0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar bebek biraz kilolu ama normal ya da Sezeryan olup olmamasını doktor bana bıraktı kaynanam bnde başta Normal istiyorum dedim dedim kaynanma başladı bebek kilolu olur 3 parça çıkar şöyle olur boyel olur falan dedi bnde dedim ki ultrason tam kilosunu göstermiyor yok dedi o alet ölçüyir  bkilosu da 3900 doktor bize bıraktı bni gördü mü sezeryan diyor en sonunda gittim sezeryan istiyorum dedim doktora önceden normal istiyorum demistim sırf normal doğum yapsam bebeğe bişe olsa ömür boyu başıma kalkar diye bn anlamıyorum bişe olsa sezeryanda olmaz mı yani herşey Allah'tan yiyecke ekmeği varsa doğar demiyor da ölü doğar ölü doğarsa senin yizunden doğar diyor çıldıracam ya 

38 Cevaplar

0 oy
(1,850 puan) tarafından

Zaten bazi durumlarda sen istesende normal dogum yapamiyosun 

• 1)Bebeğin Ters Gelmesi (Makat Geliş) ...
  • 2)Bebeğin İri Olması ...
  • 3)Daha Önce Sezaryen Doğum Yapılmış Olması ...
  • 4)İleri Yaşta İlk Gebeliğini Yaşayanlar. ...
  • 5)Baş – Pelvis Uyumsuzluğu. ...
  • 6)Fetal Distress (Bebeğin Strese Girmesi) ...
  • 8)Aktif Genital Uçuk Enfeksiyonu. ...
  • 9)Plasentanın Erkenden Ayrılması
Bence ne sen nede kaynanan doktorun işine karişmayin
-Reklam-
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Benim kaynananın ilk bebeği iri oldu için ölmüş doğarken
0 oy
(979 puan) tarafından
Bnm ablamin 2.çocuğu 4.900 doğdu normal doğdu cnm 
0 oy
(7,203 puan) tarafından
Senin yerinde olsam inadına normal doğum yaparım millet beş kilo çocuk doğuruyor be... Ayrıca bana 3100 dedikleri bebek 2190 doğdu . Bence hiç boş yere kestirme kendini
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kaynanan mi doğuracak sen kimseye bakma. Kendin için ne istiyorsan onu yap. Zaten normal yaparken risk olursa direkt Sezaryene alıyorlar. 
0 oy
tarafından
Allah ömür verdiyse sağsalim doğar hiç de bişey olmaz.  Ben 3940 doğurdum bak ölmedim çocuğumda yanımda sapasağlam. Moral bozmaktan başka değil o kadının yaptığı 
0 oy
tarafından
Senin kararına kalmış bir şey kimseyi dinleme 
0 oy
tarafından
Kız niye herşeyi anlatıyor sun demesen oda senin yuzunde. Demez . Bak hemen üzerine atmış sanne deseydin yaa için rahatlicaksa sezaryen ol
0 oy
(899 puan) tarafından
Annem normal doğumla 5 kilo doğurdu kardeşimi o nasıl laf öyle.. Ha bana sorarsan normal doğumdan acil sezeryan a alındım panik atak geçirdiğim için eğer böyle bi şey varsa korku varsa en iyisi sezeryan
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Tatlım bn 4 kiloyu normal doğum yaptım..

Sezeryanda açısını sn çekeceksin sakın öyle bir hata yapayım deme. 4kilo çocuk doğurup fingir fingir gezdim normal doğum olduğu için.. beni gören şok oldu ayakta geziyor bak diye.. 

Bir kere daha doğmamış bebeğe yok ölür şöyle böyle diyen insandan hayır gelmez ben yerinde olsam ona konuşma hakkı dahi vermem ki bnm kaynanam da biraz değişik öyle de yaptım fırsatı vermedim 

Eğer şimdi sn ona fırsat verip sezeryanda yapsan yine yaranamazsn bak aklına gelirim demişti dersin yediğin acı ile bebekle sn uğraşacaksn boşuna başkasının laflarına gitme kendin ne istiyorsun onu otur kalk düşün uygula gerisi fasa fiso..
0 oy
tarafından
Her seyinize karıştırmayın bu kadar yaa eltimle konuşurken kayınvalide de yanimizdaydi doğum konusu açılmıştı işte ben normal doğum istiyorum dedim neyse bana döndü onu sen bilemezsin bebek bilir dedi böyle imalı imalı bende bebek benim olduğuna göre doğumunu da ben bilirim dedim normal istiyorum ama gerekirse sezeryanla da doğum yaparım dedim. Benim eltim sezeryanla doğum yaptı hadi annesi yanındaydı da sağ olsun kadın baktı kayınvalide de gitti arada kaldı ama ben sezeryanla doğum yapacak olsam annemle aramda 2,5-3 saat yol var iki küçük kardeşim var babam emekli olmasına rağmen hala çalışıyor ona zor olur kayınvalide tamam iyidir hoştur ama bazen öyle bir konuşur ki çıldırtır hele ki lohusa psikolojisi ile hiç çekilmez tersleyip koyun kocalariniz da bir şey diyecek olursa bu çocuğu ben taşıyacağım 9 ay sıkıntısı kimseyi germesin diyeceksiniz bu kadar basit. Zaten evlenip ana baba ağzına bakan hoduklere ayrı bir sinir oluyorum 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Benim 3500 dediler 39.haftada doğdu kızım 3100 kilo doğdu arasında fark oluyor yani
0 oy
tarafından
Kaynananın aklından zoru mu var ne. Normal insan böyle konuşmaz çünkü. Ne demek üç parça çıkar tövbe tövbe. Sen boşver canım konuşup dursun. Doktorun hangisini önerdiyse onu yap.
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Kaynananın ağzını neden kapatmıyosn herşeye konusmasın karışmasın evlat senin evladın senden daha çok düşünemez kimse bebeğini ağzının payını ver sussun! Ayrıca benim kaç tane tanıdığım var 4 kilo doğurdu normal doğum daha geçen kuzenimin eşi 4.5 kilo doğurdu. Ha bende korkuyorum normal doğumdan ilk doğumum olacak sende korkuyorsan o zmn bisey diyemem ama sırf gereksiz insanların lafı yüzünden fikrini değeştirme doktorunla kns normal olur derse istediğini yap
0 oy
tarafından
Doktoruna güveniyorsan onunla hareket canım sorun olmaz canim ben bile 4300 doğurdum normal doğumda dikişin fazlaydı oda normaldi yani o kiloya cok sukur sıkıntı olmadı ayrica o kaynanan cok biliyor 3 parca cikarmis hadi oradan uyuz  doğum yapacak birine söylenirmi bu 
0 oy
(850 puan) tarafından
Kaynanan sezaryen olsun o zaman sana ne karışıyor ki :) çok biliyorlar valla
0 oy
(785 puan) tarafından
Doktorun neyi oneriyorsa onu dinle benim annem 16 yaşındayken beni 4 kilo 19 yaşındayken de kardesimi 4,5 kilo doğurmuş normal doğumla bende kızımı 3715 Gr doğurdum normal doğumla hemde kesik bile atmadilar sadece kendi yırtılmış ti onada 4 dikiş attilar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 178 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 255 göst.
13 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,386 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 382 göst.
23 Ocak 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde HaticEmrah alp (162 puan) tarafından soruldu

380,746 soru

11,399,718 cevap

34,929 kullanıcı

...