+5 oy
797 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hayat her zaman bir adamın eve erken gelmesi yada eve maddi durumunun el verdiğince eve bir şeyler alması değil. Ben duygusal bir insanım hayatımda hiç para ve lükse önem vermedim. Belkide babamın sevgisiz oluşu nedeniyle kocamdan sevgi saygı bekledim. Belkide ilgisiz oluşu benim aldatma rüyaları görmeme yol açtı. Kadınlar sevdikçe güzelleşir dedim ağlarak. Bir çocuğun sadece karnıni doyurmakla sevgi olmuyor dedim. Ben bir çocuğum dedim ona. Ben baba sevgisi görmemiş bir çocuğum. Ve korkuyorum dedim Müge Anlı nin çok sık karşılaştığım bir cümlesi var. Kadını eve atıyorsunuz güzel olduğunu ve sevildiğini hissetirmiyorsunuz sonra bir komşu adamı geliyor kadına güzel diyor ve kadın diyor ki bende sevilebiliyormuşum sonra kadın 4 çocuğunu bırakıp kaçıyor bizde burda kadını arıyoruz. Kadın demek ev temizliklemek değil dedim yada çocuk bakmak değil. Sen beni sevmedikçe ben agrasif birisi oluyorum dedim. Ve korkuyorum dedim bir adam bana güzelsin dese kanmaktan korkuyorum çünkü yaşım henüz ermiş bir olgunlukta değil. Ben kadın olduğumu hissetmek değer görmek sevilmek sevildikçe güzelleşmek istiyorum dedim. Ağlaya ağlaya haykırdım her yere haykırmak istiyorum ben insanım bakıcı köle değilim. Evde karnıni ve cinsel ihtiyacını giderecek bir obje değilim dedim. Evlilik cinselik değil dedim. Hayatımın 14 yılını insanlar beni sevsin diye uğraştım gençliğimi sevgi uğruna yitiriyorum. Belki resmemi koysam bir çok kadın beni beğenir ama her şey dış görünüş değil. Kiloluysaniz eşiniz size bakmıyorsa ona söyleyin beni kusurlarımla sev ki bende senin kusurun olduğunda seni seveyim deyin. Zayıflamak onlara güzel görünmek için çabalamayın. Leyla çok çirkinmiş ama mecnun sen onu birde benim gözümle gör demiş. 2 çocuk doğurdum 24 yaşımda bir tane çatlağım yok 1.63 boyum 54 kiloyum. Ama sevilmiyorum burdan demek istediğim şu ki birileri için şekil almaya gerek yok sevgili kadınlar kocanız hayatınızdaki tek erkek olabilir doğru olanda bu zaten . Ama onlar için şekil almak yerine, onların sizin için şekilden şekle girmesini sağlayın ki kadınlık gururunuz incinmesin. Kim demiş  erkekler bizden üstün? Biz onları doğurabiliyoruz onlar bizi değil. Her kadın benim gözümde sevgiye değer en nadide çiçek. Çünkü kadınlar çok duygusal. Çünkü onlar çok incitilmiş toplumda erkekler tarafından pek değerimiz olmasada asıl değersiz olan onlar. Çünkü bizi biz yapan acılarımız. Çünkü dünyayı çeviren tek varlık biziz. Bir adam için kendinizi benim gibi yıpratmayin. Bırakın aramıyorsa sizde aramayın anlasın ki kendilerine muhtaç değiliz. Toplumun erkek kesiminin bir çoğunda özür diliyorum neden seks işçileri kadınlar değeri biliyor musunuz? Çünkü onları hayatına alsalar bile en ufak şeyde gidip başka bir adamla mutlu olacağını biliyorlar. Biz ise onlar kadar kıymetli değiliz çünkü bize ne yaparlarsa yapsınlar kalacağımızı biliyorlar. Kendinize değer verin önce, siz kendinizi sevin ki başkaları da sizi sevsin. Bugün ona açık açık söyledim sen benimle ilgikenmekdikçe bende sana olan ilgimi sevgimi kaybediyorum. Çünkü kadın olduğumu hissetmiyorum. Hep acabalarla yaşıyorum. Ben acabalarla yaşamak istemiyorum. Kocaman bir gençliğim var benim ve bir gün sever umuduyla yoluna hiç edemem dedim. Ki benim eşim dünyanın en gaddar erkek sınıfındadır. İlk defa lafımı bölmeden dinledi beni. Ve anladı ilk kez anladı beni. Sen beni kırmaktan korkmuyorsan bende seni kırmaktan korkmuyorum dedim. 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

Okudum ama yapmayın dediğin ne varsa sen kendine yapmışsın bacım ya:angel: al karşına konuş cnm olmadı ayrıl seni gerçekten sevecek biri çıkar elbet karşına :ermm: Rabbim gönlüne göre versin inşallah ❤️ Allah kimseyi evinde huzursuz etmesin<3

-Reklam-
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Biliyor musun yaşadıklarımz benziyor ama eş yönünden çok şükür çok şanslıyım bende babam varken sevgisini görmedim benim yaşadıklarımı bir Allah bilir birde ben herkes benim derdim var ama başkasının derdi dinlendikce kendi derdinin ne kadar hafif kaldığını anlıyor insan demem  o ki ne olursa olsun gerçekten canını sıkma Allah büyük elbet sende mutlu olacaksın 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Bende babam tarafından sevildiğimi hissetmedim hiç. Biliyorum seviyo ama saçımı okşamışlığı sarılıp öpmüşlüğü yok. Bi derdim olsa saat kaç olursa olsun atlar gelir. Kendi gelemezse mutlaka güvendiği birini yönlendirir. Kıymet verir ama sevgisini göstermez. 

Eşimle baştan beri konuştum bunları ben babamdan gördüğümü senden görmek istemiyorum bana aynı şeyleri yaşatırsan bu evlilik sürmez dedim. Allah'a şükür eşim babamın tam tersi bi adam yoksa bu evlilik çoktan bitmişti.

Rabb'im gönlüne göre versin ve eşin seni dolu dolu sensin inşallah mutlu ol her zaman

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 450 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 626 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Babygirl babyboy (1,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 475 göst.
25 Ekim 2020 Aile kategorisinde halide.111 (1,662 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 410 göst.

396,380 soru

11,856,843 cevap

35,952 kullanıcı

...