0 oy
815 göst.
Diğer kategorisinde (476 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşında ve 9500 kg neymiş çok zayifmis gelişmemiş ben sadece emziriyomusum ek gıda vermiyomusun bn iyi bakamiyomusum felan öyle dedi arkadaşım çok zoruma gitti çocuğu sütten kes dedi gelişir kilo alır senden aldı alacağı kadar vitamin dedi  napsam bilemedim 

34 Cevaplar

0 oy
(612 puan) tarafından
Doktor daha geçen 2 buçuk yaşında bebeği var arkadaşımın sütten kes zayıf demiş. Doğru sütten kesmek öneriliyor ama gelişiminin ne durumda olduğuna ve ne zaman bırakması gerektiğine doktor karar verir. Arkadaşın çok da haksız değil. Ama uzman bir göz mutlaka değerlendirmeli. 
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Doktoru ne diyor sen ona bak. Boşver milleti. 
0 oy
(21 puan) tarafından
Ya yine yemezse şimdi en azından sütü var ki en şifalı besin memeyi kesince yiyeceginin garantisi yok 
0 oy
(5,489 puan) tarafından
Sakın öyle bi hata yapma, kilosu bence iyi 1 yaş gelişim tablosunda en düşük kilo 7.5 en yüksek ise 12, ne yapsın bebek obez mi olsun. Çok biliyorlar onlar. Anne sütü kadar iyisi var mı bebekler için 2.5 yaşa kadar emzirmeyi düşünüyorum ben kızımı inşallah nasip olursa. Onun bunun lafıyla hareket etme tatlım sağlığı iyiyse ne olacak kilo fazla olması daha zararlı
0 oy
tarafından
1. bi 2 yaşına kadar emmeli doktorlar da bunu diyor Kuranda da bu emrediliyor..

2. si 6 aydan sonra ek gıdaya mutlaka başlanmalı 1 yaşındaki çocuk siz ne yiyorsanız onu yiyebilmeli extra olarak anne sütüne devam etmeli..

3. sü kimsenin doktorunuz dışında çocuğunuza doktorluk yapmasına izin vermeyin..

Sağlıcakla hayırla büyütün yavrunuzu..
tarafından
Yorumlarda anne sütüne düşkün ek gıda istemiyor demişsiniz size önerim emzirmede öğün atlayın o öğünde yemek verin yemezse memede vermeyin acıkınca paşa paşa yiyorlar..
Bnm oğlum ilk zmn meme reddi çok yaptı 3 aylıkken 8 saat aç kaldığını biliyorum ama bende hırs yaptım emmezsen aç kalırsın dedim pes etti emdi şimdi de 3 gündür dördüncü dişini patlatıyor ateş ağrı iştahsızlık var sürekli emmek istiyor ama yemek yemesi de lazım yemek yemedikce meme vermiyorum pes edip yemek yiyor yarım saat sonra da emiyor.. Yemek ve emme konusunda asla onun dediği gibi yapmam o bana uyacak en iyisi neyse ben bilirim annesi olarak..
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Tatlım tek anne sütü ile olmaz çocuk vitaminsiz kalır gelişimi etkilenir hatta zekası bile. Bi bildikleri var ki 6 aydan sonra ek gıdaya geçin diyorlar. Kesme sütten ama emzirmeyi azalt. Arkadaşın kötü dememiş ilerde sen çekersin yine.
0 oy
(387 puan) tarafından
Arkadaşınız eğer çocuk doktoru değilse pek de umursamayın derim. Önce doktor sonra anne kontrolu önemli olan. Benim de ablam bu konuda kendini bilir kişi olarak görür ben aylık kontrolde doktorun dediğini önemserim 
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Ek gıda öcü değil bacım ben de korkuyordum ama alışmak zorunda emziren analar linç etmesin beni emzireceğim derken kolaya kaçılıyor denge ve geçiş süreci yavaş oluyor. Elbette herkesin bebesi farklı ve gelişim tipi önemli ama görünen birşey var ise uyarı vermek istemiş olabilir. 
0 oy
(345 puan) tarafından
Sanirim doktor arkadasin tovbe tovbee insanlar ne kadar bilgili ya herkez biliyo biz cahiliz zatn aylik kontrollerinde doktorlar boyle bisey demiyosa hersey normalse arkadasin ne karisir anlamiyorum gicik oluyorum boyle insanlara bana da ilk basta mama verme emzir bu cocugu mamaya alisirsa seni emmez diyolardi simdi bayada emiyo valla simdide sutun yaramiyo bu cocuga mama ver diyolar ohoo herkezi dinlesek ne hale gelirdik bosver duyma insanlari sen annesin en iyisini sen bilirsin
0 oy
(1,941 puan) tarafından
Biraz haklı gibi sebzelerden meyvelerden beslenip vitamin almalı ve damak zevki oluşmalı canım zaten bundan sonra pek de bi faydası olmuyor keyfi içiyorlar 
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Arkadaşına o mu emziriuor ayrıca cocugun dini hakkı var 2 yaş  nefret ediyorum böyle çocuguöun kararlarını başkalatının almasına 
0 oy
(45 puan) tarafından
Herhangi bi saglik problemi yoksa kilosuyla alakalı kesmezsiniz ama emme sürelerini uzatabilirsiniz yani günde 5 kere emiyorsa 3 e düşürün onun seveceği şeylerden başlayın süsleyin tabağını degisik renkli tabak kasık alabilirsiniz ilgisini çeker hem bu sayede yemeklere alıştırmıs olursunuz hemde sizin için iyi olur disardayken falanda emzirmek yerine bi çorba bi meyve püresi gibi şeyler verirsiniz .

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 137 göst.
4 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 605 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Melekkk (11,173 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
0 oy
24 cevap 882 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Lena (8 puan) tarafından soruldu

396,319 soru

11,855,243 cevap

35,949 kullanıcı

...