0 oy
758 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi
benziyEğer benziyorsa lütfen söyleyin.. ona göre doktora gideceğim.. şuan gittiğim doktor saçma saoan aklımı karıştırdi ve bana olabilirde olmayabilir de bekleyip göreceğiz dedi. O yüzden lütfen ama lutfen benziyorsa söyleyin hemen doktor değiştirip peşine düşeceğim. Çünkü var ise ona göre başka bir programla eğitim veriliyor sanırım geç kalmak istemiyorum

38 Cevaplar

0 oy
(376 puan) tarafından
Kız otizim dıştan allasilmiyor büyüdükçe hal hareketinden anlaya bilirsin yoktur inşallah maşallah çok tatlı ♥️
tarafından
Kız ben down sendromu yazacaktım ama nasıl bir psikoloji ile yazdıysam
(376 puan) tarafından
Hiç alakası yok canım down sendromuyla masallah allah Sana bağışlasın dert etme bacım
tarafından
Çok sağolun
-Reklam-
0 oy
(10,096 puan) tarafından
Canım otizm hal ve tavirlardan anlasilir. Yuzle anlasilacak bir olay degil
tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim down sendromlu meleğim var down sendromu dışardan bakınca anlaşılır çekik göz burun kökü basık simian  çizgisi vs.ama otizmin simadan anlamazsin davranış bozukluğu oluyor hırçın ismiyle  çağrıldığı zaman sese bakmama konuşma güçlüğü vs.oluyor 3 yaştan önce anlaşılmaz diye biliyorum ama genede içinde bi şüphe varsa mutlaka soruştur erken eğitimleri var biz mesela 5.5 aylık eğitime başladık 7 aylık olduk şimdi kızım için elimden gelen herşeyi yapmaya söz verdim 
tarafından
Allah'ım bağışlasın rabbim kotulerden korusun. Ben zaten down sendromu yazacaktım ama nasıl bir psikoloji ile yazdıysam anlamadım özür dilerim bende erken tanı erken eğitim için yazdım doktor hiç bsi demedi şuan
tarafından
Ben benzetmedim canım sen benim bebişi görmedin dimi
tarafından
Yok hayır gormedim nazar degmesin bebisine
0 oy
tarafından
Yaa maşallah sen nasıl bu bebişe otizimli dersin maşallahsı var   bu arada canm otizimli bebekler göz teması kurmazz seslenince sana bakmaz yani duyamazz fotograflarda çok sukur gülüyoda göz temasıda kuruyor korkma inşallah birşeyi yoktur bende 8 haftalık gebeyim ara sira aklima geliyor ya oyle birsey olursa diye insallah olmaz herseyin hayirlisi ve saglik
tarafından
Aminn Allah'ım sağlık ile kavuştursun sizi. Yabancının yabancıya duası daha çok tutarmis. Gönlümden söylüyorm sağlık ile sorunsuz kavuşun rabbim gönlündekini hayırlın kılsın :)
tarafından
Çok teşekür ediyorum canım benim seninde çocugunu sana bagışlasn inşallah hiçbir sorunu yoktur beraber büyürsünüz yaşlanırsınız inşallah
0 oy
tarafından
Ya sen kendi tipine bak meymun yavrusu diyeydin ") ne var mis bu paşada bal gibi maşallah 
tarafından
Kız o paşa değil :D babasi öyle giydirmis ben uyurken :D buradaki maymun baba oluyor dimi :D yoksa katiyen kabul etmem ben elit hanfendi bir prensesim hahaah :D
tarafından
Anam ben onu paşa sandım ya ") hahahahahhahaa aynen babadan taraf ")
tarafından
:D ağzından bal damlıyor :D
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Down sendromu demek istedin sanırım olsa milyon kere anlaşılırdı şimdi gram değil için ferah olsun doğar doğmaz anlaşılacak birşey hatta anne karnında sonradan olmaz kuzu acil değiştir o doktoru
tarafından
Allah'ım bin kere razı olsun teşekkür ederim
(1,755 puan) tarafından
Hani yeni doğum yapınca bebek doktoru muayene ediyor ya onun sebebi bu işte belirti varmı yokmu veya 2li test bunun için anne karnında bile anlaşılıyor.. dış  görünüşünde ki farklılığı anlardı olsa doktorlar seninkine baktigim gibi anladım değil
tarafından
Coook teşekkür ederim içim ferahladi
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah, ya insan konduramaz böyle şeyleri, zaten yüzden belli olmaz ki. Hal hareketten belli olur
tarafından
Çok teşekkür ederim doktor değiştireceğim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Canım otizim görünüşle anlaşılmaz ama snn bebeğinede teşhis erken sanırım seslendiğinde bakmaz tekrarlayan hareketleri olur kendi dünyasında yaşar bazı sesler onu çok etkiler gibi siz neden bu düşünceye girdiniz sen bebeğinin resmini sil googleda çıkıyormuş soru başlığını ve sorunu yeniden güncelle 
tarafından
Sildim fotoğrafları başlığı da değiştireceğim bunu aklima doktor soktu ki gram şüphem yoktu. Kızım dönüyor emeklemeye çalışıyor seslenince bakıyor takip ediyor. Ama ismini tanımıyor diye dedi doktor
tarafından
Allah allaaah oyle olur mu ya. Bi ismine bakmadi diye. Gordum fotografini bal gobi cocuk masaallah
tarafından
Allah'ım razı olsun çok sağolun
(7,768 puan) tarafından
Otizm tek tanı ile anlaşılmaz ayrıca tanı içinde erken doktor otizm mi dedi down bilmiyorumda down değil ama otizm içinde çok erken bence bebişinde bi problem yok
0 oy
tarafından
Otizm  tipten belli olan birsey degil canim. Eger öyle bir tanı alörsan hemen egitimine başla. Benim bi ogrencim otizmliydi ama ailesi cok ilgili diye çocuk sinifta en basarilardandi sonra zaten normallesti baya
tarafından
Ortada bir tanı yokki o bi doktorun demesiyle olmaz oyle. Sen biraz arastir ogren bebegini bi takip et bakalim. Ama sanmiyorum gayet saglikli duruyor ama davranislarini en iyi sen bilirsin
tarafından
Çok sağolun en azindan ne yapacağımı öğrendim teşekkür ederim
tarafından
Uzm.dr.alptunc instagram dan baksana daha az once otizm ile ilgili post atti bi oku
tarafından
Aaa hemen bakıyorm çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canim
0 oy
(364 puan) tarafından
Maşallah canım çok güzel bir bebek benzemiyor hiç ama için rahat etsin diyorsan başka bir çocuk doktoruna danış sağlıkla büyüsün kuzucuk
tarafından
Aminnn cümlemizinki inşallah
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canım smdi bu sorulara cevabın evetse sorun yoktur 

Adıyla seslendiginde herhangi bi tepki veriyor mu 

Seninle göz teması kuruyor mu 

Sen bı şeyler anlattığında tepki veriyor ya da bakıyor mu sana 

Ses çıkaran oyuncaklarla ilgileniyor mu bunlara dikkat et 
tarafından
Evet herşeyi hepsini yapıyor daha fazlasını yapıyor ama doktorun yanında ismini tanımadi diye doktorum aklıma soktu bunu
(1,012 puan) tarafından
O zaman kendine dert etme canım konuş hep bebeğinle kitap falan oku
0 oy
tarafından
Otizm dıştan anlaşılmaz down senderomu gbi bizden duysan goturmeyecekmisin? Saçmalama canm oyle şüphen varsa geç olmadan götür otizm durdurulabilir geriletebilirler
tarafından
Sosyal hizmetler bölümu okudum orada bu masum yavrucaklarla ilgili dersler vs gördüm oradan biliyorum bazı şeyleri seslere tepki veriyormu aktif bir bebekmi vs onlarda önemli ve sendende razı olsun inşallah yoktur❤️
tarafından
Evet aktif oturabiliyor dönebiliyor takip ediyor konuşmaya çabalıyor tepki veriyor ama doktorun yanında ismini tanımadi diye doktorum böyle soyledi
tarafından
Off her okuyan DR. Olmasa keşke anneleri korkutmak tan başka biseyok korkma bitanem büyük ihtimalle yok sen durumun varsa özele gotur oradakiler daha çok ilgileniyor birde
tarafından
Hay Allah razı olsun çok sağolun
tarafından
Hepimizden ❤️
0 oy
(198 puan) tarafından

Maşallah ne tatlisinnnnnn :) Canim bence hic down sendromlu bir bebege benzemiyor. Yani daha once gordum down sendromlu bir bebek. Ayrica doktor nasil bilemiyor. Bu isin bir suru testi var. Cok aklina takiliyosa Dna testi yaptir. Ama bence hic benzemiyor Masallah :))

tarafından
Coook teşekkür ederim yolu yordamı bilmiyordm ama yazdıklarınız beni yönlendirdi çok sağolun
(198 puan) tarafından
Ne demek canim benim Saglikla buyut yavrunu ❤
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Down sendromlu demek istedin galiba hayır hiç alakası yok bebisin maşallahi var
tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Down sendromlu deyip de çocugu hastane hastane gezdirip hasta etme canım sakın. Hiçbişey yok masallah gözler renkli olsa benimkine çok benziyo
tarafından
Yaa kıyamam annesi Allah bağışlasin evet götürmeyecegim aklım karışmıştı ama iyiki burada sordum
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Asla down sendromlu bebislere benzemiyo massallaaahh cok tatli bir paşa
tarafından
Allah Bin kere razı olsun
(4,152 puan) tarafından
Hepimizden kuzum. Sen nie bole fikre kapildun ki
tarafından
Doktorun yanında doktor seslenince bakmadi diye dedi doktor. Benm gram şüphem yokken aklıma soktu
0 oy
(341 puan) tarafından
Hiç benzemiyor canım eltimjn oğlu otizmli bunun hiç alakası yok
tarafından
Allahm razı olsun. Sizede şifa diliyorum
0 oy
(758 puan) tarafından
Foto yok canim

İlgili bir soru bulunamadı

381,746 soru

11,428,531 cevap

34,988 kullanıcı