0 oy
991 göst.
Aile kategorisinde (238 puan) tarafından
Kızlar bir tanıdığın var bebeğe davn sendromlu demişler  bebek 4bucuk aylık ve annesi aldırmayı düşünüyor ben Allah Kimseye vermesin üzülüyorum aldıracagi icin çünkü dovn sendromlular dünyayı biliyor siz olsanız çocuğunuzu aldirirmisiniz merak.edoyorum allah vermesin.kimseye ben büyük konuşmayın evladimla.sinama.rabbim.ama aldırmazdım 

34 Cevaplar

0 oy
(845 puan) tarafından
Allahtan gelen herşeye boynum kıldan ince etrafımda çok kişi var dawn sendromlu diyipte sağlıklı doğan çocuklar inşallah içine allah merhamet verirde aldırmaktan vazgeçer 
-Reklam-
0 oy
(277 puan) tarafından
Rabbim kimseye yaşatmasın.ben bu yüzden hiç bir tarama testi yaptirmadim.ne olursa olsun doğrucam dedim.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Walla geçen yıl teyzeme dedi kaç doktor aldır down  sendromlu diye teyzem aldırmadı cocu k doğdu turp gibi artık tıba güvenim yok iki kere düşünüyorum doktorun verdiği ilacı bile araştırmadan vermiyorum artık herşey Allah tan tabi ihtimali bile insanı üzüyor ama ben olsam aldirmazdim
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Hiç aldırırmıyom nasıl olur Allahın verdiğini beğenmeyip ı ıh ben bunu istememiştim bunu aldırim bana başka ver dermiş gibi tövbe estağfurullah ben aldırmam o insan ruhsuzmuş biraz insan bebeğini yok edermi 
0 oy
(57 puan) tarafından
Rabbim bizi sınamasın. Ondan gelen herşey kabulumuzdur. 9 ay sağlıkla taşıyıpta doğumda sorun yaşayan yada sonrasinda sorun yaşayan insan örnekleri çok fazla. Onları düşünüp vazgecseler keşke.
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Benim 3 lü taramada çıkmıştı dowm riski ama ne aldırmayı nede ondan vazgeçmeyi aklıma bile getirmedim allahtan gelene eyvallah dedim hamd olsun dünya tatlısı bi oğlum var o testlere inanmamak lazım 
0 oy
(66 puan) tarafından
Baska doktora gitsin o ne diycek ona gore hareket etsin hemen doktor dowm sendromu diye aldirmasin ya baska doktor kalmadimi hic yazik gunah ya 
0 oy
tarafından
Bana en iyi ihtimal down dediler 2 ay taşırsın sonra birden ölebilir aldır dediler ne olursa olsun benim aldirmicam dedim 1 hafta geçmedi hiçbir şeyi olmadığını sapasağlam olduğunu öğrendim. Bence bu sınavımdı aldırsaydım başka şeyler olacakti belki de bilmiyorum Allah hayirlisini yaşamayı nasip etsin 
0 oy
(548 puan) tarafından
Aldirilmaz ya Allah ona can ruh vermiş her şeyde bir hayır vardır.benim arkadaş vardı onada 5 ayliginda Dr özürlü olcak dedi esi aldiralim dedi ama kadin aldirmam dedi istersen boşa beni yapmam çocuk doğdu sapa sağlam şimdi kocaman kiz oldu bende ellemesin yazık günah Dr da testlerdede yanilma oluyo
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Cnm ilk gebeliğimde bana da öyle dendi 4 aylıktım doen sendromlu kafa tası oluşmamış beyni dışarda dedi inanmadım başka doktrlara gittim aynı en son bi profesöre gittim bu bebeğin bu ay ya kalbi durur seni zehirler  ya da doğduktan hemen sonra ölür dedi biwşey yapmadım aldırmak istemediğimi söyledim ve  2 hafta sonra gel demişti muayneye gittiğimde kalbi durmuştu allah kimseyi bebeğiyle sınamasın 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Kesin sonuç mu ki cnm ablamda aldırdı ama mecburen ya ablamin olme ihtimali vardi yada doğduğun da ölücektı beya bi sorunu vardi bebegin tek bi noktada değil hani bide su aldılar ablamdan onun sonucuda iyi çıkmadı bir an önce alınması lazım dediler ve o şekilde oldu doğduğunda hemen araştırmaya gönderdiler bebeği doktorlar haklıymış genetikmis beyninde tümör varmış ve bir çok sorun daha herkezin sukuncesi bir değil kendo kararı benim bi arkadaşımın iki çocuğuna da aynı tahsisi koyduklarına ramen ikiside sağlıklı yani hiç bir sorun çıkmadı masallahlari var 
(238 puan) tarafından
Ever canım.su almışlar ondada çıkmış
(1,219 puan) tarafından
Kendi kararı cnm kimse başına gelmeden bilemez
0 oy
(662 puan) tarafından

Keşge oyle test yapibda aklini karisdirmasaydi rabbim herseyi bilen ve gorendir o nasil nasip etmisse oylede olmali belki bu olacaklatda onun imtahaniyimis ama kesge yapmasaydi :(

0 oy
(638 puan) tarafından
Biz o testleri bile yaptırmadık. Eşimle konuştuk bi sorun olsa bile bebeğimizden vazgeçmicez. Ne gerek var o stresi yaşamaya dedik. Eğer bilseydik de öyle bir ihtimal olduğunu asla vazgeçmezdik. 
tarafından
Ben de yaptırmadım ysptirmayida düşünmüyorum Rabbim ne verirse başım üstüne ancak o tur testler stresten başka bişey değil sen de iyi yapmışsın canım
(638 puan) tarafından
Valla kafam rahat. Doktorum da destek oldu zaten. Hatta dur ense kalınlığında felan bakalım dedi ilgilendi çok fazla. Çok şükür daha bugüne kadar hiç sıkıntımız olmadı.
tarafından
Inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini
(638 puan) tarafından
Amin canım inşallah, hepimiz sağ salim kavuşuruz
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Ablamin kızına  kolu sakat dediler neler neler suan 6 yaşımda gayette güzel bir kız maşallah ve düşün 8 yıl cocogu olmadı tevekkul etti hersey Allah tan ben olsam aldirmazdim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 300 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sarakurak (927 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 234 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 481 göst.