0 oy
452 göst.
Aile kategorisinde (603 puan) tarafından
Henüz 1 yıllık evliyiz bir de minik oğlum var kızlar eşim arefe günü bizi memlekete bırakıp bayramın 1. Günü akşam geri dönecek bana da beraber annemlerde kalalım seni 1.gün öğlen bırakırım diyor böyle bakılınca haklı da ama asla gitmek kalmak istemiyorum nişanımdan düğünüme kadar mutsuz ettiler beni evlenince eşimin hatrına gittim geldim kendi anne babam da zorla ayıp olur falan diye götürdüler oğlumun doğumunda da memleketten buraya kadar getirdiler hakları geçti evet ama insanın hiç mi içinden gelmez gitmek hiç gelmiyor lütfen fikir verin 

29 Cevaplar

0 oy
(5,560 puan) tarafından
Ben arefe günü yada bir gün önce anneme gidicem esim de annesine gitsin baanee 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizim ilk Gideceğimiz yer Kasap ilk bayramı kasapla Kutlayacak
0 oy
(2,341 puan) tarafından
1. Gün annemlere 2. Gün kaynanama gideceğim. Kalmak gibi şeyleri sevmiyorum. Yoksa kaynanam da diyor sürekli. 
(603 puan) tarafından
İşte biz uzaktan gideceğimiz için mecbur kalıncak ama eşim olmadan asla kalmam kalırsam ilk gün eşimle
0 oy
(607 puan) tarafından
Valla bende sen gibiydim canım hatta kalmam diye eşimle kavgada ettim sonrada bir güzel gittim , ilk zamanlar öyle oluyorda zamanla oturdukca insan herseylere alışıyor , huzurunu bozma eşin için git. Biz artık arifede gitmeye başladık .. emin ol üstesinden geleceksin sende
(603 puan) tarafından
Ya giderim gitmesine eşim kayınbabam çok değerli ama kaynanam direk bak oğlan onlara uğramadan bize geldi edasında olcak tahammül edemiyorum
0 oy
(1,897 puan) tarafından
İki aileyede gitmiyoruz kendi evimizde geçiriyoruz bayramı sonra biraz geziyoruz onlara bayramın ikinci üçüncü günü birkaç saatliğine oturmaya gidiyoruz okadar 
0 oy
(3,282 puan) tarafından

4 senedir evliyim 4 senedir hiç bi bayramı annemin babamın yanında geçirmedim hep köye gidiyoruz  yine geldik 15 gündür köydeyim:ermm:

(603 puan) tarafından
Ay kuzum seninki de zormuş allah yardım etsin
(3,282 puan) tarafından
Sağol canım. Eltilerimin aileleri burda bayramda gidiyolar ben tek başıma kalıyorum bi zoruma gidiyo ki gözlerim doldu şuan
0 oy
tarafından
Eşimin hatrına ses etmiyorum bende büyük ihtimalle ablası abisi yatılı gelicek bayramda 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Tabiiikiidee benim ailemee:))))

(ikimizin memleketi aynı olunca hep beraber benim ailemin yanına gidiyoruz) 
(603 puan) tarafından
Biz uzaktan gidicez memleket aynı da onların köy işte
0 oy
(48,973 puan) tarafından
bizim kendi ailem yakin esimin ailesi ,10 dk lik uzaklikta koyde 

hep once esimin ailesine gideriz ben oyle istedim ben oyle gördüm oyle dev ettiriyorum bizde hep babannemde kahvalti yapardik kizimda bu kulturle büyüsün istiyorum 

benimkiler iyi o yüzden bir gece kalmayi sorun etmezdim
(603 puan) tarafından
Aynı şehirde olsak belki bende düşünebilirdim ama sanki kendi ailemi ezip gitmiş gibi hissediyorum biz öncedend3 ananemlere giderdik ilk  bekki ondan
(48,973 puan) tarafından
kendi ailen yakinsa ugrayin bir saat oyle gidin yada arifeden gidecekseniz gitmeden ugrayin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 315 göst.
12 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,339 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
26 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Kursunes (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
27 Temmuz 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Ada3 (2,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.