0 oy
725 göst.
Aile kategorisinde (1,390 puan) tarafından

Çok yoruldum artık Allah sağlık sıhhat versin yokluğunu göstermesin tabiki ama insan olarak yorulmak benim de hakkım değil mi :ermm:

18 aylık kızım var ne yemek yiyor, ne uyuyor ne oturuyor. Doğduğundan beri ağlıyor oturmuyor  hiperaktif mi normal mi bilmiyorum. Tüm gün peşindeyim hele oruç vakti gerçekten pilim bitiyor. Her gün dua ediyorum Allahım kızıma sakinlik usluluk ver diye.

Özellikle yemek yememesi beni çok üzüyor sabahtan beri ağzına 2 lokma koymadı nerdeyse. Napıcam ben bilmiyorum sizde durumlar nasıl 

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim kızım da çok yormaya başladı beni doğumumada 10 gün falan var artık hareket etmekte zorlanıyorum bulduğum yere oturuyorum. Yeme içmede sıkıntı yok çok şükür. Ama çok hızlı eli ayağı arkamı bir dönüyorum sandalye masa tepesinde sehpaya çıkıyor masanın altına giriyor zorla uyutuyorum deli gibi uykusu var ayağımdan kalkıyor.. Fazla hareketli maşallah bir an önce doğurmak istiyorum belki ozaman  daha iyi olur herşey 
(1,390 puan) tarafından
Hemde hamilesin ha Allah kolaylık versin. Sağlıkla da kucağına al inşallah canım.
tarafından
Amin amin inşallah ❤️
-Reklam-
0 oy
(380 puan) tarafından
benfe çok yorgun ve uykusuzm benimki dahs 1 aylik ama gece uykulsti çok dzensiz 
(1,390 puan) tarafından
Daha çok yeni zamanla oturur inşallah canım
0 oy
(14,473 puan) tarafından
25 aylık  

O kadar yaramaz ki.

Heryeri dagitiyo.

Beni kizdiriyo.

Hep mızmızyalandan ağlıyokendini yerlere atiyo

Kendimi zor tutuyorum bazen bağırıp üzmemek için hemen kaçıyorum mutfaga
(1,390 puan) tarafından
Ben de aynı son zamanda alınmaya başladı bağırsam bişey olsa ağlayıveriyo. Sabır diliyorum sürekli Allahtan
0 oy
tarafından
Uyumasa durmasa neyse diyorsun da yemeyince insan stres ol uyo
(1,390 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya
0 oy
(135 puan) tarafından
Uyuturken rukye ayeti dinlet canım inş sakinleşir
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım sğol
0 oy
(4,102 puan) tarafından
Peki bencne yapyim 3 tane  hepsi kucuk 4 3 ve1 yasndalr bide hamilym oruc tutyorm akşama kadar robot gibiyim
(1,390 puan) tarafından
Aboo Allah sabır versin sana canım. Hiç bitmeyen bir işimiz var 7/24 çalışıyoruz
(4,102 puan) tarafından
Ewet öyle cnmm bide anlayişsiz koca oldumu tam rezillik
0 oy
(197 puan) tarafından
Allah yardımcın  olsun canım annelik zor zanaat hani derler ya hep bekarken anne olunca anlarsın  çok doğru sözmüş  vesselam insan anne olunca herşeyi anlıyor uykudan feragat ediyor en önemlisi  herşeyimiz bebişlerimiz  oluyor benm kızda 20 aylık maşallah elleirnden öper kilomuz kaç dersen 7600 20 aylık minnak hanım bizimki ek gıda konusunda sıkıntımız sürekli var yediremiyorum  yemiyor  sevdiklerini yiyor ama farklı tat verince yemiyor genelde tarhana domates çorbası bunların dışında istisna oda 2 kaşık ilerisi yok çok zor durum yememeleri insan çok üzülüyor ama elbet yediği vakit olucak o konuda kendini üzme derim toparlandığı zaman gelicek elbet sağlıklı olsunda açlıktan ben öleni görmedim Allah korusun illa yediği saat eşref saati vardır  sen benm hatama düşme yedirmek kpnusunds ısrar ettirme ettirince ters tepiyor onu alışkanlık haline getiriyorlar önemli olan zeka düzeyi nasıl  seni anlıyor mu dinliyor mu  konusuyor  mu bunlar önemli kiloya takılma bence ve hareketlilik olarak ta ben sürekli yürütürmeye  çalışıyordum bana dediler sürekli yürüsün hele sen bu günleri çok arıcan öyleymiş gerçekten tam yürümüyor ama emeklememizde  yeni başladı artık kırcalamalara  başladı bu durum beni çok  mutlu ediyor ama tabiki yoruyorda  Allah yardımcın olsun  Allah kuzuna sakınlık versin inşallah bol bol oku canım sürekli hareket halindeyse  sakinleştirmenin yollarını  elbet bulursun sabır anahtarın olsun inşallah 
(1,390 puan) tarafından
Sağol canım amin inşallahh. Benim kız hep erkenciydi 9.5 aylık bir yürüdü vallahi daha mı zor oldu bilmiyorum. o günden beri poposu yer görmedi :D benimkid3 aynı hep seçiyor, sevdiğini yapıyorum bazen onu da yemiyor çöpe dökmekten israftan üzülüyorum artık. Doktorumuza danışcam bir şurup var iştah açıcı önerirse alıcam artık ya
(197 puan) tarafından
NUTRİGEN ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ  EKSTİRESİ VARMIS BEN KIZIMA KULLANAMADIM  YASAK DİYE ONUN FAYDASINI GÖRENLERİ  BAYA DİNLEDİM  TAVSİYE  EDERŞM
0 oy
(125 puan) tarafından
Doğduğundan beri agliyor mizmiz şuan 3 yasinda ve bi degisme yok çok şımarık iki dakika oturmaz hicbisey yemez herseye ağlar ne zaman uslanır bilmiyorum bazen kafayı yicek gibi oluyorum ama sonra diyorum sağlıklı ve yanımda ya bin şükür diye
(1,390 puan) tarafından
Ayy deme kız 3 yaşında ve böyle mi. Ben akıllanır uslanır diye dua ediyorum sürekli. Allah kolaylık versin
0 oy
(1,447 puan) tarafından
Aynı kızım senin anlattığın gibi 
(1,390 puan) tarafından
:(( napcaz biz böyle
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Bizimki de cok hareketli 19 aylik..istahsiz ayrica ama napim düşün düşün kafayi yer insan..bni en cok gece uykusu yoruyo saat basi kalkiyo cnku..onun disinda cok hareketli olduğu icin onun oturup yapabileceği etkinlikler buluyorum bn guzel oluyo..parmak boyama,kitap okuma,lego gibi..bunlarla oynarken bn de dinlenmiş oluyorum:)
(1,390 puan) tarafından
Benim kızımın ilgilenme süresi çok düşük. Ben yanındaysam bişeyler le oynuyor kendi durmuyor. Evde tonla oyuncak var ama yüzlerine bakmıyor. Bazen kaldırıyorum 1 ay sonra geri veriyorum 5 dk bakıp g eri atıyor :(
(3,902 puan) tarafından
Parmak boya belki hosuna gider cnm..hem kolay da cikyo..duyusal oyun olarak da iyi bi etkinlik..mesela bn dun bulasik sungerinin ortasini lastikle bagladim kelebek gibi..onu boyadik bastrsk kelebek yaptik baya vakit gecrdk
0 oy
tarafından
Kızım 4 buçuk aylık oldu oda beni yoruyo evle ilgileniyom  kızıma bakıyom yemektir odur budur derken resmen pert oluyom 
(1,390 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım küçükken ayrı zor büyüynxe ayrı valla
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benimkide 14 aylik aynı benimki de öyle. Yemek konusunu geçtim hadi arada gene yiyor da beni uyku mahvediyor. Doğduğundan beri tek gece deliksiz uyuduğu olmadi inan her gün  3 4 saat uykuyla gün geçiriyorum öyle perişanım. Rabbim yokluğunu göstermesin tabi ama.cocuk bakmak zor işmiş vesselam
(1,390 puan) tarafından
Hemde çooooook zor işmiş vallahi. Allah sabır versin canım uykusuzluk da sinirlerini yıpratıyo insanın
0 oy
tarafından
Al bnden o kadar :(

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 253 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 209 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 295 göst.