0 oy
440 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar doğum yapalı 1 hafta oldu annem bakıyor bana ondan başka bakan kimse yok  ama adet olmuş bebekte annede yara çıkar gitme demişler anneme sizce Bi zararı olurmu adetliyken bize gelmesinin

33 Cevaplar

0 oy
(552 puan) tarafından
Cnm senin de kanaman oluyodur sen bebeğinin yanına yaklasmiyormusun böyle şeylere inanma bence 
-Reklam-
0 oy
(15,843 puan) tarafından
Bizdede gidilmez canim batıl inanç derler belki ama benim kızıma bı komşu gelmişti ben başkasından duydum adetli geldiğini kızımın iki iki yanagida kıpkırmızı oldu sulu yara gibi oldu ben inanirim
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Nerde saçma sapan şeyler var bizim insanlar orda :) hepsi batıl inanç ben doğum yaptıktan sonra komşumda yaptı hem kirkim çıkmamıştı hemde kanamam vardı gayette gidip geliyoduk birbirimize hatta kirkiniz karışır falan da dendi hiç yok öyle bsy 
(234 puan) tarafından
Kirkiniz karışır mi ahahah Allahım yarabbim :) :) ilk defa duydum kiz
(1,238 puan) tarafından
Hee öyle diyolar
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Hastanedeki hemsireler doktorlar adetli olunca çalışmıyor mu ne alaka yani onlarda bebegi o sekilde goruyor veya diğer dogum yapan kadınlar hastanede hersey normal eve gidince mi sorun oluyor bnce cok sacma.. bi arkadasim bebegin kulagina egilip annenn gibiyim demisti o zaman bisey olmuyormuş sözde 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Hurafe onlar hastaneyi düşün kadın doğumdaki hemşireler doktorlar hiç adet olmuyormu hep yanımızdalar
0 oy
(5,069 puan) tarafından
Adetli kadın pis değildir. Bu düşünceyi yahudiler muslumanlara naksetmistir. Hiç bir şey olmaz Allahın izniyle gelsin yanınıza 
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Büyük bir koca karı yalani

0 oy
(1,335 puan) tarafından
Dogru canim bende duymuştum ama benim annemde ben dogum yaptigimda adetliydi hastanede ve evde annem bakti baska kimsem yoktu mecbur Allah biliyor ama birsey olmadi 
0 oy
(234 puan) tarafından
Hıc alakası yok zaten yeni dogan bebeklerde hemen hemen hepsinde olur yüzünde kirmizilik isilik küçük sivilce gibi noktalar olabilir adetle nr alakası var allah askina ya valla haykirasim var bu batıl inanclara inananlara azicik kitap okuyun ilim bilgi sahibi olun sozum hurafelere inananlara
0 oy
(3,067 puan) tarafından
Bende duydum ama bana hurafe geldi. Çünkü annenin de doğumdan sonra adeti oluyor kanaması oluyor. Ben bu tür konularda ayet veya sahih hadislerde yer almıyorsa inanmıyorum. Çünkü eskiden kalan batıl inanç çok fazla. 
0 oy
tarafından
Ne saçma hastanekini hemşirelerin veya doktorlarin hangisinin adetli olup olmadığını biliyor muyuz?
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bende annen gibiyim dedirtiyordu annem hep  öyle gelirlerdi yanıma birşeyde olmadı
0 oy
(530 puan) tarafından
Bizim orada da var canım batıl inanç ama bizde bekar kız adetlikten görmez derler 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 219 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 578 göst.
1 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Evincccc (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 372 göst.
30 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Evincccc (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.