0 oy
612 göst.
Aile kategorisinde (111 puan) tarafından
Kizlar ben hanefi mezhebindenim eşim suni biz kız alıp veriyoz ama aleviler sadece kendi mezheplerden aliyo eşimin arkadaşı kız ariyo alevi diye kimse vermek istemiyo o da eşime dedim kendi tarafinda alsın yani bana çok saçma geliyo açıkçası alman olsa verirler alevî onunca vermezler aynı onların kızı var annesi asla başka mezhebe vermem sadece alevî diyo o kadar kişi istedi kızı vermediler 

24 Cevaplar

0 oy
(418 puan) tarafından
Hanefi ve sünni aynı şeydir. Hanefilik sünniliğin 4 ayrı parçasından biridir. Hz. Ebubekirin takipçileridir

Şiiler yani aleviler Hz. Alinin takipçileri tek fark bu aslında ama belki sonrasında karı koca arasında sorun olur düşüncesi ile vermiyorlardır. 
-Reklam-
0 oy
(324 puan) tarafından
Ben sunniyim eşim alevi eşimin tarafı sorun yapmadı ama benim tarafımdan eşim alevi diye vermek istemeyenler ayrımcılık çok yanlış önemli olan geçinebilmek
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Aleviler namaz kilmiyor oruç tutmuyor gusül almiyor vb cocu şeye inanmıyor malesef kelime i şahadetin bile sonuna ya Ali diye ekleme yapıyorlar.Ben saygı duyarım ama malesef kız alıp vermeyi doğru bulmuyorum namazı kılmamak ayrı namaza inanmamak çok ayrı benim gözümde alevilige sıcak bakmıyorum kuran var hadis var sonuçta zaten sıcak baksaydim alevi olurdum öyle değil mi hoşgörülü olmak kız alıp vermek anlamına gelmez benim gözümde inancımız çok önemlidir 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,598 göst.
4 Nisan 2020 Diğer kategorisinde 2KizAnnesi (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 647 göst.
2 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 610 göst.
18 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gonca uğur (274 puan) tarafından soruldu

382,916 soru

11,461,963 cevap