+1 oy
955 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim kızım olunca kayinnamin kaynanası adı emine benim adımı koyun dedi çok dediğim dedik bir kadındı kayinnamda babaannesi benim benim adımı koyun dedi onun adı da meliha idi eşim de arada kaldı babaannesini de çok sever ama onunkini koysa o küser onunkini koysa o küser tabi benim aklımda ne sosyetik isimler var çatlıyorum onları dinliycek beni dinlemeyecek diye gitmiş nüfusa bizden habersiz elfida koymuş girdim googleye anlamına bakım dedim oda gözden çıkarılan feda edilen demekmiş çok üzülmüştüm 

40 Cevaplar

+1 oy
(2,374 puan) tarafından

Hayir gorumcem tutturdu:ermm:

(2,374 puan) tarafından
Ne meraklilar   :D
tarafından
Ama şöyle düşünmüş benim adım seher seher yıldızı olsun demisti
(2,374 puan) tarafından
Voowww kafalar pırıl  :-))
tarafından
Emineden melihada iyidir aslinda:)
(2,374 puan) tarafından
Hahahhj evet
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır ısrar etmedi hatta teklif bile etmedi ama biz.koyduk
tarafından
Super olmuş:)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İsim önermelerine bile müsade etmem o kdr böbürlenen insanlar ki söylediği ismi beğensemde koymam yıllarca onlarn böbürlenmesini asla çekemem 
0 oy
(12,512 puan) tarafından
Kaynım yağmur olsun dedi çok istiyordu kaynanam da çok ısrar etti yağmur koyun diye kırmak istemedim yağmur beril koyduk
tarafından
Ama yağmur çok güzel iyiki koymussun
(12,512 puan) tarafından
O kadar itici geliyordu ki bana onların hatrına koydum ben nasıl olsa beril derim diye düşündüm şimdi herkes yağmur deyince bende yağmur diyorum söyledikçe hoş gelmeye başladı ;)
tarafından
Aynen çok güzel canim:)
0 oy
tarafından
fikir sorarsan herkes fikrini soyler ben kimsenin fikrini sormadim soylemek isteyen oldu ama doguran benim isim hakki da benim siz kendi cocuklariniza koymussunuz sizin devir kapanmis dedim valla kimsede bisi diyemedi herseye laf etmem ama bu isim konusu en sinir oldugum sey. kimsenin cocugunun ismine kimse karisamaz. anan baban da olsa
0 oy
tarafından
Güzel  isim  koymuş ta anlamını bilerekmi koydu ya benim kilerde  ölen kaynimin ismini koymami istedi  asla izin vermedim 
tarafından
Yok oda bilmemiş
tarafından
He iyi ozaman adı çok güzelmiş  vallah
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benim eşim tutturdu ablamın adını koyalım dedi ama bende niye seninkini koyuyoruz o zaman benim ablamın adını koyalım dedim bir daha ağzını açmadı :)
tarafından
Hahahah valla iyi demissin
0 oy
tarafından
Kayinpederim tutturmustu..
0 oy
tarafından
Şimdilik kızım yok ama ilerde olursa kimsenin adını koymam benim ve eşimin istediği olur oğluşum da kayınpederim baska bir isim söyledi ben izin vermedim eşim biz bulduk baba dedi :)
tarafından
Maşallah size:)
0 oy
tarafından
İstedi koymadım eşime söyledim ben adını koysam beni daha çok sevmiycek bende ona daha çok saygı duymuycam istemiyorum dedim. Masal tuana koydum:)
tarafından
Masal ismini çok severim:)
0 oy
(409 puan) tarafından
Bizde tersi oldu annem tutturdu hatta küstü halada onun tribini atar oğlumada kızımada iki tarafın adını koymadık iki tarafında gönlü kalmasın diye eşim annemin adının bende onun babasının adını istemedim ama annem çok abarttı buda beni üzdü kaynana gibi davrandı
tarafından
Büyükler biraz degisikler:)
0 oy
tarafından
Kız sende de hergün başka olay maşallah 
tarafından
Bunlar yarısı aslı :)
tarafından
Valla hayretler içindeyim :)
tarafından
Bende öyle oysaki ne hayaller :)
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Kimse bişey demedi biraz çekiniyorlar benden eşim bikere annesinin yanında gülerek annesine, senin ismini koyalım mi diyince, bende gülerek yok valla aileden kimsenin ismini koymam kızıma dedim sonra kimsede olmayan bir isim olacak dedim onlarda hak verdi sonra bişey demediler:Dsag olsun eşim bana bırakmış isim konusunu tamamen

tarafından
Maşallah size :)
0 oy
tarafından
Eşimin dedesi oğluma tutturdu Abdülaziz koyun diye ama biz Metehan a karar vermiştik zaten kayınpeder de Ali ekleyin demiş ama sadece Metehan koyduk kimseyi dinlemem isim konusunda kızım olursa da annemin ismini ek yapcam kendi kararımla diğer ismi düşünürüm o zaman ama kaynanamın koymam
tarafından
Çok güzel maşallah uyumunuz güzel esinizle
tarafından
Evet canım eşim de dinlemez kimseyi bizim çocuğumuz kimse karışamaz düşüncesinde
0 oy
(77 puan) tarafından
Biz eşimle karar verdik ismi koyacagımız zaman bahane bulmaya calıstılar Alparslan koyduk ayrı mı yazılır bıtısık mı yazılıra kadar didikledir ama o kadar da onemlı degiller yanı :)) biz istedikten sonra :)) 
tarafından
Aynen :)::)
0 oy
tarafından
Kendimiz koyduk hatta kızları demişti ana oglun senin adını koymuyor diye hani ikinci adida vardı ya işte onu tek koyacaklar dedi annesi de takmadı bile öyle dedim anne sen dinleme onları doğunca cüzdanını atarım size dedim biraz da gorumcelere inat koydum ismide güzel kaynanamın ve kadın teşekkür etti kendi ismini koyduk diye bir ama koymasaydim gorumcelerim sürekli eşime laf sokacaklardi bak ben anamın adını kızıma koydum sen biricik oğluydu tek oglandin koymasın diye eşimi ezeceklerdi ve zaten başlamışlardı da iyiki koydum:)
tarafından
Evet haklısın canım bu arada adaşımsın♥️
tarafından
Öyle mi kız❤️
0 oy
tarafından
Hayır ama saçma sapan isimler önerip durmuş eşime. Fikir sorulmadığı halde atlayanlara sinir oluyorum. 
tarafından
Bencede fikir sorulmalı benim yaşlı bir babam var abim evlendi abimin karısı demişki kayinbabam koysun kızları oldu annemin adı fadimana oyuzden annem benimki ni sakın koymayın çirkin diye baştan söyledi babam da namaza niyaza düşkün biri ve öyle isimden neden anlamaz bende baba bak nisa ismini söyle nisa süresi varya kuranda nisa zeki kadın demek dedim kabul etti tabi benim koydurdugumu hala bilmiyorlar üç çocuğum var bana kimse sormadı adlarını eşim koydu kayinbabamin adı biride hatta ve ben gizliden yeğenimin adını iyiki koymuşum kimse bilmiyor:)
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Eşim babasının ismini koymak istedi ama kabul etmedim sonucda cocukda en büyük hak annede o kadar acıyı çekiyorsun neler yaşıyorsun isim konusunda herkes bişey dedi dinlemedim eşim kendi ismini gelenek yapmak istiyordu ilk çocukta oğlumun ilk çocuğu olursa da oda koymasını öyle öyle gitmesini istiyor diye oğlumun adını eşimin adı ile kendi istediğim bir isim koydum ona bile herkes laf söyledi :D
tarafından
Eşim kayinbabamin adını koymak istedi ve bana söylemeden gitti koydu:)
(3,681 puan) tarafından
Cinayet çıkardı herhalde  ben eşime dedim öyle bişey yaparsan 18 yaşına gelince değiştiririm :D ben sevmiyorum ya böyle şeyleri  bussuru isim var nedir bu baba ismi koyma  anne ismi koyms
tarafından
Niye koydum diye yüksek sesle desem bizdede o zaman cinayet çıkardı işte:)
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın dur dur hatta baksınlar doğum sancısıni ben cekecem çocuğum hasta olacak sabaha kadar ben bakicam altını ben temizlicem uyumadigi gecelerde uykusuz ben kalıcam anne ,baba dediginde en çok ben sevincem birşey yemediğinde uzulucem tabiki bunlari annesi olarak ben yapicam o zamanda annesi olarak ismi ben koyacam kimseye kendi anneme dahi o hakkı bırakmam 
tarafından
Çok haklısın
0 oy
(7,920 puan) tarafından
Cinsiyet öğrenir öğrenmez “ooh Zeynep geliyor” dedi. Zeynep ismini çok severim zaten ama daha ona sormadan böyle emri vaki yapması bir garipti doğrusu
(7,920 puan) tarafından
Amin canım benim ☺️❤️ hayırlı ömürleri olsun inşaAllah ❤️
Ben kabul etmemiş olsam eşim zorlardı. Huyunu biliyorum çünkü. Nasibinde bu varmış kızımın. Hayırlısı bakalım ☺️
(2,829 puan) tarafından
Valla  benimki bizmi taşıyoruzda ismini koyalim demisti  hic unutmam❣ insallah canim amin aminn
(7,920 puan) tarafından
Yaa ne güzel. Rabbim huzurunuzu daim etsin canım. Şu anda hamile değilim ama bir daha bebeğimiz olsa onun da adını kocam koyacak :/en son kararı beraber alırız ama bu şekilde yapması da kırıcı oluyor. Bak 5 ay geçmiş doğumdan ama kırgınlığım hala geçmemiş
(2,829 puan) tarafından
Napcaksin kuzum iste herkes yasiyo bisiler şükür  benimki cok anlayışlıdır benimde kizim sekiz aylik az sonra ailemle 23  nisan resmi cekinip aticaz hatira saklicam❣
(7,920 puan) tarafından
Ya ne güzel canım. Rabbim huzur versin yuvanıza ☺️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 815 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 533 göst.
5 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Ulnerrr (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 210 göst.
28 Şubat 2022 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu