babamda vardı onlar yedi şükür düzeldi ilaçda kullanmıyor lar
(355 puan) tarafından
Nasıl yedielr canım ne kadar kullandialr
(5,311 puan) tarafından
1 kavanoz sabah aç karnına tüketildi  kuxum
(355 puan) tarafından
Sagol canim
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Yemene icmene cok dikkat et pirinç falan cok yeme

(355 puan) tarafından
Ederim canım  sagol
0 oy
tarafından
Babamda seker hastasi tutuyor teyzemde seker hastasi tutuyor baya yuksek teyzeminki yigenim var 11 yasinda oda seker hastasi 1000 olmustu degeri o küçük  tutmuyor tabi 
(355 puan) tarafından
Bende tutmak istiyorum ama inş dayanırım canim
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Hamur isleri pirinc patates gibi nisastali ve karbonhodratli yiyeceklerden uzak dur. Şekeri tamamen kes canim dikkat edersen düşebilir.
(355 puan) tarafından
Dikkat etmeye çalışırım Sagol canım
0 oy
(321 puan) tarafından
Baba tarafı babamda dahil insüline bağlı şeker hastası.

Hepsi tutuyor. Babam şekeri yükseldiği zaman veya Tatlıyı fazla kaçırdığında elma sirkesini yarım çay bardağından az olarak içiyor. Dengeliyor o. 
(355 puan) tarafından
Bende denerim Sagol canım
0 oy
(671 puan) tarafından
Kayınvalidem şeker hastası yakından ilgileniyorum çok yüksek çıkmış canım şekerden beyaz undan uzak durmalisin tatlı şeyler yok ve meyve de iki dilim şartıyla haftada yiyebilirsin düzenli ve ilacını kullan ve şekerin en büyük fusmani stresten kaçın 
(355 puan) tarafından
Malesef hep stresteyim canım  dikkat etmeye çalışırım

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 572 göst.
19 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Badgirl (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
19 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde olmuyor123 (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
11 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 153 göst.

380,089 soru

11,378,660 cevap

34,864 kullanıcı

...